Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérhetek másik védőnőt, ha...

Kérhetek másik védőnőt, ha állandóan piszkál a súlyommal indokolatlanul?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm 94kg-val esett teherbe, neki azt mondta a védőnője, hogy ilyen kezdősúllyal 12kg a "megengedett" hízás. Az én védőnőm meg azt, hogy az egész terhesség alatt mindegy milyen súlyról indul a kismama havi 1kg a normális, azaz max.9 kg a terhesség alatt. 29.héten vagyok, eddig 5,4kgot híztam, szóval simán lehet, hogy benne leszek a 9kgba is, ennek ellenére folyamatosan piszkál, hogy diétázzak meg, hogy ez túl sok. A cukrom, vérnyomásom tökéletes, a vérképemben igaz sok a csillag, de ez biztos nem a hízástól van. A nőgyógyász szerint nem kell semmilyen diéta, mert aztán meg keton lesz a vizeletben, és az tényleg baj. Nem vagyok vitatkozós tipus, de ma sikerült ezen nagyon összevesznem a védőnővel, mert kitalálta, hogy írjak neki étkezési naplót, amire mondtam, hogy biztos nem fogok. Ha +20kgnál járnék nyílván megérteném, de így mire fel kéri ezt? Alapból senkitől sem hallottam még, hogy írnia kellett volna, pláne nem védőnő kérésére. Olyanokat mondott, hogy úgy is táppénzen vagyok már, belefér az időmbe meg, hogy sok cukros kismamája van, így Ő bevezette, hogy mindenkitől kér ilyen naplót, akinél "nem normális ütemben" megy a hízás. Indokolatlanul biztos, hogy nem írkálok neki semmit, max.ha orvos kérné. Úgy váltunk el, hogy megmondtam többet be nem teszem hozzá a lábam, amihez tartani is szándékozom magam, mert folyton csak stresszel, viszont neten azt az infót találtam, hogy nem lehet másik védőnőt kérni. Ráadásul már csak 1 tanácsadás van hátra, viszont utána ki tudja még hányszor kell vele találkoznom. Nagyon stresszel a butaságaival, nem csak a hízással van megáldva. Mikor 24.héten tpre mentem akkor is kioktatott, hogy ezt nem szabad meg, hogy lusta leszek és nem tudom majd így ellátni a babámat. Legszívesebben megkérném, hogy mutassa meg a végzettségét, mert olyan hülyeségeket beszél, hogy nem értem hogyan lehet diplomája. Szerintem a 9kg hízás is baromság, de ráadásul benne is vagyok, így nem értem miért állítja, hogy nem normális ütemben hízok. Szerinte ebben az utolsó 9 hétben (betegség miatt indítanak legkésőbb a 38.héten) biztos hízok még 10et, ha nem kiséri figyelemmel (azaz nem írok naplót), de ez miért lenne törvényszerű? Amúgy is mi lesz, ha túl megyek az általa becsült 9kgon? Semmi.

Mások védőnője is így lovagol a kgon? A már említett barátnőm gdm-es, nagy súllyal kezdett mégsem piszkálja senki, tündéri védőnője van. Szóval nem hiszem, hogy ez lenne a normális. Mivel már most nagyon idegesít aggódom, hogy mi lesz szülés után, ha nem kérhetek másik védőnőt? Eddig azt csináltam, hogy meghallgattam és elengedtem, amit mondott, mert hamar kiderült, hogy nem százas, de ez az étkezési napló dolog nagyon felhúzott most.


márc. 8. 10:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%

"12kg a megengedett hízás"


És utána mit csinál a védőnő ha pl 13kg + van,eltiltja az evéstől?😂

márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet, de leállíthatod. Mondd meg neki kerek-perec, hogy eszedben sincs étkezési naplót vezetni, és a jövőben szorítkozzon szigorúan a munkájára, mert most eléggé túllépte.

Nem kell ráhagyni mindent.

márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként nem sok a +5kilód...Rajram 7kg volt 30 hetesen...

Összesen 11.5kg-ot híztam..

márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%

Annyira felháborító az ilyen.

Én pont olyan vagyok egyébként, hogy nem híztam semennyit, de ez nem az én érdemem miatt alakult így.

Ne tarts a védőnőtől, nyisd ki a szád nyugodtan. Volt, hogy nekem is helyre kellett tenni, mert túlzásba esett, azóta tudja, hogy nálunk ezt nem engedheti meg magának.

Még sokáig leszel vele kapcsolatban, úgyhogy jobb mielőbb tisztázni az erőviszonyokat.

márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
64%
Jézusom....54 kg-al kezdtem mind a 3-at. 16-20 és 24 kg-ot hiztam. Egyre többet. Semmi bajuk nem lett. Vki hizékony vki nem. Ennyi. Mindig vissza is fogytam.
márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%

"Eddig én is elengedtem mindent, de most kérte, hogy küldjem át neki csütörtökönként az étkezési naplót."


Nem vagy köteles szótfogadni, nem vagy gyerek. A védőnő meg nem dietetikus, hogy az étrendedet minősítse.

márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk is volt egy hasonló hülyénk, én mondtam neki higgadtan, hogy tisztában vagyok vele, meddig terjed az ő hatásköre, és ez már nem az. Írja fel az adatokat meg a laboreredményeket, aztán haladjunk, mert a többi nem érdekel, basz.ogasson egy ostoba putrist, ne engem.

De ha ez nem lett volna elég, a férjem ismer jó ügyvédet, tuti rászabadítom, nekem belefért volna. Ennyitől azonban befejezte. Mindig csak azt basz.tatják, aki hagyja magát, ez jó tanács.

márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
79%
17# Ott nem okoskodnak így...a putriba. Helyette rászállnak az ilyenek a normális emberekre.
márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
64%

Panaszold be.

A nőgyógyászodnak meg igaza van.


Sajnos védőnőt nem lehet választani/cserélni.

márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Milyen lett a cukorterhelésed? Vérnyomásod milyen szokott lenni? Ezek nem elhanyagolhatóak a kérdés megítélésében...


Én 56 kilóval és 175 centivel kezdtem, 20 kilót híztam, de ugye ilyen magassághoz rám fért, a BMI-m még 40 hetes terhesen, bennem egy 4,5 kilós babával is normál tartományban maradt. Normális volt a cukrom, normális volt a vérnyomásom, gyönyörű nst-ket produkált a babám, így magamon kívül senki sem csesztetett a súlyommal.

márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!