Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt soha nem értettem? Kinek...

Ezt soha nem értettem? Kinek mi köze van ahhoz, hogy másnak mennyi pénze van a terhességére, gyerekére?

Figyelt kérdés
Nemrég volt az első uh-on. Akkor voltam 5 hetes. Ismerős anyuka, meg elkezdte előtte mondani,hogy miért megyünk még ilyenkor, miért nem spórolunk, bőven elég lenne a 7. héten is menni, minek fizetni ezért az uh-ért is! Azért, mert van rá pénzem és engem megnyugtat. Ha nekem úgy jó, akkor hetente járok! Olyan sokszor találkozom azzal,hogy jaj minek sok pénzért magán orvos, miért nem jó a sztk-s. Mert ha megtehetem és én úgy érzem, jobb nekem magán dokinál, akkor miért ne!
2011. ápr. 23. 09:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Ajaj! Ismerős szitu! A saját anyám kiakadt rajta,mikor megtudta hogy magándokihoz járok,és hogy mennyit hagyok ott havonta. Rosszul esett nagyon. 3. baba lesz,az első kettővel is fogadott dokim volt,bár tény,hogy pont felét kérte a magánokon.Sok bajom volt/ van a terhességeimmel,így is egy csoda,és persze nagy felelőtlenség ugye,hogy bevállaltuk a 3. babát is.Ép ezért,nekem meg nyugtató dolog,hogy van akit felhívhatok,akár naponta is,ha ép rosszul vagyok...van aki ugrik,ha ép megint koraszülésem lenne.Azért nem mind1 szerintem.És igen,kifizetem azt a rengeteg pénzt,mert mindennél fontosabb,ha már belevágtunk,hogy ne pusztuljak el,és egészséges gyereket tudjak megint a világra hozni.

A múltkor megkaptam ezt : ,,úr isten,te megveszed a saját babádat?" :) ezen már csak nevetni tudok! Igen,ha így vesszük...jah megveszem ... És közötök??? :)

2011. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a megtehetemen van a hangsúly hanem az igényen.

Èn megtehettem volna még sem mentem, mert sok okom volt.

Most is megtehetném hogy megveszem a csillagos eget is a babámnak, de nem, mert attól hogy megtehetem nem kell neki annyi játék.

az is megteszi aki nem teheti meg. vagy is ez igény kérdése.

menj amikor akarsz. de azért azt tudnod kell hogy a magzatot zavarja az ultrahang, majd meglátod mikor nagyobb lesz hogy mindig kifordul az ultrahang képböl, mert zavarja, de ha megnyugtat menjél, a babának is jobb ha te nyugodt vagy.


ja és nekem muszály volt mennem a 6-ik héten pedig még szívhang sem volt, mert kellett a munkáltatómnak a papír, mert ép leépítés volt.

2011. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nyilván nem fogok hetente menni!:) De ha engem megnyugtat, hogy mondjuk a 7-8. hét előtt tudom,hogy méhen belül van, akkor miért olyan gond, hogy meg is nézetem! Engem soha nem érdekelt, ha valaki önjáró babakocsit vett a gyerekének. Ha megteheti, és akarja, tegye meg. Nem bántom azért, mert neki valamire több pénze van!

Úgy érzem, hogy ma tényleg az a rossz, ha valaki esetleg biztos alapokra vállal gyereket, vagy szerencsére nincs olyan helyzetben, hogy kenyérre kellene félretenni! Most már ez is baj lett!

2011. ápr. 23. 09:32
 4/28 anonim ***** válasza:
Az odáig oké, hogy arra költöd a pénzed amire akarod. Ha egy vizsgálat orvosilag nem indokolt akkor teljesen felesleges, akkor nincs sok értelme, és még ezért fizetsz is, Az is igaz, hogy az ultrahangnak nincs ismert magzat károsító hatása, de az is igaz, hogy zavarja a babát. A magánorvossal igazából a saját magunk és gyermekünk biztonságát akarjuk megvásárolni. Nem gondolunk abba bele, hogy a terhességek zöme problémamentes és a legtöbb gyerek egészségesen születne akkor is, ha a kismamát soha nem látná orvos. ha gond van és megoldhatóm akkor megoldják, de vannak olyan gondok amik nem a maszek orvoson múlnak. Valahol az a gond, hogy az van benne a köztudatban, hogy ha normális ellátást akarsz akkor muszáj megfizetni a maszek dokit, de a másik oldalon meg nem ezen múlik akár a Te akár a baba egészsége.
2011. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszi!

De pont ez a lényeg, ha engem az nyugtat meg, hogy magán dokim van, akkor miért nem! Ha nekem az a jó, hogy nem kell (mert nem is tudok) 4 órát ülni az sztk-s rendelésen, ahol kinyomtatnak egy papírt, nem mondanak semmit és csókolom, ha nekem ez jó, akkor minden fajta megjegyzés, beledumálás nélkül miért nem tehetem meg?

2011. ápr. 23. 09:42
 6/28 anonim ***** válasza:
60%
Ha megteheted, akkor szerencséd van, de sokan nem tehetik meg, a magyar ember pedig irigy, ha valakinek jól megy, ezért kapsz mindenféle megjegyzéseket. Én is irigy vagyok, mert nekem se lenne erre pénzem, de tőlem legalább nem kapsz érte leoltást :D
2011. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszi! ez aranyos!:)

Nyilván nekem is van, akire irigy vagyok. De magamban. Soha nem tennék rá megjegyzéseket, nem szólnék bele abba,hogy ő hova teszi a pénzét!

2011. ápr. 23. 09:44
 8/28 anonim ***** válasza:
75%
jah,nekem is a táppénz miatt kellett...nekem nincs nagyon rá mégis inkább magánhoz megyek mert az sztk-s légkört..pff hát azt nem bírom..inkább lemondok valami másról és pénzelem a dokit aki rendes,normális...9 hónapig..
2011. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Kései Sirató ***** válasza:
69%

Nagyon jó dologra fordítod a pénzed. Ne törődj az irigy, rosszindulatú emberekkel.

Annak meg aki azt mondja, h megveszed a gyerekedet, nyugodtan adjál tájékoztatást arról, h egészségügyi szolgáltatásokat veszel, mert az állami, ami ingyen (TB-re) jár, olyan színvonal alatti, mint az állat. Fél napokat kell sorba állni kismamaként, stb.


Lehet értelmesen is sokat költeni egy gyerekre és lehet ész nélkül is, pl. ami a játékokat illeti.


Az irigyeknek üzenem: saját magatoknak okoztok rossz érzéseket az irigységgel, nem jöttetek még rá?

2011. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok.

Nos igen...a játékok,és egyéb dolgok terén én sem,mi sem vagyunk pénz szóró fajták a férjemmel.Nagyon meggondoljuk,még ha telik is rá,hogy mi az amit megveszünk Nekik.Hamarosan hárman lesznek,ésszel kell költeni a pénzt.Úgy gondolom nem pont az egészségünkkel fogok szórakozni,azért szerintem akárki akármennyit kifizet,csak gond ne legyen.És itt nem pont a szülésre és terhes gondozásra gondolok.Akár egy influenzára..vagy egy daganatos betegségre.

Tehát valóban az itt a lényeg,hogy a biztonságunkért kifizetem a pénzt most is,később is.Igenis nézze a dokim sűrűbben a gyerekemet,nézze 2-3 hetente a méhszájamat...mert félek hogy baj lehet megint.anyagiakra pedig : Max.,nem kapnak karácsonyra 30 ezres Barbie álomházat.Az azért nélkülözhetőbb.

2011. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!