Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes akarsz lenni? Nem...

Terhes akarsz lenni? Nem Várandós?

Figyelt kérdés

Régen áldott állapotnak mondták.

Ha nehéz volt az első hónapokban, akkor is csak viselős.

A várandós kifejezés létezett még ami szintén a jövőbe vetett remény.

De mi az a terhes? Ezt az utóbbi évtizedekben miért terjesztették el?


2011. ápr. 5. 21:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%

Valóban CSAK az elmúlt évtizedekben terjedt el. A régi magyarban nem mondták az áldott állapotra, hogy terhes. Miért mondták volna? Hiszen a gyermek Isten ajándéka. :) Tehát áldott. :)

A viselős kifejezés, gondolom, onnan jöhetett, hogy szó szerint csak viseli. Nem érzi az áldást, nem fogadja el teljes mértékben (vagy egyáltalán) a helyzetet. Lehet gondja önmagával, a gyermekkel, illetve az apukával. Az elutasítás lelki probléma, ami előbb- utóbb fizikai formát ölt a rosszullétekben.

Szép Napot! :)

2011. ápr. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
81%

Mert amikor nem tudsz aludni, fáj mindened, úgy nézel, ki mint egy parta vetett bálna, pufi az arcod....na akkor már inkább terhes az egész "áldott állapot"

Plusz még egy kis cukorbetegség:-(((

Amúgy én sosem szerettem szt hogy várandós,áldott állapot(bocs, de nem áldott meg senki, hanem öösszehoztunk egy gyereket).



Én mind a kétszer terhes voltam.

2011. ápr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg az áldott állapot a gagyi.

Amúgy meg nem tök mindegy?Mikor teherbe estem az elején én is nagyon figyeltem arra,hogy mit monok,és próbáltam inkább "állapotos-t" mondani,aztán elegem lett ebból,hogy még nekem kelljen ügyelni arra,hogy mi vagyok.Semmi panaszom így a 33.héten,minden rendben,terhes vagyok,aztán kész :)

Szerintem nem hiába van terhesambulancia,terhes-tanácsadás,terhes-patológis...

2011. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha azt mondom valakinek, hogy terhes vagyok, egyből egy kellemes dolog jut az eszébe, így semmi jelentősége nincs annak, hogy aki ki akarja forgatni, az mit gondol róla. Egyébként pedig nekem is sok ismerősöm élte meg rosszul, mégsem tartják jelentősnek, hogy terhesek voltak-e vagy várandósak. Mivel a terhes szó sokkal elterjedtebb, így a legtöbben ezt használják.
2011. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

Na jó most poénra veszem...Múltkor mondtam egy távoli rokonnak, hogy lapcsánkát fogok csinálni. Mire ő: miért nem tócsnit, az finomabb! Na nekem meg a kettő ugyanaz. Ez a szép a nyelvben, nem mindegy hová valósi vagy, nem mindegy milyen korban élsz...


Én terhes voltam, meg váradós is, meg áldott állapotban voltam. Tök mindegy, ha tudod, hogy a jelentésük végülis ugyanaz, vagyis babát vársz. Nem kell ennek ekkora jelentőséget tulajdonítani. Mindent ki lehet másképp is fejezni, mondhatom én azt is, hogy szép terhességem volt, vagy azt is hogy nehéz várandósságom volt. Úgyhogy a szavak csak szavak, a mögöttes tartalom számít.

2011. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%
Én az első hónapokban (így utólag) várandós voltam (baromira vártam, hogy eljöjjön a félidő és elmúljon a félelmem), aztán állapotos, mert egyszerűen más volt az állapotom és baromi jól éreztem magam, az utolsó négy hétben viszont szó szerint terhes voltam...
2011. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%
11:57-es, tök igazad van. Valami ilyesmit éreztem én is. :)
2011. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%

Háhh!

Ez olyan, mintha a kisded szó helyett azt terjesztenék el, hogy "szarógép".

Ti meg helyeselnétek, hogy: "Igen, igen! Az enyém mindig beszart!" vagy hogy "Milyen találó! Szarógép."

2011. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
58%

A szarógép szó nem terjedt el, a terhes szó igen, ezért nem tűnik fel.

Ha évtizedek óta szarógépeznénk a gyereket, akkor azt fogadta volna el a társadalom.

Amúgy meg milyen hülyeségek jutnak eszedbe.

De jót mosolyogtam.

2011. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
41%

Hát éppen ez az! Szándékos nagyhatalmi ármánykodás!

A terhes szó elterjesztése arra irányul(t), hogy rongálják a nép jóérzését, a nyelvét, és gyermekvállalási kedvét. (nekik jó, ha beteg a nemzet)


Gondold csak el, amikor egy kismama azt mondja/hallja magáról, hogy terhes, akkor a benne fejlődő gyermek (az anya idegrendszerén át) érzékeli a szó jelentését.


Minden szó hatással van az ember tudat(alattij)ára.

Tanultál reklámpszichológiát? Érdemes!

2011. jún. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!