Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt soha nem értettem? Kinek...

Ezt soha nem értettem? Kinek mi köze van ahhoz, hogy másnak mennyi pénze van a terhességére, gyerekére?

Figyelt kérdés
Nemrég volt az első uh-on. Akkor voltam 5 hetes. Ismerős anyuka, meg elkezdte előtte mondani,hogy miért megyünk még ilyenkor, miért nem spórolunk, bőven elég lenne a 7. héten is menni, minek fizetni ezért az uh-ért is! Azért, mert van rá pénzem és engem megnyugtat. Ha nekem úgy jó, akkor hetente járok! Olyan sokszor találkozom azzal,hogy jaj minek sok pénzért magán orvos, miért nem jó a sztk-s. Mert ha megtehetem és én úgy érzem, jobb nekem magán dokinál, akkor miért ne!
2011. ápr. 23. 09:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%
Én is magándokihoz járok, bár én a héten voltam utoljára vizsgálaton...:) Pont tegnap számoltam össze, majdnem egy százast hagytam nála pár hónap alatt. De! Az előzővel a terhesgondozós orvoshoz jártam, volt, hogy 7-re ott voltam, a doki 13 órakor jött, mert magánszülés közbejött... De általában tényleg ott voltam fél napokat... UH-ra meg teljesen máshová kellett menni, ott szintén fél nap. Most dologoztam, és nem szívesen töltöttem volna fél napokat ott. Így ahhoz a dokihoz jártam, aki akkor volt ügyeletes, mikor a lányom született. Akkor nagyon rendes volt, így most is bíztam benne. Időpont mindig délután, munka után, UH a rendelőjében, így arra sem kellett külön menni. Sőt, mikor problémám volt, csak fel kellett hívnom mobilon, megmondta, mit vegyek....
2011. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy ighazából a biztonaságérzet az, amit megfizetsz. Hogy számíthatsz rá, bízol benne.
2011. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondolom,hogy ez pont az, amire van értelme áldozni! Ha mondjuk 5 évesen 100 ezres biciklit akar, nyilván nem vesszük meg. De én akkor sem hiszem el, hogy ugyanolyan szintű ellátást kap az, aki sztk-ba jár, mint, aki magándokihoz. Én ugyan itt a városunkban, még nem hallottam olyan sztk-ról, akit akár este 8-kor fel lehetett volna hívni, ha valami sürgős kérdésed akad. Nekem fontos, hogy ezt (is) meg tudom tenni! Azt is megértem, hogy valaki ezt nem tartja fontosnak, vagy nincs rá pénze. De nem szólom meg érte. Pedig van olyan kismama az ismerősi körömben, aki inkább megveszi a 48. kismama ruhát több 10 ezrekért, mint, hogy vegyen egy normális terhesvitamint, vagy fogadjon egy orvost. Na, ő neki meg az a fontos. Az ő dolga!
2011. ápr. 23. 10:06
 14/28 anonim ***** válasza:

Mondjuk én akkor sem mennék 5. héten (illetve nem mentem)és hetente orvoshoz, ha megtehetném.

Én nagyon örültem, hogy az én orvosom csak kötelező 4 ultrahangot csinálta és 4 vizsgálatot.

Jó, így olcsó is volt a gondozás és engem meg ez nyugtatott meg. Hogy nincs vizsgálgatás-hiszen köztudomású a vizsgálatok veszélye (vannak álláspontok, amik szerint nem is lenne szabad) és én az ultrahang veszélytelenségéről sem vagyok meggyőződve (nem kérek kommenteket erre, mert ez az én meggyőződésem)


Azzal viszont egyetértek, hogy magándoki az magándoki. Mi a legjobbat fogadtuk fel, akit a városban a hozzáértők ajánlottak és nem bántuk meg. Sőt. Elképzelhetetlen számomra, hogy SZTK ügyeletes orvosnál szüljek. Nem mintha problémám lenne velük, mert nagyon lelkesek voltak és aranyosak, de ebben kimerült a tudásuk, legalábbis itt Fehérváron. És hát amúgy is orosz rulett, ki lesz az ügyeletes, mert ha épp egy olyat fogok ki, akkor nagy baj is lehet belőle. Úgyhogy nekem megérte. Valójában az anyasági ment rá az egészre. És így nekünk egy fillérbe nem került. Mert így olyan, mintha az állam fizette volna.

2011. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem állunk jól anyagilag, de megbeszéltük, hogy félreteszünk a magándokira, mert nemrég volt egy nőgyógyászati bajom, és az ügyeletes kórházba mentem vele, 5x. az hogy fél napot várok, és úgy beszélnek velem mint a kapcaronggyal hagyján. De hogy nem vizsgálnak meg, és úgy írnak fel gyógyszert, ha megvizsgálnak, több embert hívnak be egyszerre, vagy teherbeesés esélye mellett vizsgálat nélkül magzatkárosító gyógyszert írnak fel, mondván "úgyis minden hónapban csak 30 százalék az esély...". Hát ezek után nem megyek oda vissza többet.

