Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőn fordítják meg a babám,...

Hétfőn fordítják meg a babám, mert faros, és bevállaltam, hogy megfordíttatom.. nem a fogadott nődokim fogja csinálni, viszont egy nagyon szimpatikus doktornő. Adjak pénzt? Illik ilyenkor?

Figyelt kérdés

Igazából szerintem ehhez figyelem meg tudás, meg ki tudja mi minden kell, nekem ez hatalmas dolog, majdnem akkora, mint a szülés.


A kérdés az, hogy adjak e dokinak penzt, és ha igen, mennyit? akár jelképeset is, vagy valami mást, nem tudom.


Szerintetek?


2009. febr. 7. 18:37
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, adnék egy 20e-t maximum!!, ha neked ez ennyire fontos, amit megértek!

Sok sikert!

2009. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá (hiszen ez egy fontos dolog), szerintem készíttes neki egy ajándékcsomagot, mégiscsak személyesebb. Másrészt, így kisebb összegből is megúszhatod a dolgot, többet tudsz a gyerkőcre költeni.
2009. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
El gondolkodtato.Én hirtelen azt mondanám ne adjál.Késöbb mikor megszültél és sikerült megforditani is,"örömödben"vigyél neki valami ajándék csomagot és köszönd meg.Megirnád majd hogy sikerülr,mi volt?
2009. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
86%
Bocs,hogy én ezt írom,de nem engedném megfordítani.Oka van ha faros.Elég kockázatos beavatkozás,és így sem biztos,hogy elkerülöd a császárt.Az én 2-ik lányom a szülőágyon fordult keresztbe,meg is kellett emiatt császározni.
2009. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
76%

Tudom nem ez volt a kérdés, de én százszor meggondolnám a heledbe azt a dolgot. Nem véletlenül faros általában a baba. Vagy azért, mert rövid a köldökzsinór, vagy mert esetleg a nyakára van tekeredve (esetleg kezére lábára), és akkor többet ártotok mint használtok. A baba életébe is kerülhet. Nem ijesztegetni akarlak, de tényleg nem jó a természet ellen dolgozni. Császárral is ugyanúgy világrajön, sőt akár farosan is meg lehet szülni. Sok ilyenről hallottam már ismerőseim közt is.

GONDOLD ÁT!!

2009. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem is személyesebb az ajándékcsomag, mint a pénz. Minden jót nektek!
2009. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors valaszokat.

Nem vagyunk gazdagok, de az az igazság, hogy a nődokim nem tudta vállalni sem a szülést, sem a megfordítast (a fogadott (eü okokból), így ehhez a dokinőhöz lettem átpasszolva.. igazság szerint azt sem tudom, most meg van e "fogadva" vagy nem, mert egyszer talalkoztam vele csak a korhazba, de nagyon nagyon jó benyomást tett rám, pedig nagy rohanásban volt.


Igazából ezt a pénz dolgot sosem kezeltem jól, hogy mikor kell adni, mikor nem, és ha jól tudom, nem is egyedül fogja csinálni (mivel uh-zni meg forgatni gondolom nem tud egyszerre).. es akkor a masiknak is illene adni..?


Az ajándékcsomag nagyon jó ötlet, gondoltam rá, csak hétfőn lesz a nagy esemény, és nem tudom, tudunk e szerezni. (esetleg holnap rábeszélem a férjem, csak ha a főorvos azt mondja, hogy nem lehet megfordítani, akkor meg kidobott penz, es mit csinalunk vele?)


Később adni.. ez jó ötlet, köszönöm szépen, és akkor nem bánt annyira a dolog.. nagyon kevesen fordítanak, és még kevesebben csinálják jól, nem vagyunk gazdagok, de szerintem megérdemli, ha jól csinálja (főleg, hogy legtobb orvosnak tapasztalata nulla a témában, mert rögtön "császár" első szülésnél)


Utolsó válaszadónak: rengeteget gondolkoztam rajta.. elolvastam minden témában fellelhető dolgokat, a házi módszereket elvetettem (nagyon sokféle trukk van, dúlák is javasolják, és mégis). Orvosi felügyelet mellett, ultrahanggal mégis megpróbálnám. Az egész negyven perces CTG-vel, és egy nagyon alapos vizsgalattal indul, és a főorvos ezek alapján dönti el, hogy meg lehet-e fordítani biztonsággal. Szóval nem csak úgy hipp hopp forgatják. Katétert is kapni fogok, amiben valami méhlazító dolog van, és végig ultrahangoznak. Ráadásul tényleg van tapasztalata a dokinak, aki csinálja. Minden adatom jó, sose volt semmi problema, többször éreztem, hogy be akar fordulni a baba, mert nagyon tepert arrafele, de szerintem nincs helye már.. vegiggondoltam, nem lesz kellemes dolog, olyannyira, hogy lehet, hogy benn is tartanak ejszakara, akkor is, ha esetleg nem sikerül, de úgy érzem, ha nem probálom meg, és úgy csaszaroznak, akkor vegig arra fogok gondolni kesobb, hogy miért nem probaltam meg.. es utolag nem tudom majd megvaltoztatni. Azt is olvastam, hogy sok babánál nincs oka, hogy nem fordul be, abban reménykedek, hogy az enyém is ilyen. Ha okkal nem fordult be, természetesen nem fogják beforgatni.


Ha meglesz, irok rola reszletesen, ha sikerul, ha nem, mert elso kezbol senkitol sem kaptam infót, es kevesen tudjak pontosan mi hogy van..


(a termeszetbe nem jo beleszolni, ez igaz, de a csaszar hol termeszetes? es ha csaszar lesz a vege, igen, lehet, de akkor is, legalabb megprobaltam! ne legyunk mar ilyen pesszimisták, lehet, hogy befordul, és sikerül.. mert ez is lehet, tenyleg, miert dobnám el ennek az esélyét?)

2009. febr. 7. 19:17
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Személyesebb az ajándékcsomag. De én se csináltatnám meg ezt a műtétet, nem véletlenül faros az a baba. Nem jó bele szólni a természet dolgába.
2009. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

es mit csinaljak az ajandekcsomaggal, ha storno az egesz, mert el se szabad kezdeni? és ha nem egyedul csinalja, akkor a masik dokinak is vegyek?


ez nem mutet, bar teny, hogy kellemetlen lesz! jól bekenik a hasam, és "lezavarják" a manóm.

2009. febr. 7. 19:28
 10/48 anonim ***** válasza:
96%

Bátor vagy hogy belevágsz,én nem mernék,öszintén bevallom. Remélem sikerül és tudsz természetesen szülni,,de a lényeg,ha nem sikerül akkor se keseredj el, a lényeg a babád és a te életed,egészséged!

Bizti adnék a dokinak pénzt ha sikerül. Szurkolok érted!

2009. febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!