Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességem 5. hetétől...

A terhességem 5. hetétől szedem az elevitet és a folsavat. Úgy hallottam, hogy az elevitet végig kell szedni, még a szoptatás alatt is, a folsavat csak a 14. hétig. Nem túl hosszú idő ez?

Figyelt kérdés
Régebben a túl sok vitamintól nagyon nagy babák születtek, vagy a pl. csak a fejük stb. lett aránytalanul nagy. Ezek a mostani vitaminok ennyire mások lennének?
2008. febr. 7. 13:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Valóban nem a vitamintól van a hízás. De csinálhat jobb étvágyat, bár én nem vettem észre. Ezt viszont kontrollálni tudod,azzal hogy sokszor eszel inkább keveset és megnézed,hogy mit. Abból pedig ne vonj le messzemenő következtetést, hogy már három kilót híztál, mert lehet hogy ezután két hónapig nem változik a súlyod! Egyébként szerintem méltatlanul nem emlegetett,de nagyon jó kismamavitamin a Gravida. A terhességem elejétől naponta szedem. Kívánok nagyon boldog babavárást! Egy 33 hetes kismama.
2008. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kezdjuk azzal hogy az ember a kajatol hizik, nem pedig a vitamintol. Hogy vannak akiknek a vitaminok novelik az ehsegerzetuket es emiatt tobbet esznek az megint mas.

Amugy a tavaly novemberi Kismama magazinban van egy cikk a terhesvitaminokrol, pontosabban az Elevitrol, amiben prof.Czeizel Endre orvosgenetikus beszel mennyire fontos a szedesuk. O ajanlja a szedeset a mar a terhesseg tervezesetol egesz a vegeig. Es szerintem azert az o szavaban lehet bizni

2008. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%
csak annyit az Elevitről, hogy az egyik ismerősöm 30 kg-t hízott tőle a terhesség alatt! rendszeresen szedte, végig, minden nap!
2008. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
En elkezdtem szedni az elevitet mar egy honappal a teherbeesesem elott. Azota mindennap szedem, es mar a vegefele vagyunk. En osszesen 10 kg hiztam. Egy baratnom nem szedett semmilyen vitamint a terhessege alatt es 31 kg hizott. Akkor hogy is van ez?
2008. febr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!