Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérhetek másik védőnőt, ha...

Kérhetek másik védőnőt, ha állandóan piszkál a súlyommal indokolatlanul?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm 94kg-val esett teherbe, neki azt mondta a védőnője, hogy ilyen kezdősúllyal 12kg a "megengedett" hízás. Az én védőnőm meg azt, hogy az egész terhesség alatt mindegy milyen súlyról indul a kismama havi 1kg a normális, azaz max.9 kg a terhesség alatt. 29.héten vagyok, eddig 5,4kgot híztam, szóval simán lehet, hogy benne leszek a 9kgba is, ennek ellenére folyamatosan piszkál, hogy diétázzak meg, hogy ez túl sok. A cukrom, vérnyomásom tökéletes, a vérképemben igaz sok a csillag, de ez biztos nem a hízástól van. A nőgyógyász szerint nem kell semmilyen diéta, mert aztán meg keton lesz a vizeletben, és az tényleg baj. Nem vagyok vitatkozós tipus, de ma sikerült ezen nagyon összevesznem a védőnővel, mert kitalálta, hogy írjak neki étkezési naplót, amire mondtam, hogy biztos nem fogok. Ha +20kgnál járnék nyílván megérteném, de így mire fel kéri ezt? Alapból senkitől sem hallottam még, hogy írnia kellett volna, pláne nem védőnő kérésére. Olyanokat mondott, hogy úgy is táppénzen vagyok már, belefér az időmbe meg, hogy sok cukros kismamája van, így Ő bevezette, hogy mindenkitől kér ilyen naplót, akinél "nem normális ütemben" megy a hízás. Indokolatlanul biztos, hogy nem írkálok neki semmit, max.ha orvos kérné. Úgy váltunk el, hogy megmondtam többet be nem teszem hozzá a lábam, amihez tartani is szándékozom magam, mert folyton csak stresszel, viszont neten azt az infót találtam, hogy nem lehet másik védőnőt kérni. Ráadásul már csak 1 tanácsadás van hátra, viszont utána ki tudja még hányszor kell vele találkoznom. Nagyon stresszel a butaságaival, nem csak a hízással van megáldva. Mikor 24.héten tpre mentem akkor is kioktatott, hogy ezt nem szabad meg, hogy lusta leszek és nem tudom majd így ellátni a babámat. Legszívesebben megkérném, hogy mutassa meg a végzettségét, mert olyan hülyeségeket beszél, hogy nem értem hogyan lehet diplomája. Szerintem a 9kg hízás is baromság, de ráadásul benne is vagyok, így nem értem miért állítja, hogy nem normális ütemben hízok. Szerinte ebben az utolsó 9 hétben (betegség miatt indítanak legkésőbb a 38.héten) biztos hízok még 10et, ha nem kiséri figyelemmel (azaz nem írok naplót), de ez miért lenne törvényszerű? Amúgy is mi lesz, ha túl megyek az általa becsült 9kgon? Semmi.

Mások védőnője is így lovagol a kgon? A már említett barátnőm gdm-es, nagy súllyal kezdett mégsem piszkálja senki, tündéri védőnője van. Szóval nem hiszem, hogy ez lenne a normális. Mivel már most nagyon idegesít aggódom, hogy mi lesz szülés után, ha nem kérhetek másik védőnőt? Eddig azt csináltam, hogy meghallgattam és elengedtem, amit mondott, mert hamar kiderült, hogy nem százas, de ez az étkezési napló dolog nagyon felhúzott most.


márc. 8. 10:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%

A túlsúlyos barátnődnek sokat mondtak, nekem endokrinológus mondta hogy max 8-9 kg az ideális a végére, ha valaki nagy súllyal kezd.

A védőnőnek egyrészt ez a dolga, másrészt meg a saját érdeked lenne, hogy ne hízzál el. Lehet hogy közhelynek tűnik, de bizony a sok + kg nem jó neked sem szülésnél meg utána sem, arról nem is beszélve, hogy könnyebben kialakul a magas vérnyomás okozta toxémia vagy gdm is és a gyereked esetleg ezek miatt nem így fejlődik majd ahogy kéne.

márc. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Értem, de én nem kezdtem nagy súllyal (168cm, 64,6ról indultam). Természetesen nem szeretnék sokat hízni, nem is zabálok egyáltalán, szerencsére kívános se vagyok eddig még. Azzal van bajom, hogy szerintem indokolatlanul piszkál, a napló pedig túlzás lenne. Oké, ez a dolga, de miért kell minden alkalommal stresszelnie ezzel? Nem hiszem, hogy létezik olyan kismama, aki egy kg-ot sem hízott terhesség alatt, már pedig mivel nekem abszolút nem sok a hízásam kezdem azt érzeni, hogy ez lenne az elvárása.
márc. 8. 10:32
 3/31 anonim ***** válasza:
22%
Nem lehet hogy alapból volt rajtad felesleg? Én már félidőnél 8 kiló plusznál járok, a védőnőm mindig azzal nyugtat hogy nem sok, nekem az :D
márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

2x híztam 30+ nem jó de ez volt, a dokim néha mondta hogy juj, de senkinek semmi baja nem lett, simán szültem. A késői terhességemnél meg ahogy + lett a tesztem kb jött a magas vérnyomás. Felnőttek.

