Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes akarsz lenni? Nem...

Terhes akarsz lenni? Nem Várandós?

Figyelt kérdés

Régen áldott állapotnak mondták.

Ha nehéz volt az első hónapokban, akkor is csak viselős.

A várandós kifejezés létezett még ami szintén a jövőbe vetett remény.

De mi az a terhes? Ezt az utóbbi évtizedekben miért terjesztették el?


2011. ápr. 5. 21:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Nekem teljesen mindegy, hogy terhesnek titulálnak, várandósnak, vagy viselősnek.

A lényeg, hogy van egy szép kisbaba a pocakomban.

2011. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
OOOOOOOOOOOO, anyam, valaki bal labbal kelt...
2011. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

A terhes szó is baromi régóta létezik, mindenki mást használ, felesleges ilyeneken fennakadni.


Egyébként amikor én felállni alig tudtam a 37 fokban nagy hassal, vagy amikor róka rudit próbáltam visszatartani első hónapokban, konkrétan én terhes voltam, nem pusztán viselős :) Nekem meg mondjuk a viselős nem tetszik egyébként....

2011. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez csak a szavakon való (megjegyzem teljesen felesleges és lényegtelen) lovaglás.Orvosi elnevezése gravid,ezen kívül terhes,állapotos,babás,várandós,gyermeket hord a szive alatt teljesen mindegy,felesleges mindenféle pejoratív tévképzeteket társitani bármelyik szóhazsnálathoz,ezek egymás szinonimái és nem tükrözik,hogy az anyuka akarta e a gyeremeket,vagy nehezen viseli e a terhességet.get a life!
2011. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

szerintem jogos ez a felvetés, én sem szeretem a terhes kifejezést, bár ez helyesen "édes teher"-nek értendő.

Mondjuk nekem nem mindegy, hogy azt mondják-e, hogy megszültem, vagy azt például, hogy lebabáztam.

A terhes szó jobban jelen van, terhességi teszt, terhes rendelés, terhes vitamin stb. Nekem személy szerint a várandós tetszik a legjobban, hiszen ez a 9 hónap tényleg a várakozásról szól.

2011. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!

Az utolsó hetekben én bizony terhes voltam, és nagyon várandós is, hisz alig vártam hogy végre a karomba legyenek a babáim!

Áldott állapotban csak "uraságék" voltak, a pórnép bizony "állapotos" volt, amiről nem szivesen beszéltek.

2011. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Ez a szó nem terhet jelent. Sokkal szebb az eredete. Kazinczy nyelvújítása a tereh ősi magyar szónak, melynek jelentése: térben-időben kiterjedő gyönyörűség pl: “még nézni is tereh..”. Így a terhes nő jelentése: térben-időben kiteljesedő gyönyörűségben lévő.
2011. ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Hát én bizony terhes voltam. mivel 18 hetesen vizesedtem, pár hét múlva olyannyira zsibbadtak és fájtak az újjaim hogy a férjem öltöztetett, még a vécére is nehezen tudtam menni mert gondot okozott a vécé utáni tisztálkodás, de még a fogmosás is. toxémiás lettem és 32 hetesen császároztak. szóval nekem csöppet sem volt édes a teher, mégis azt mondom terhes voltam egy gyönyörű szép kislánnyal aki ma már az életem.


szóval ha várandós, babás, vagy akármi lettem volna, akkor sem éreztem volna jobban magamat :)


de érdekes a kérdés, pirospont :)

2011. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem a terhes szót. Amikor babát vártam, soha ki nem ejtettem a számon, hogy terhes vagyok.

Sajnos nagyon elterjedt, jobban mondva ez él a köztudatban, nem pedig a "várandós". Szokták még az "állapotos" szót is használni, tán jobb, de az én nyelvemre nem jön az sem...

2011. ápr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

valóban szebben hangzik hogy áldott állapot, vagy várandós, de nekem mindegy, engem nem zavart.

illetve egyetértek azzal a válaszolóval aki azt írta, hogy valószínűleg azért ez terjedt el leginkább, mert minden ehhez kapcsolódó kifejezés a terhes szót használja, pl terhességi teszt stb

2011. ápr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!