Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhesen hosszabb...

36 hetes terhesen hosszabb autóút?

Figyelt kérdés
Mai naptól nem dolgozom és elterveztük a férjemmel, hogy elmegyünk kettesben a kedvenc városunkba enni egy finom halászlevet, illetve mivel Majális is lesz szerdán biztos lesznek programok is. Tőlünk 230km-re van ez a város, reggel mennénk, kora este jönnénk, így aznap 460km-et tennénk meg. Anyukám szerint kockázatos már ilyenkor ennyit kocsikázni, kissé kiakadt, hogy már nem lehetek ilyen felelőtlen stb. Bennem fel sem merült, hogy nem kellene menni mivel nincs semmi tünetem, teljesen energikus vagyok, meg persze nem is túrázni készülünk. 36 hetesen szerintem aránylag kevés annak az esélye, hogy pont abban a kb.8 órában indul be a szülés. Mi erről a véleményed?
ápr. 29. 21:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%
Én egy halászléért, meg egy majálisért nem terhesen se utaznék 230 km-t. Nem extra dolgok biztosan van közelebb is majális. A 36. héten szültem minden előjel nélkül elfolyt a magzatvíz, úgyhogy ilyen is van.
ápr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is jöttem-mentem anno, aztán egy séta után ledőltem pihenni a 36. héten, és arra ébredtem, hogy szivárog a véres magzatvíz...

Szóval sosem lehet tudni, de ha nektek nem akkora problèma, ha messzebb kell esetleg szülni, vagy mondjuk valami gyanús jelre te anélkül tudnál hazaindulni, hogy végigretteged az utat, akkor vállald be, ha nagyon szeretnétek! :)

Én parás voltam, tuti nem mentem volna, de tudom, hogy én túlaggódtam :)

ápr. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

5

De miért utazgatna naponta a férj? Arra a pár napra foglalna szállást.

ápr. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
13# Persze, az is egy opció, hogy apuka kivesz ott szállást. Főleg ha nincs nagyobb gyerek, akit rángatni kell ki közösségből. Nem tudom.. én írtam, hogy kb mucsaröcsögére kerültem be hentesek közé a második trimeszterbe, úgyhogy nekem a rossz tapasztalat miatt nem menne. Az ember sokszor szeretné a megszokott, megismert helyen szülni. Viszont ha a kérdezőnél minden feltétel adott, viszi szépen a bőröndöt, akkor miért merült fel benne a kérdés? Akkor max ott szül, vagy útközben valamelyik kis város szülészetére beugranak, ha gáz van és ott.
ápr. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
55%
Kórházi cuccot vigyed.
ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%

14# Hozzáállás kérdése. Én pl. 200 km-re dolgozom részmunkaidőben, heti egy nap. Zömében lehet menni autópályán, bő 1,5 óra, nekem nem távolság. Másnak az is az, ha a szomszéd településre kell átmenni.

Nálunk a helyi kórház az igazi "hentes" kórház, ha választani lehet, hogy itt, vagy máshol, inkább választanám a másholt. 3 napot teljesen mindegy hol bír ki az ember, apuka kivehet egy szobát, ahogy írták, de ha egy nap látogatás kiesik sincs tragédia, kb. másnap úgyis indulnak haza. A hazaútra írtam, hogy igen, frissen szülten az kicsit macerább egy babával, ez tény.

Ami nagy gond lehet, ha mondjuk tartós intenzív ellátásra szorul a baba. De az komoly fennakadást tud okozni egy család életében akkor is, ha mondjuk agglomerációból Budapest másik végébe kell mindennap átutazni, meg akkor is, ha vidéken ragadnak.

Ha jól értelmezem nincs nagyobb tesó, úgy nyilván már egy picit más fejjel gondolkozik az ember.

