Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőn fordítják meg a babám,...

Hétfőn fordítják meg a babám, mert faros, és bevállaltam, hogy megfordíttatom.. nem a fogadott nődokim fogja csinálni, viszont egy nagyon szimpatikus doktornő. Adjak pénzt? Illik ilyenkor?

Figyelt kérdés

Igazából szerintem ehhez figyelem meg tudás, meg ki tudja mi minden kell, nekem ez hatalmas dolog, majdnem akkora, mint a szülés.


A kérdés az, hogy adjak e dokinak penzt, és ha igen, mennyit? akár jelképeset is, vagy valami mást, nem tudom.


Szerintetek?


2009. febr. 7. 18:37
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy belekezdenének, ha bármi gond is lehetne pl. ha a nyakán lenne a köldökzsinór.. Az orvosok is tudják, hogy mi minden múlik rajtuk... Nem tudom, hogy hogyan zajlik ez az egész. Szerintem nem fontos előre odaadnod a csomagot, ráérsz utólag is. Így lesz idő elkészíttetni és ha mégsem lehet megcsinálni, akkor nam megy kárba. Az ultrahangos orvosnak szerintem nem fonos adnod, mert akkor már az összes bent tartózkodónak is adhatnál.. Amikor én szültem sajnos az a doktornő, aki a fogadott orvosom volt, éppen nyaralt, így ügyeletesnél szültem. Aki éppen arra járt megnézett. Megvizsgált a főorvos és az osztályos is, emellett bent volt a szülésznő és egy tanuló szülésznő.. ezzel az erővel mindegyiknek adhattam volna .. de nem tettem:))
2009. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

köszönöm az utolsó két valaszadónak, en is ugy erzem, hogy kell hozza némi bátorság. az utolagos ajandekcsomag mellett dontottem, koszonom szepen a segitseget mindenkinek, és a véleményeket is.


remélem, hogy mas kismamaknak nem kell ezen filozniuk, mert mindenki babaja szepen befordul, és semmi komplikáció nem lesz, hanem szep, konnyu szulese lesz mindenkinek!

2009. febr. 7. 19:45
 13/48 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ha forgatni próbálják a babát sokkal nagyobb az esély császárra,mintha farral megszületik.Nálunk a faros fekvés nem jelent császárt,megszületik farral.Viszont ha forgatás közben gond adódna,irány a műtő.2 kolléganőm szült így,egyik előtte egy kp végűt,másik utána,minkettő azt mondta ha nem mondják,hogy faros talán nem is vették volna észre.

Sok sikert,ha túl vagy rajt írj róla nekünk légyszi.

Ha esetleg meggondolod magad akkor is.

Nagyon kíváncsi vagyok,mert engem még a védőnő beszélt le róla,hogy ne engedjem megfordítani.

2009. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Én az alapkérdésre válaszolnék, vagyis, hogy adj-e és ha igen, mennyit. 10 évig dolgoztam szülésznőként, és őszintén be kell valljam, hideglelésem volt az ajándékcsomagoktól, és nem csak nekem, hanem gyakorlatilag mindenkinek. Ez nem pénzéhség, csak mindig is dühített a felesleges pénzkidobás. Honnan tudod, mit szeret, iszik-e alkoholt, teát, kávét, ha igen, milyet? Kiadsz érte egy csomó pénzt, és könnyen előfordulhat, hogy csak kis részét szereti. Azon kívül nem értem, mi ebben a személyes? Hogy kiadod egy áruházban, hogy x összegért rakjanak össze egy csomagot. Kifizeted a drága kosarat, masnit, celofánt, mindez landol a szemétben.

Én azt gondolom, ebben a nehéz helyzetben mindenki a pénzt tudja legjobban hasznosítani, abból tud számlát fizetni, tankolni, vagy akár csokit venni.

Bár akkor is lelkiismeretesen elfogja végezni a doktornő a beavatkozást, ha nem tudod neki megköszönni, de én biztosan odaadnám azt az összeget, amit a csomagra szánsz.


Mindenesetre a lényeg, hogy szövődménymentesen túless a beavatkozáson, és akár így, akár úgy, de egészséges babád szülessen!

Nagyon sok sikert mindehhez!

9 hetes kismami

2009. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves szülésznő!

Nem írnál erről a forgatásról nekünk valamit?

Engem nagyon lebeszéltek mikor faros volt a lányom.Vagyis a védőnő.Azt mondta,hogy nagyon veszélyes,ha gond adódik azonnal császár,mert akkor már nem kockáztatnak.

Mi a véleményed?Ahol Te dolgoztál csináltatok ilyet?

