Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok,3 teszt...

Mira87 kérdése:

5 hetes terhes vagyok,3 teszt igazolja. Mikor menjek nőgyógyászhoz? Sok rosszat olvastam az első vizsgálatról. Nagyon féltem a babát, mert nagyon nehezen jött össze. Jövőhéten 6 hetesen mehetek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 21:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

az égvilágon semmi baja nem lesz a babádnak attól mert megvizsgál az orvos,

milyen rosszakat olvastál?

ez egy sima vizsgálat, egyáltalán nem érinti a babát, illetve az első uh, az hüvelyi lesz, és attól sem lesz semmi baja

a szextől sem lesz baja, akkor egy vizsgálattól mi lenne?

na szóval nyugodtan menj el a dokihoz

2010. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 hetesen mentem.Volt uh,vizsgálat kézzel,rákszűrés,nem lett semmi gond.Mivel a méhszáj zárva van,így a babához nem lehet hozzáférni,nem lesz baja.6 hetesen már van szívműködés HA félidőben fogant.
2010. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

jövőhéten mehetsz már lesz valószínű szívhang. Nem kell félni az első vizsgáltattól hiába riogatnak! Egy egészséges terhesség egy akár kézi vizsgálattól nem fog elmenni!

Minden jót Nektek!

ui: ha nyugalmas terhességet szeretnél maganak ne olvasgass sokat a neten, az emberek általában csak a rosszat tudják elmondani a jót kevésbé.

2010. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem 6 hetesen még korai. Én várnék egy hetet, mert lehet még nem lesz szívhang - 2. terhességemnél így jártam - aztán csak jön a para. Nagy baj nem lehet, de ha nem stabil a beágyazódás a "nyúlkálás" valóban nem tesz jót a babának. Sok országban nem is vizsgálnak a 12. hét előtt. Ha a 8. hét környékén mész, akkor már jó a sima hasi UH is, plusz én biztos nem engedném a rákszűrést (nálam mondjuk egyik doki sem próbálkozott be koraterhesen - három terhesség, két doki). De persze mehetsz hamarabb is, ha nagyon izgulsz. ;)
2010. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavart a rákszűrés,sem a többi.Legalább tudtam,hogy minden rendben van,hiszen semmi panaszom nem volt.Nem akarás kérdése egyébként.
2010. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Olyat olvastam hogy vizsgálat és rákszűrés után jöttek a görcsök és a vérzés,aztán elment a baba. A férjemmel 2 évig próbálkoztunk,azt mondták rólam steril vagyok mert gyógyszerektől sem sikerült. Mikor lemondtam róla és beletörődtem... össze jött. Ezért aggódom túlzottan mert ez egy hihetetlen nagy csoda,nemrég meddő voltam... most pedig... Lehet jövőhét vége felé elmegyek mert nagyon kíváncsi vagyok.
2010. nov. 24. 21:48
 7/16 anonim ***** válasza:
Otthon ugyis szexelsz beágyazódás alatt közben után akkor egy 3mp-es kézi vizsgálat meg egy rákszűrés nem okozhat gondot. Csak gondolj bele...
2010. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem esedekes lett volna az evi rakszures, mikor kiderult hogy 6 hetes terhes vagyok, igy a doktorno nem vette le a kenetet, azt mondta a mehszajnal turkalas nem tesz jot, verezhetek, igy a kov. ultrahangon, 4 het mulva vesz csak kenetet. Kulfoldon elek.
2010. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehezen jött össze, akkor az lesz a legjobb a 9 hónap alatt is, hogy minél nyugodtabb maradsz és nem engeded magad nagyon piszkálni. Én 14. hét után mentem az első vizsgálatra, mert addig kerestem megfelelő nőgyógyászt (nem jött be, úgyhogy tényleg kár túlbiztosítani). Ez NEM követendő példa, de nem volt semmi baj, hogy későn mentem. Ami kellett vizsgálat, az belefért. Úgy voltam vele hogyha el kell mennie, akkor az első 3 hónap a rizikós, addig meg minek izguljak. Ha úgy gondolod okosabb leszel a vizsgálattól, akkor menjél (bár ahogy javasolták fenn, inkább 8. hét után), de ha szorongsz mi lesz, akkor előbb nyugodj le! A babának is az lesz a legjobb.
2010. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a terhesség, semmi bajod nem lesz, sem a vizsgálattól, sem a rákszűréstől. Viszont 7 hetesen már érdemes menni, már csak azért is, hogy megnézzék, jó helyen van-e a babó. Ha aggódsz, mondd el a dokinak, biztos megértő lesz, és a lehető legóvatosabban fog vizsgálni.
2010. nov. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!