Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eléggé kétségbe vagyok esve....

Eléggé kétségbe vagyok esve. Valakivel szeretném megosztani!?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fogamzásgátlót szedek és késik. Kedden vettem be az utolsó szemet és nálam mindig úgy van hogy az utolsó bevétele után a 3. napon azaz most pénteken kellett volna megjönnie.

Furcsán érzem magam, hányingerem van és úgy érzem hogy a szokásosnál most még érzékenyebb vagyok.

Estem már teherbe gyógyszer mellett és most félek hogy megint. A barátommal pedig vigyázunk(nem mindig megy el bennem) és a gyógyszert is mindig beveszem.(telefonom be van állitva hogy jelezzen)

Fiatal korom ellenére szerettem volna megtartani nagyon azt a babát, csak sajnos nem lehetett. Nagy esély lett volna rá, hogy beteg lesz.

Ha most ismételten úgy alakulna hogy terhes vagyok akkor mindent megszeretnék tenni az ellen hogy ne legyen beteg a baba.

Az apuka támogatna, hiszem az előző babának is nagyon örült.

Tesztet most még nem akarok venni, várom még pár napot hátha valamilyen okból késik. De nagyon úgy érzem hogy nem véletlen késik.

Nem szeretnék olyan válaszokat, ami kioktató vagy sértő lenne. Ezt azért irtam le mert jó volt kiirni magamból, és ha esetlen jönnének megnyugtató vagy segitő válaszok annak nagyon örülnék.

18/l.


2010. nov. 6. 13:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Én meg olyan kisfiút ismerek akinek az idegrendszere lett fejletlen emiatt(hamar elsírja magát,a viselkedése miatt többször váltottak iskolát).
2010. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

[link]


Csak az Rh-negatív kismamáknak van aggodalomra okuk - ha az apa Rh-poitív (ez a gyakoribb), nagy az esélye, hogy a magzat is Rh-pozitív lesz.


Megelőzés

Az Rh-összeférhetetlenségből adódó magzati ártalom megelőzhető! A módszer igen egyszerű: Minden Rh-negatív nőnek egy Rh-ellenanyagot tartalmazó injekciót kell megkapnia, első terhessége után 1-2 nappal, még mielőtt a saját ellenanyagtermelése megindulna. (Terhességről, nem szülésről van szó! Az abortusz folyamán - akár spontán, vagy művi vetélés - az ellenanyagtermelés ugyanúgy beindul, mint a szülésnél.) A beadott ellenanyag viszont nem csak a magzatból az anyába jutott vörösvérsejteket pusztítja el, hanem megakadályozza azt is, hogy az anya szervezete ellenanyagot termeljen. Fontos, hogy minden Rh-negatív lány tudjon erről, még az első terhessége előtt! (Ehhez ismernie kell a saját vércsoportját.) Az injekció minden szülészeti osztályon hozzáférhető, és kötelezően beadandó - természetesen ingyen.


Ha egy Rh-negatív nő Rh-pozitív babával terhes, az első terhességnél még semmi nem történik. De a második babánál már gondok lehetnek, a harmadiknál még több.


Itt azt írja, hogy az ELSŐ babánál NEM LEHET gond. Akkor nem értem az aggodalmadat.

2010. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem egyszerüen hogy ha mindig beveszed a gyógyszert, nem marad ki sose...akkor hogyan esel teherbe mégis??? Nem leszúrás,c sak nem bírom megérteni...ezekszerint ez bárkivel megeshet?? Tök hiába szedi??
2010. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Az orvosok nekem elmondták ezt. Jobban mondva nem teljesen, mert arról egy szót sem szóltak hogy az első terhességnél nem lehet semmi gond. Azt mondták ha babát szeretnék akkor meg kell kapnom ezt az injekciót. Én ebből pedig arra a következtetésre jutottam, hogy mivel nem kaptam semmi injekciót igy baj van. Utólag énis olvasgattam, abban a korházban nem igazán világositanak fel senkit....
2010. nov. 6. 15:09
 15/31 A kérdező kommentje:
15:08 igen sajnos bárkivel megeshet. mert mint tudjuk semmi sem nyújt 100%os védelmet.
2010. nov. 6. 15:22
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
Elvetetted a babát anélkül hogy pontosan 100%-ra megbizonyosodtál volna róla hogy valóban beteg?Így inkább csak kifogásnak tűnik hogy abortuszra mehess.Gyógyszer mellett pedig sosem fogom megérteni hogy esel teherbe.
2010. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

RH összeférhetetlenség esetén az első baba sosem lesz beteg, ezt minden orvos tudja már jó pár évtizede.

Ha emiatt vetetted el az első babát, akkor nem is irok véleményt rólad.

2010. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
51%

Végig olvastam,amit írtál,a válaszokat,és a kommentjeidet is.Tudod,én 19.5 éves voltam,amikor az első babámat szültem(férjezettként,azóta eltelt 18 év,és van még 1 gyerekünk),de már akkor is tisztában voltam az RH összeférhetetlenséggel(és annak veszélyeivel),illetve azzal,hogy ez az első terhességkor nem jelent veszélyt a kicsire nézve(és már akkor is adtak injekciót)...pedig nem volt internet,és az orvosok se voltak különbek,mint most.Nem tisztem ítélkezni,de úgy gondolom,azt a babát nem is akartad igazán(pedig szinte 100%,hogy makk egészséges lett volna),mert ha igen,utána néztél volna a dolgoknak.Ráadásul,a mai fogamzásgátlóknak annyira kicsi a hormontartalmuk,hogy már ez sem jelent veszélyt a megfogant kis embriókra.

Úgy gondolom nem igazán vagy érett az anyaságra.Kívánom,hogy most ne a terhesség miatt késsen a mensid.És annyit még hozzá fűznék,hogy ha az abortuszkor nem kaptál injekciót,akkor ez a kicsi valóban veszélyben van...,de gondolom tudsz róla,hogy kaptál-e vagy sem,mert utána érdeklődtél,még ha a zárójelentésen nem volt feltüntetve is)!

2010. nov. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Én az egyik válaszoló vagyok. Azt még megértem valahol hogy 16-17 (vagy még fiatalabb???) életkorban nem állt készen egy babára és elvetette. Nem kell ezt az Rh összeférhetetlenségre fogni, anélkül is értem valahol.

De hogy ha pontosan minden áldott nap beveszi azt a gyógyszert, nem hányja ki fél órán belül és nem is megy brutálisan a hasa (már elnézést a részletekért) akkor mégis hogy a fenébe nem hat a gyógyszer neki?? Mert ez kvázi azt jelenti..

Na ezt valaki magyarázza el legyen szíves aki megkérdezte már ezt ORVOSTÓL, vagy aki orvos vagy eüs vagy ilyesmi..aki ehhez ÉRT.

Vagy a kérdezőnek nem mondta el az orvos véletlenül hogy mégis ez hogy lehetséges hogy szedi de mindhiába?? (bár ha az Rh dologról se tájékoztatta rendesen akkor gondolom erről se..:( )

2010. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Van egy baratnom, aki szinten gyogyszer mellett lett terhes, 3x. En megertem, hogy vannak olyanok akiknel nem hat ugy a fogamzasgatlo, mint masoknal. Ez szerintem minden mas "gyogyszernel" is ugyanigy van, van akinel hat, es egy nagyon kicsi szazaleknal nem.

Kulonben a barantomtol az orvos azt kerdezte, evett-e sok grapefruitot. Merthogy az nemelyeknel kiuti a fogamzasgatlo hatasat. Csak az orvostudomany nagyon hallgat errol, mivel nem ismerik az okat...

2010. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!