Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességem 5. hetétől...

A terhességem 5. hetétől szedem az elevitet és a folsavat. Úgy hallottam, hogy az elevitet végig kell szedni, még a szoptatás alatt is, a folsavat csak a 14. hétig. Nem túl hosszú idő ez?

Figyelt kérdés
Régebben a túl sok vitamintól nagyon nagy babák születtek, vagy a pl. csak a fejük stb. lett aránytalanul nagy. Ezek a mostani vitaminok ennyire mások lennének?
2008. febr. 7. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Szia !Nem akarlak elkeseríteni erről de én csak az elevittel kapcsolatban hallottam ilyeneket ,sőt azok az ismerőseim akik ezt szedték ők maguk is pikk pakk meghíztak és az orvosa váltotta l a magzatvédőt.Én más terméket szedek,és 17hetesen nem híztam csak fél kilót,a baba is tök rendben van.Én is szedem a folsavat még mindig,épp hétfőn kérdeztem a védőnőtől én is meddig szedjem ,mert 13hetes korig két szemet szedtem a 3mg-osból a gyógyszertárban is mondták,meg az orvosom is ennyit ajánlott. A védőnő azt mondta a kritikus időszakon már túl vagyunk-13hét de nem árt szedni továbbra sem,napi egyet.úgyhogy én végig szedem,és különben is ez csak b vitamin.Szerintem a baba mérete attól is függ majd,te mennyit hízol.Vigyázz magadra és gartula a babához.
2008. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Szia! Én azt hallottam, hogy állítólag nem ártalmas ha a terhesség végéig azedik az Elevitet, de.. én is azt szedem, és nagyon sok helyen olvastam hogy elég csak az első 3-4 hónapban szedni, mert tényleg nagy babák születhetnek tőle.Én úgy döntöttem, hogy az első 3 hónapban Elevitet szedek, aztán áttérek a Hipp Natal nevű vitaminra, ami szintén várandós anyáknak lett kifejlesztve, semmi káros anyag nincs benne, 98%-os gyümölcslé, és ugyanazokat a vitaminokat tartalmazza mint az Elevit! Gratulálok a babához!
2008. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, most vagyok 11 hetes, és már + 3 kilónál járok...:(


És ilyenkor kire kell inkább hallgatni? A védőnőre vagy a dokira?

2008. febr. 7. 13:25
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Szia

En is elevitet szedek,de nekem az orvosom azt mondta,h 1 heten max 2-3 db-ot szedjek,ne vigyem tulzasba.

En mast nem szedek amig az orvosom nem mondja,gondolom Te is az orvosod javaslatara szeded ezeket?!

En 10 hetes kismama,es hiztam En is 1-2 kg,de ugye En nem szedek annyi vitamint,h attol lehessen.

Amugy En is ezt hallottam a vitaminokrol amit Te is leirtal,de az orvosomat nem kerdeztem meg rola,na majd ha legkozelebb megyxek 2,5 het akkor.

Boldog babavarast

2008. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat:)

Nektek is nagyon boldog babavárást:)

2008. febr. 7. 13:42
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Szia!Szerintem ahány orvos annyi válasz a kérdésre.

Nekem azt mondta a dokim hogy az elevitet 12. hétig szedjem rendszeresen, utána csak elvétve mert én is meghizom tőle és a gyerek is nagy lesz..Hmm ki tudja...hallgatok rá max több gyümölcsöt fogok enni..

2008. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem azt mondta a dokim, hogy szedjem nyugodtan az elevitet. Én minden nap beveszek egyet, márcsak azért is mert nem mindig táplálkozom helyesen szerintem. Én nem híztam meg tőle, pedig már a 27 hétben vagyok. Úgy tudom a gyerekkel sincs semmi "gond". Nem említett semmi olyat, hogy "Hú, ez nagy baba!" :) vagy ilyesmi. Most is megnézte a fiamat uh-n. Azért ha megyek hozzá rákérdezek konkrétan a mostani állapotunkra. Szerintem beszéld meg az orvosoddal. Ismerek olyan "elevites" babát, aki 2900 grammal született csak, meg több olyat is, akik normális súllyal (3000-3500 gr). Hogy kinek mekkora babája születik, az genetika IS. Én a helyedben kikérném az orvos véleményét, és mondd meg neki, hogy szeretnéd ha tájékoztatna az UH-ok alkalmával, hogy milyenek a gyerek méretei.

2008. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom ki terjeszt ilyen "rém"híreket, de a vitaminoknak semmi köze a baba nagyságához, sem a te súlyodhoz. A vitaminok csupán kiegészítenek, de nem adnak semmi plusszt! A vérképed alapján a dokid tudja mire van szükséged, rá halgass és önmagadra. A vitamin neked kell, hogy rendben legyen az imunrendszered, mert a baba bizony sokmindent"elvesz"...

Minden jót!

2008. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs semmi köze az elhízáshoz. Én 6 hónapos vagyok és eddig 6 kg-ot híztam. nem az elevittől hízik el aki elhízik!!
2008. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
tudom látom hogy már sok választ kaptál de az eleje az hüjeség én konkrétan rá kérdeztem a baba növése a vitamintól függ azt mondta nem szedjem az elevitet nyugodtan naponta és szoptatás alat is szerintem egy dokinak több tapasztalata van ilyen téren és mivel a szervezetünknek szüksége van ezkre az anyagokra nem hiszem hogy evésel vagy akármilyen gyümölcsel pótoljuk a rendes napi adagot ketönknek persze ez nem azt jelenti hogy szedem a vitamint és nem eszek gyümölcsöt vagy zöldséget vagy finom husikat dehogynem és ráadásul nem hiztam csak 1 kg ezis alkati kérdés nem vitamin .Anagymamám na jó nem terhes:)de folyamatosan bombázuk minden vitaminal és olyan sovány majd elfúja a szél 4 gyereke van és soha nem volt kövér alkati kérdés a terhesség sem egyforma . PUSZI 15 hetes kismami
2008. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!