Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik magánorvoshoz...

Kismamák, akik magánorvoshoz jártok, ha titeket elküld laborra a dokitok, a laboreredményért mikor mentek, azért újabb tarifát számol fel, vagy az kontrollnak minősül, ami - elvileg - ingyenes?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ingyenes és a következő magánrendelésre ők hozzák az eredményt...a labor után persze meg kell érdeklődni hogy minden rendben volt-e!
2010. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
nem tudom, hogy ez máshol hogy van, de nálunk a kórházban van arra lehetőség, hogy megadom az e-mail címemet, és megküldik rá a labor eredményt, ez nagyon jó , és nagyon gyors, pl reggel vérvétel, délutánra már jön a mail az eredménnyel
2010. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én most éppen orvosváltás előtt állok, illetőleg tb alapon rendelőhöz jártam eddig, de jópár dolog miatt csalódtam benne ( hormonkezelés alatt állok és kerek perce megmondta, hogy nem vállalja a szülésemet, UH-ot egyáltalán nem néz stb.stb.), már megvan, hogy kihez fogok járni mostantól, és kiváncsi vagyok, hogy ha laborra küld, akkor az eredményért mikor megyek, az fizetős-e.

Engem a kórházban elutasítottak, mikor rákérdeztem, lehet-e terhesgondozásra mást választani, így aztán nem mindegy, hogy ha 1x már így alakult, lehetőleg ne húzzon le a maszek doki.

:)

29 hetes km.

2010. nov. 29. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Érdekes az az sztk, egy jelentést a kamaránál megérne...



Kérdezz rá erre bátran, azért persze, hogy nem mindegy.

Amúgy egy laboreredményt telcsin is meg kell tudni mondani, nem feltétlen kell neked ezért bemenni...

2010. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy megy,hogy a magándokim megkapja a leletemet,én telefonon megérdeklődöm nála,hogy minden ok-e?Ha igen,akkor nem kell ezért bemenni hozzá( a legközelebbi terhesgondozáson amire amúgy is mennék hozzá,odaadja),ha meg vmi baj van akkor azért mész egy újabb fizetős alkalomra és nem csak az eredményért.Szerintem ez így teljesen korrekt.
2010. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A kezelő, mikor felvette a telefont a nőgyógyászaton, ahol érdeklődtem, arra nem méltatott, hogy egyetlen nevet mondjon, mégis ki rendel?, illetőleg ki fogad sztk - alapon?Azt mondta, hogy tiltja nekik az etikai kódex, hogy bárkit is ajálgassanak, nézzek körül az interneten, ott érdeklődjek az orvosaik felől.

Azt hittem lehidalok, komolyan mondom.

Fél óra múlva felhívtam, akkor már más vette föl és ő útba igazított - kedvesen, de határozottan - hogy csak magánprakszisban rendelnek a szülész-nőgyógyászaik, azoknál érdeklődjem.Ez hazugság, mert vannak ingyenes rendelések is...

Ha már itt tartunk, hol lehetne erre a dologra jogorvoslatot kapni, esetleg, mint esetet jelenteni.

Nem akarok senki alá és persze

2010. nov. 29. 14:01
 7/10 A kérdező kommentje:
egyetlen intézmény alá se alátenni, csak árfutott az agyamon, hogy ha nem lenne egyáltalán pénzem magánorvosra, akkor ennyi erővel le se vagyok sz*rva, menjek szülni oda, ahova éppen visznek, és ne csodálkozzam, ha a végén még otthag
2010. nov. 29. 14:03
 8/10 A kérdező kommentje:

ha a végén még otthagyom a fogam a szülőasztalon én is meg a gyerekem is?!

Válaszodat előre is köszi.

Bocs, hogy hosszan írtam, csak "kicsit" magam alatt vagyok.

2010. nov. 29. 14:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Történetemet mint előzményt írtam le, hogy miért kötök ki fizetős dokinál, holott nem így terveztem, csak annyire kegyesek voltak velem a klinikán, ahol jelentkeztem (8.kerületi közkórház, nevét nem említem ), hogy terhesgondozásra szeretnék járni.
2010. nov. 29. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerencsémre nekem nem kell laboreredmények után rohangálnom. A dokim asszisztensének küldök sms-t, ha kész van minden, ő kinyomtatja és viszi a rendelésre. Mielőtt bemennék a vizsgálatra, odaadja.

Ha olyan labor volt, amit mindenképpen tudnom kell, akkor csak felhívom az asszisztenst, ha további megbeszélést igényel, akkor a dokit, ő úgyis lát a gépben mindent. Egy esetleges rossz eredménynél pedig azonnal felhívnak, hogy újra kell-e menni, vagy más vizsgálatra is szükség van.

2010. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!