Én elindulnék, de nálunk a szüleim is olyan emberek már, akiknél ez nem távolság. Én ebbe nőttem/szocializálódtam bele és nem ragaszkodom kórházakhoz. Ha jól esne egy halászlé, hát mennék.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a te hozzáállásod rossz, hanem hogy nem vagyunk egyformák, másban szocializálódtunk, máshol élünk és más elvek mentén hozunk döntéseket. :)

ápr. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%
16# Lehet azért látod így és innen is látszik, hogy másfélék vagyunk, másféle életúttal. :) A jóból könnyű dobálózni, amikor nem voltál egy adott rossz helyzetben benne soha. Dolgozni vagy bármi én is szívesen megyek máshova, mentünk is mindig, meg alapjáraton is spontán vagyok. :D De ha nálatok a helyi kórház lenne a szuper és nem a hentes, az életed 1x már megmentették volna, ismersz mindenkit a második előtt (én most így vagyok jelenleg, 34 hetesen) és máshol megégetted volna már magad, hidd el, hogy máshogyan állnál ehhez. :) Nem tragédia persze, de nekem nagyon jól esett miután komplikáció történt és egy hétig bent voltunk itt helyben, hogy bejött minden nap hozzám a férjem és tartotta bennem a lelket. A munka-szülés összehasonlításod meg nem is értem, de inkább nem reagálom le. :D A másik ebbe szocializálódtam bele, elhiheted és nem terhesen akár reggel elindultunk ey 400 km-es távolságra is spontán. :D Most viszont miután megtapasztaltam másik város hentesorvosait, köszönöm szépen, maradok a szokásosnál, az ismert helynél, az ismert embereknél. Utána majd megyek. De akinél nincs gond és nem volt probléma sem soha, ott lehet bevállalnám, de csak a táskával, mert bizony megszülhet ott. De gondolom, aki magánba készül okkal, nem váltaná le mucsaröcsögére ő sem, hogy jó lesz az ott is. :D 14# voltam.
ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%
Ja és nem bántásból írtam 16, csak azért ne állítsd már be a szülést egy alapon a munkával, kirándulással. Elég sértő, hogy jaj hát téged így szocializáltak, mikor ÉN is ebbe nőttem bele és így szocializáltak, most is iszonyat nagy távolságra élünk a szüleimtől, családtól, amit sokszor simán megtettünk egy szombati napon random. :D Vagy mit gondolsz? Én 15 km-t tettem meg csak az életem során, itt dolgozok lent 3 percre és ha tehetem a falat bámulom? :D Azért, mert szülni itt szeretnék. Érdekes gondolkozásmódra utal nálad, de mindegy.
ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként meg írtam a válaszomban a kérdezőnek, hogy valószínű a HELYÉBEN mennék, magaméba nem, de csak táskával. Nem írtam semmi negatívat.
ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

16# vagyok

Nem hasonlítottam a szülést a munkához, kiránduláshoz. Arra próbáltam rávilágítani, hogy valakinek ez nem távolság függetlenül a terhességétől, másnak meg igen. Azt sem állítottam (vagyis nem is áll szándékomban ezzel degradálni bárkit is), hogy egyik vagy másik jobb, vagy rosszabb, szimplán csak más felfogás.

Azt nem tudhatod én miket éltem már meg az életemben és ez alapján nekem mik a prioritásaim, ahogy a kérdezőnek sem tudjuk mik. Azt már tudjuk neked mik, mindenki dönthet szerencsére szabadon.

A példádban kiemeltél egy vidéki "hentes kórházat", de nem mind az, így közel sem biztos, hogy nem azzal jár jól vészhelyzetben valaki, hogy éppen úton volt. Pl. Mucsaröcsöge alsó helyett, ahol heti egy szülés van, azt is "háziorvos vezeti le", lehet baj esetén nagyobb biztonságban van az ember mondjuk a szegedi klinika közelében (ha már halászlé). :) Ebben is csak árnyalni próbáltam a helyzetet, hogy te pont így jártál, ez sajnálatos, más meg pont fordítva létezik, mivel a helyi kórház sz*r és kb. bárhol máshol jobb lenne. Nyilván utóbbiak bátrabban elindulnak, mert némi túlzással talán még örülnek is, ha máshol éri őket a szülés, pláne ebben a frankó ügyeletes rendszerben.

Én nem akartalak bántani, sem degradálni semmilyen formában szerintem tök elfogadható a te véleményed is, csak reagáltam a hozzámfűzött kommentedre. :)

ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!