Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A koldokzsinor a nyakon?

A koldokzsinor a nyakon?

Figyelt kérdés

Ha a koldokzsinor ravan tekeredve a magzat nyakara akkor tobbet vagy kevesebbet mozog?

Az oxigen hiany kovetkezteben is lehet aktiv magzatmozgas vagy arra csak az jellemzo ha kevesebbet mozog?

Oxigenhianynal milyen a szivfrekvencia? Alacsony vagy magas?


máj. 13. 14:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Semmi jele nincs. Hatszor volt a lányom nyakán a zsinór, csak annyi jele volt, hogy nem ereszkedett le azután sem, hogy elfolyt a magzatvíz. A műtőben derült ki, hogy a méhlepénynél tekerte fel magát, ezért nem tudott lejjebb jönni, ezért nem tudott megszületni.

Önmagában a nyakra tekert köldökzsinór SEMMI problémát nem okoz. Jól ki van ez találva. A zsinór csúszós, akkor sincs gond, ha csomó kerül rá, mert nem tud úgy megszorulni, hogy elzáródjon.

máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Az nem szamit, hogy ra van-e tekeredve, onmagaban nem jelent semmit, plusz sokszor csak egy pillanatnyi allapot, ahogy mozog a baba a zsinor is atkerulhet mashova. Kisfiamnak ketszer volt a nyakan, igy is szuletett meg, nem volt baj. Aktiv volt amugy vegig. Maximum ha nagyon rovid a zsinor es ra van tekeredve, akkor a huvelyi szulest akadalyozhatja es csaszarra van szukseg.


Akkor szokott baj lenni, ha van csomo a koldokzsinoron es az is pont olyan szerencsetlenul sikeredett, hogy elzarja az oxigenellatast. Most logikusan gondolva szerintem leesik a szivhang ilyenkor, de szerencsere nem voltam ilyen helyzetben, igy nem tudom.

máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

1!


NEM a köldökzsinór záródik el. Hanem elszorítja a magzat nyaki ütőerét,és az agy nem kap elég vért.


A lányomnak 3x volt a nyakán,császár lett (nem emiatt). Mondták utána, hogy annyira elszorította a nyakát,hogy picit kék is volt. Csak fizikális ingerre sírt fel.

Azt mondták,hajlamosabb lehet emiatt a diszes problémákra (diszlexia diszgráfia diszkalkulia).

De mivel amúgy is beteg,nem lehet megállapítani,mi jött ebből, és mi nem.

máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :) es szulesnel honnan tudjak, hogy rajta van-e a nyakan vagy sem? Nem is csinalnak elotte UH-t??
máj. 13. 17:00
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

36 hetesen volt nekem utoljara uh asszem, utana mar nem. Nem mondtak akkor, hogy a nyakan lett volna, szoval en szules utan tudtam meg.

De lehet az orvosok is, mert az utolso uh-n meg tenyleg nem volt a nyakan, passz. 2-es voltam.

máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

3as vagyok. Nekem nem volt uh szülés előtt, csak fizikális vizsgálat és beöntés.


Apás szülés lett volna,de hiába folyt el otthon a magzatvíz, nem kezdődött el a tágulás. Császár lett.

máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%

3-assal értek egyet. A fiam nyakán volt 3-szor a köldökzsinór, és indított szülés volt, mert nem mozgott. Szerencsére meg tudtam szülni, elég hosszú volt a köldökzsinór, de tiszta lila volt a gyerek. A doki azt mondta, egyből felsírt, szóval nem lesz baja.

Adhd-s, és vannak autista vonásai, bár többszöri vizsgálat után ezt kizárták, de kétségtelenül vannak azért dolgai. Van olyan doki, aki azt mondja, hogy genetikus (Senkit nem ismerek a családban, persze tudom, hetedíziglen visszaüthet a gyerek. Még véletlenül se a diplomás szüleire hasonlítson, nyilván, valami távoli problémás rokonra inkább.) Van aki pedig állítja, hogy a nyakra tekeredett köldökzsinór miatt oxigénhiány lépett fel, és ezért sérült az agya. Persze ezt már soha nem tudjuk meg.

máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
3as nekem azt mondtak ez marhasag, nincs semmi nyakszoritas, akkor hal csak meg ha a zsinor megtorik es nincs aramlas. En gyerekemnek 2x volt a nyakan ,de lila volt,az orvos is felkialtott,hogy huh,ketszer van rajta,nem is sirt fel,sgoval annyira nem piti dolog ez. Mazli h csaszar volt. Amugy egyre tobb kutatas irja,h mehen belul is szenvednek egyes babak oxigen hianyt,nem feltetlen szulesnel...
máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
35%

Ha a köldökzsinór a nyakon van az nem baj, nem kóros, ès nem kàros.

Kèpzeld el egy puha slagkènt, amiben nagy nyomàssal megy a vìz. Amìg elèg jó az àramlàs, nem tõrik meg ès nem szorul el.

máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
30%
9! Hát az orvos nem ezt mondta...
máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!