2009. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ennyi embert foglalkoztat a kérdés! őszintén szólva arra számítottam, hogy csak fejmosást kapok, mindenhol olyan negativan allnak hozza a megforditashoz.


nekem sajnos a dokinom kerek perec kijelentette, hogy első szules+ faros=csaszar.. szoval sokat nem veszthetek, meg a 37. heten, ha kibujik, tudtommal már nem koraszulott.. bár tokmindegy hogy lesz, csak a babának jó legyen.. ha a csaszar a legjobb neki, akkor legyen csaszar, barmennyire félek tőle, ha meg befordul, és sikerul, akkor van esely a termeszetesre (de ugye az se garancia)


Kedves szuleszno, egyetertek az utanam szoloval, irhatnal kicsit a dologról, mert tenyleg mindenhol olyan negativ dolgokat olvasok róla! köszönöm szepen a velemenyed az ajandekcsomagrol is, igazaból tudom, hogy anelkul is megcsinalja a doki, nagyon lelkiismeretes, és hatarozottnak nezett ki. csak a penz tenyleg olyan ize, és igazabol nem is gondolkoztam, hogy illik e neki adni, de ez tenyleg olyan komoly dolog, és fontos nekem, és szeretnem valahogy jelezni a számára.

gondoltam rá, hogy mivel festő vagyok, az egyik jobban sikerult kepem vaszonnyomatat adom oda neki, az is olyan rossz, mint az ajandekcsomag? mondjuk mi a garancia, hogy tetszeni fog neki, ha 10 emberbol 9 nek tetszik, es eppen o lesz a 10. akinek nem.. ettol is félek.

esetleg elmondanad, hogy mi volt az az alternativ megoldas, ami nem penz, es ajandekcsomag, es kaptal a munkad folyaman es orultel neki?

2009. febr. 7. 20:29
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én dolgoztam, ott nem csináltak ilyet, nálunk amúgy is magas volt a császár arány, aki faros volt, és először szülő, automatikusan császár volt.

A vélemények egyébként megoszlanak, a szakma szabályai szerint kellő tapasztalattal, nem túl nagy magzattal és a 37. héttől lehet próbálkozni. Én nem kérném, de mindenki magának dönt. A császár veszélye amúgy is fennáll a születés pillanatáig, tehát előfordulhat, hogy sikerül megfordítani, aztán mégis a vajúdás alatt kell a műtét mellett dönteni, erre nincs garancia. De az a tapasztalatom, hogy amit az anyukák elhatároznak, abból nem nagyon engednek. Hiszen az éremnek mindig két oldala van, mindennek vannak ellenzői és követői.

2009. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

A saját műved nagyon kedves ötlet, ez tényleg személyes, ha ránéz, Te fogsz eszébe jutni és a hálád. Amit még kaptam, és örültem neki: szép manikürkészlet, olyan drágább krémek, amiket nem vettem volna meg magamnak (pl VICHI), de volt aki a kolléganőimtől megkérdezték, milyen parfümöt használok, és azt kaptam.

Egy mondat a fejrefordítás kapcsán, de csak azért mert rákérdeztél, és csak a saját véleményem:én összetenném a két kezem, hogy az érett kor határáig eljutottam, és nem kísérteném a sorsot. Mindig is arra a pillanatra vártam, amikor az újszülött gyermekemet a mellemre teszik, és megszűnik minden kín, fájdalom, és csak az eufória érzése marad. A kisbabánk felsír,a férjem velem együtt könnyezik, és nincs nálunk boldogabb a világon. Több százszor, talán ezerszer voltam jelen ennél a pillanatnál. De a sors megtréfált, ikreket várunk, így tuti a császár, mert sok rosszat láttam ahhoz, hogy bevállaljam a sima szülést. Hát ennyit erről :-)

A lényeg, hogy egészséges babát vigyetek haza, a többi nem számít, hidd el.

2009. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

éppen azert nem szeretnek csaszart mert akkor nem lehet benn a ferjem, es nem adjak rogton oda a babat :( (és mert szules utan nagyon nem lesz segitsegem, sajnos a ferjem se tud majd, szoval egyedul leszek, es talan konnyebb lenne, ha nem csaszaroznanak.. )


a sajat muvel tenyleg az a cinkes, hogy Neki vajon tetszene e. de korbekerdezni, es ugy adni, ugy is nagyon jó. az az igazsag, hogyha sikerul, es tenyleg minden szep, tenyleg minden jó lenne, akkor az en halamat nem nagyon lehetne penzben kifejezni.. ez a dolog nekem tenyleg felér egy szulessel, akkor is, ha nem lesz fajdalmas, "csak" kellemetlen. azert nem "házi" módszerekkel szórakoztam, hogy ne kisertsem a sorsot. az ikrekhez gratulalok, duplán csodálatos dolog :D


es igen, ott volt a kulcsszó: a lényeg, hogy a babanak jo legyen!

2009. febr. 7. 20:49
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Persze megértelek, végül is, nem törvénytelen, tiltott dolgot csinálsz, bemész egy kórházba, ahol szakemberek segítségével, és felügyeletével megpróbálkoztok ezzel! Bizonyára nem forszírozzák, ha bármilyen jel arra utal, hogy nem fog menni.

Szívből kívánok sok sikert, és nagyon örülnék, ha leírnád, mi volt.

A saját műnek nagy az eszmei értéke, bár nincs rá garancia, hogy tetszik neki, de max. nem a nappali főfalára teszi, itt a gesztus a lényeg :-).

2009. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!