Menj a védőnő feletteséhez, mond el neki, hogy többet árt a védőnőd a stressz miatt mint az az 5 vagy 10 kg ami fel jön.

márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem
márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán elengedném a fülem mellett és kész 🤷🏼‍♀️
márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Én picit nagyobb súllyal kezdtem és volt kívánósság is akkor picit többet ettem. Nekem összesen 9 kg volt a hízás egyszer sem basztatott érte a védőnő, de ő mindenben empatikus, kedves és naprakész. Tényleg sokat segített az elején még gyakrabban is kijött, mert gond volt a babával.

Nagyon sokszor kell vele találkoznod miután megszületik a baba. Elméletben kérhetsz mást, de a gyakotlat az, hogy annyira le vannak terhelve nem biztos, hogy kapsz is mást. Persze megpróbálhatod, de ha a nyakadon marad akkor ki kell valami normális kapcsolatot alakítani vele.

márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Eddig én is elengedtem mindent, de most kérte, hogy küldjem át neki csütörtökönként az étkezési naplót. Ezt nem tudom csak úgy figyelmen kívül hagyni. A terhesség elején kért plusz vérvételt, mert benti cicánk van, amiatt is 2 naponta hívogatott, hogy mikor lesz meg, gondolom a naplót is ilyen komolyan venné. Eszemben sincs írni neki, így marad a vita vagy beletörődik.

Honnan lehet tudni, hogy ki a felettese?

márc. 8. 10:49
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet másikat választani/kérni sajnos. Nálunk a másik körzetes védőnő ilyen, hál'istennek a miénk egy tündér. Volt szerencsém hozzá helyettesítésnél és mentségére szóljon, hogy ő viszi a putris körzetet, ahova kell egy stílus, na... de amikor engem a negyedik hó közepén 10 deka (!!! nem viccelek) "hízással" megszólt, hogy "látom azét máris sikerült felszedni egy kis többletet", akkor azért kikerekedtek a szemeim. :D Hát mondom ma két paradicsommal többet ettem reggelire... Nevettem, most mit szóljak ehhez? XD Ő meg nézett rám komoran, hogy ez egyáltalán nem vicces. Én kérek elnézést...

Szóval átérzem, de szerintem max a vezetőségnél tehetsz rá panaszt, egyéb lehetőségről nem tudok.

márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Hú,nem tudom. De elég szomorúnak tartom,hogy nem lehet leváltani,amikor valaki tényleg gyökér. 9#-es Istenem...na ezért a dumáért én bokán rúgtam volna komolyan a helyettest. :D


Én 50 kg alattiról kezdtem az elsőt,de tényleg nem éreztem soványnak sose úgy magam,de visszanézve a képeket kórosan az voltam a magassághoz,beesett arcom volt szinte. Sose voltam hízékony,pedig nem néztem kalóriát,ettem mindig ami jól esik,még akartam is hízni egyszer,de nem ment sose. Terhesség alatt odafigyeltem azért erre,még is jöttek fel a kg-k. Azt mondták,hogy sovány voltam nagyon és raktároz a szervezetem. Hát nem tudom...pedig még hánytam is majdnem végig a Ludea mellett is. Volt,hogy megettem az ebédet,rá pár percre visszajött. A végére 16+ lett sajnos,viszont én félidőtől vizesedtem látványosan is,sajnos. Szülés után pedig konkrétan már 2 napra rá 10+ alatt voltam jóval. Utána a többi is lement. Engem végig bántott amúgy ez,az én védőnőm-dokim mindig legyintett,hogy ugyan már,nem kell ezen stresszelni magam,cukik voltak. A nődokimnak 4 gyereke van,mesélte,hogy az egyiknél 30+ felment neki,ami utána le is ment. Meg se mondaná senki,egy vékony nő. Én bírom őket,hogy teljesen hétköznapi emberek. Most vagyok a másodikkal 26 hetes,már sajnos 7 kg plusznál vagyok,pedig most mozgok,szaladgálok a nagy után is,a hányinger-hányás még mindig tart,sajnos,az elsőnél ágyban fekvő lettem veszélyeztettként a felétől,a sportot is ott abbahagytam,most nem. Most pedig vizesedést se érzek. Hát na ez van,engem idegesít,figyelem a kalóriát is,a védőnőm ugyanúgy normálisan reagálja,mint az elsőnél.


1-es,miért ha naplót vezet a tanulatlan,0 IQ-s védőnőnek,akinek 0 tudása bármihez, akkor majd nem hízik sokat? :D Kinek érdeke a sok hízás? Őszintén.

márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!