Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes akarsz lenni? Nem...

Terhes akarsz lenni? Nem Várandós?

Figyelt kérdés

Régen áldott állapotnak mondták.

Ha nehéz volt az első hónapokban, akkor is csak viselős.

A várandós kifejezés létezett még ami szintén a jövőbe vetett remény.

De mi az a terhes? Ezt az utóbbi évtizedekben miért terjesztették el?


2011. ápr. 5. 21:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem mászol ennyire bele, akkor nem is fog ennyire fájni.

Tanultam bőven pszichológiát, ilyet is olyat is.

S terhes is voltam, de soha nem éreztem magam terhesnek a szó eredeti értelmében, nem volt teher a gyerek. Úgyhogy az agyam nem sugallt semmiféle rosszat a baba felé, mert boldog voltam. Úgyhogy ha bármit is érzett a gyerekem a terhes/várandós/pacakos/megesett/legyet nyelt/állapotos anyjából akkor az a boldogság volt.

2011. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
29%

Te jó ég, micsoda költői lelkek vannak itt :) Én nem vagyok ilyen bogaras. Na meg a terhes szót a szarógép szóval aki összehasonlítja az külön csodás, jót mosolyogtam :)


Valaki egyébként megírta a frankót (bocsánat: a csodálatosan megfelelőt), a "nézni is tereh" kifejezést, ami szerintem nem az elmúlt években született ..de persze csodás nyelvünk fantasztikus lelkületű művelőinek ez elkerülte tisztes figyelmét.


Amúgy nem szégyellem, de az én babámat ha egy nap mondjuk 3-4-szer is produkál a pelusába, akkor szoktam szaribabukának nevezni. Kövezzenek meg érte hogy nem "végterméket magából kiadó kisded"-nek hívom olyankor.

2011. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
58%
Reklámpszichológiából lehet hogy azt tanítják hogy a magzat megérti ha terhesnek nevezi magát az anyja, biológiából meg azt, hogy nem elég fejlett az értelme még magzatként, sőt egész picike embrióként még füle sincs, ezért mondhatsz bármit.
2011. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A kismamának van füle?

Idegrendszere?


Gondolj arra hogy "tűszúrás".

Most, ahogy kiolvastad az idézőjelek közti szót, mérhetően(!) megváltozott a bőröd vezetőképessége.


Azt hiszed, hogy a biológiai valódra nincsenek hatással a szavak?

2011. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
58%

:):):):):):)

Léteznek ám furcsa emberek...

2011. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!