Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kívánok csupa egészségte...

Miért kívánok csupa egészségtelen ételt? Bajt csinálok vele?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok. Eddig sokat hánytam, de most múlóba. Állandó jelleggel olyan kajákat kívánok, amik tiltó listán vannak. Császár szalonna, liba zsíros kenyér, felvágottak, de mindezt paradicsommal, zöldpaprikával és lila hagymával. És hogy legyen mentő övem is minden nap eszem almát és facsarok friss narancs levet. Az ebédünk nem egészségtelen, hetente legalább 3-szor van főzelék. 155 cm magas vagyok és 58 kg-al lettem várandós. Most már 2-3 kg-ot híztam. Ngayon rosszul étkezem?
2010. okt. 27. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Ez nem egészségtelen csak nem telitett zsirsav és a vénáidat nagyon megterheli ha nem is most érzed majd de később mindenképp.


a másik hogy ezek az ételek rengeteg kalóriát tartalmaznak nem kismamának irodai ülőmunkát végzőknek hanem épitkezésen teherhordóknak való.naponta lehet belőle 3000kalória is ami hosszú távon szó szerint állatira egészségtelen.


sokkal több gyümölcs kellene mint napi egyszer x dl lé és néhány szem alma.


Sajnos van aki azért eszik zsiros kenyeret mert nem tellik neki másra és van aki úgy mint Te de Te tudsz változtatni! Tedd meg.. ha másért nem a babád egészségéért.

2010. okt. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem éretelek benneteket. Az tudtommal azért "kíván" valamit, mert a szervezete jelez. Ha a felsorolt ételeket kívánod, akkor mértékkel, de egyél. Hidd el a babádnak semmi baja nem lesz, és te is megnyugszol.

Tudtommal többe ártasz azzal, ha az agyad rá van állva valamire, amit tiltasz magadnak, mintha meg is ennéd. A mérték a kulcsszó mindenben!

2010. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nem feltétlenül egészségtelen:

van benne szénhidrát, zsír, vitaminok. ezerszer jobb, mint egy hamburger, chips, csoki. először azt hittem ilyeneket fogsz sorolni

2010. okt. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
és 2-3 kg nem gáz, átlagos.
2010. okt. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nézd csak mit találtam! itt ellenőrizhted, mi az ideális súlygyarapodás számodra.


[link]

2010. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hála az égnek, az édességek nálam kizárva, sajnos a tejtermékek is kijöttek az első hetekben, ezért most ezeket sem kívánom. A hambi, csipsz, cóla, na azok nálam is tiltó listán vannak. Azokban már tényleg sok az adalékanyag. Engem inkább a sok kenyér fogyasztás bánt lelkileg.
2010. okt. 27. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan egyél azt, amit kívánsz. Ezek véleméynem szerint nem egészségtelen ételek (pedig vega vagyok), régen is ezt ették az emberek, mégis sokkal egészségesebbek voltak!
2010. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell enni, amit kívánsz. A testednek arra van szüksége. És ki mondja meg, mi egészséges és mi egészségtelen? Van ma olyan étel, ami nem műanyag? Vagy amiben nincs tartósító, stbstbstb... A kolléganőm a kóláért volt megveszve, ha nem ihatott terhesen, rosszul volt. Én ebben az időben csak a kínait bírtam megenni, midnen más kijött... Azt add meg a szervezetednek, amire szüksége van, ne holmi táblázatokkal foglalkozz...
2010. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én a hamburgert kivántam és ettem is.
2010. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az csoda, hogy eddig nem haltunk éhen mi kismamák!!!Az egyik erre mondja, hogy egészségtelen, a másik meg arra.Én már ilyennel nem is foglalkozom, csak azt eszek amit kívánok.Ha nekem jól esik, a babának is tuti.Ha nem úgyis kijön belőlünk.Én eddig 3 kilót fogytam /16 hetes terhes vagyok/,pedig nem vetem meg a jó sült kolbászt vagy a sült oldalast sem.Na jó nem vacsira, hanem ebédre.Egyébként pedig vacsit nem is kívánok, esetleg egy kis gyümi vagy joghurt!Úgyhogy szerintem egyél csak, majd szülés után ledolgozod, ha marad egy kis fölösleg!!!

16h km

2010. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!