Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bölcsődében dolgozom, lehet...

Bölcsődében dolgozom, lehet valami bajom az első trimeszterben itt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még csak 5 hetes terhes vagyok, holnapra van időpontom az orvoshoz, megyek hozzá hamarabb mert progeszteront ír illetve vannak dolgok amikről szeretnék vele beszélni. Bölcsődében dolgozom de olyan helyen ahol csak hátrányos helyzetű családok gyerekei járnak ( 100% romák). Nekem nem volt ez soha probléma de tény,hogy állandóan betegek és nagyon nem figyelnek a higiénére. Szerintetek ez veszélyeztetett munkakörnek számít? Nem tudom, de a kolléganőim egyelőre nem tudják, és ugyebár itt azért kell emelni elég sokszor és gyakran. A gyereket be kell rakni az etetőszékbe aki kicsi, ki kell venni. Fel kell rakni a pelenkázó asztalra stb. Nagyon aggódom magunk miatt. Valaki volt hasonló munkakörben várandós?

febr. 26. 12:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%
A lányom bölcsis nénije 6 hónapos korig dolgozott. Nem volt többször beteg mint egyébként. Pontosabban ő kb nem is volt.
febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg ezt a kérdező mérlegelje majd. Ha megoldható,hogy más emeljen esetleg,az is segítség még kérdező. Mondjuk érdekes,hogy eközben mindig téma egyes csoportokban,hogy az ovis gyermeket kivették az oviból hetekre,mivel kismama anyuka és jelenleg tombol 8 féle járvány,amit mondjuk nem lenne célszerű elkapni,de a kérdező nyugodtan menjen be 20 olyan gyerekhez nap,mint nap akikbe minden is van. :D
febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%
A kérdező most 5 hetes. Ha félidőig is dolgozik mondjuk, az épp tavasz és nyár lesz, amikor alig van beteg. Kicsit túl van ez lihegve.
febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nyáron már a második trimeszterben leszek ez igaz, de most még jelenleg február vége van és tavasszal állandó a vírus, megfázás legalábbis én mindig tavasszal vagyok beteg és télen. Nem gondolnám,hogy túl lihegem, bármennyire is szeretem a bölcsődébe járó gyerekeket mégis csak a saját gyermekemet fogom elsősorban nézni és szerintem természetes,hogy aggódom.
febr. 26. 15:13
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

Ha ennyire táppénzre akarsz menni akkor menj táppénzre.


Amivel számolnod kell, hogy először nem tudnak 9-es kódot adni szívhang nélkül, csak 8-ast,ami nem táppénz, hanem betegszabadság, így rontja majd a CSED-ed és a GYED-ed. Ha januártól emelték a fizetésed akkor az új fizetésből nagyon kevés fog beleszámítódni a CSED-be és a GYED-be, mert a táppénz előtti 180 nap átlagkeresetét fogják alapul venni. (A betegszabadság beleszámít a 180 napba és ugye az csak a fizetésed 70%-a).


Kicseszel a kolléganőddel is, hiszen gondolom nem fognak tudni holnapra leakasztani valakit helyetted így neki kell majd 10-12 óráznia.


Ennyi erővel minden kismamának táppénzre kellene mennie ahogy pozitívat tesztel, hiszen a munkába menet a buszon, vonaton, metrón rengeteg ember van, kisgyerekek is akiktől elkaphat bármit, egy irodában is mindenkinek van olyan kollégája akinek bölcsis, ovis gyereke van és azoktól is elkaphat bármit, sőt a férje se dolgozzon senkinek, hiszen ő is hazahozhatja ezeket.

febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%
15# Off,de ki a francot érdekel,hogy nem tudnak embert leakasztani? :D Mást szerinted érdekel? Neked fontosabb egy kolléga,mint a saját gyereked ezek szerint? Én karácsony előtt novemberbe lettem terhes és karácsony előtt véreztem be,emiatt az én helyemre karácsonyra be kellett hívni pluszba valakit,aki amúgy otthon ünnepelt volna. Sajnálom,ez a munkakör ezzel jár és egy betegség is,én is szívtam eleget azelőtt 5 évig mikor más lett beteg,sosem problémáztam ezen. Ha ez valakinek nem tetszik legyen munkanélküli vagy váltson munkakört. Elhiheted,hogy én sem a kolléga miatt aggódtam,hanem magam miatt... Szép is lett volna,ha fontosabb más mint a pici. Én itt max az emelést látom gondnak,ha tényleg annyit kell emelgetni. Igen,én is emeltem a nagyobb gyerekem terhesen és barátnőm is az övét. Nálam sajnos baj lett egy emelés alkalmával,nála viszont nem. Azért jobb picit óvatosnak lenni,de ha ez megoldható kérdező. De én még mindig azt mondom,ez a te dolgod és senkivel sem tartozol elszámolással,főleg nem idegenek felé.
febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt a helyzet nálam, csak ovival meg egy kis vérzéssel tarkítva. Ez nálam instant táppénz volt.
febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Pont az előbb olvastam el Redditen a kérdésedet :)
febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ikerterhességgel óvónőként vegyes csoporttal 18. hétig dolgoztam. Február végén teszteltem pozitívat. Nekem bírható volt, nem voltam beteg.
febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Stefi_2024 válasza:

Szia kérdező! :)

Én is bölcsődében dolgozom kisgyermeknevelőként, jelenleg 8 hetes kismama vagyok, 3 hete vagyok táppémzen és maradok is végig! Nálam egyértelmű volt, hogy nem megyek vissza, közel 2 év alatt sikerült teherbe esnem, és a rengeteg új vírus, lepkehimlő, esetleges baleset emelésből, vagy hasba rúg a gyerkőc egyértelművé tették, hogy ez a helyes döntés. Arról nem is beszélve, hogy sajnos napi szinten begyógyszerezve hozták a szülők a gyerekeket. Viszonylag könnyű helyzetben voltam/vagyok, mert a kollégák, család, védőnő és a nőgyógyász is támogatott a döntésben. Ne foglalkozz senki véleményével, most már te és a kisbabád legyetek az elsők! Én is szeretem a munkám, de mérlegeltem. Persze, ha lesz kistesó, igen... ott lesz a nagyobb tesó, akit emelni kell, de nem mindegy, hogy 1 gyereket emelsz fel egy nap 5x, vagy 8-12 gyereket emelsz fel egy nap 5x, ami a 8 gyerkőccel számolva is 40 emelés/nap. :)

ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!