Egyszer sem tenyésztettek vizeletet vagy váladékot hogy lássák mi is a bajom. A megánorvos megtette.

Így most hogy babát várok (ezer szerencse hogy nem vettem be azt a gyógyszert, amit ez a dokinő felírt), magánorvoshoz jelentkeztem.

2011. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Mi nem igazán engedhetjük meg magunknak a magánorvost mégis oda járok.Próbáljuk máson megspórolni.Én úgy vagyok vele,hogy lehet ő lesz az egyetlen babám ,egy ilyen időszak lesz az életemben nem szeretnék arra emlékezni h órákat vártam,nem foglalkoztak velem sem a babámmal.Sokszor hallom h az Sztk-ban a kismama még csak választ sem kap a kérdéseire hiszen ott a futószalagos rendszer mükődik.Igen nemkem is fontos ,hogy bármikor felhivtaom az orvosomat van kihez fordulni.Igy a babámat és magamat is nagyobb biztonságban érzem.Sajnos az emberek azért tesznek megjegyzéseket mert irigyek,nem kell velük foglalkozni....
2011. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Semmi egyáltalán semmi csak az emberek szeretnek beleszólni mindenbe.
2011. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Először is, senkinek semmi köze hozzá, hogy mennyi van a pénztárcámban és mire költöm. Ha akarom, kidobálom egy repülőből, ha akarom, magánorvosra költöm. Az én döntésem.


Másodszor, érdekes módon nem látom, hogy megvető pillantásokat, lenézést, beszólásokat kapnának azok az emberek, akik magán szemészhez, fogorvoshoz, természetgyógyászhoz, egyebekhez járnak. Amikor magándokihoz megyek, egy külön szolgáltatást fizetek meg. (Az én dokim számlát ad, céges kereteken belül működteti a magánrendelőjét, ha a kórházba kell menni valamiért, az ingyenes.) És igen, fizetek azért, hogy időpontra megyek, kedves asszisztens fogad, akinek nem degradál vérnyomást mérni, vizelet gyorstesztet nézni, válaszolni a kérdéseimre. A dokit pedig bármikor hívhatom, addig vagyok a rendelőben, ameddig szükséges, bármilyen hülye kérdéssel fordulhatok hozzá, nem vág pofákat, válaszol, rendesen foglalkozik velem, legyen szó akár egy rákszűrésről, akár a terhesgondozásról és a férjem bármikor bejöhet velem.

Amikor szülni mentünk, azonnal azzal kezdték, hogy ki az orvosom, és teljesen másként bántak velünk, mint azzal, akinek se orvosa, se semmije nem volt. Császár lett a vége, az orvosom egyetlen szavára ugrott az egész stáb, nem szenvedtünk feleslegesen órákat, mert az ügyeletes éppen ki tudja mit csinál és hol jár. Minden nap bejött hozzám, mindig érdeklődött, pedig nem mondott fix tarifát a szülésért, fogalma sem volt, hogy mennyit fog kapni.


Harmadsorban, az ultrahang. Én a pozitív terhességi teszt után azonnal mentem, mert volt már egy méhen kívüli terhességem. Az ötödik héten ez még akár gyógyszeresen, akár egy laparoszkópiás műtéttel megoldható, károsodás nélkül. Szép, meg jó kivárni a 7. hetet, de ilyen esetben addigra már helyrehozhatatlan dolgok is lehetnek. Egy szétrepedt petevezeték, a hasüregbe vérzés...

Egyébként az ötödik héten jó, ha petezsák van, a hatodik héten szívcső pulzálás, még sehol sincs a baba, úgyhogy nincs mi meneküljön az uh elől. Úgyhogy ezért nem biztos, hogy érdemes kihagyni.


Egyre szaporodnak a fizetős orvosi központok. Miért? Mert igény van rá. Inkább fizetnek az emberek, hogy normális, emberhez, beteghez való bánásmódban részesüljenek. Elvégre ki szereti, ha két perc alatt kidobják, félinfókat kap, türelmetlenek vele?! Senki.

Számomra megéri a magánorvos és amíg megtehetem, magándokihoz fogok járni és teszek mások irigységére és véleményére.

2011. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Szerintem sz_rd le, ki mit mond! A Te életed, a Te döntéseid! Én is magánhoz járok...azóta, hogy annyit szívtam az ügyeletes ellátásban! Nem kér el egy vagyont, és nagyon normális! Tudja ki vagyok, elmond mindent, és nem csak odavágja hozzám a leletet! Nekem ez a fontos! Hogy megbízzak benne! Ha találtam volna ilyen orvost az sztk-s rendelésen, akkor ahhoz járnék, de nem volt! Ennyi!

Ne foglalkozz ezekkel, mindig lesz olyan, aki "jobban tudja, mi a jó neked", mint Te magad! :)

2011. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

Én sajnos nem vagyok babás, de a héten volt "szerencsém" egy SZTK-s nőgyógyászati rendeléshez. Az épület nagyon szép, a felszereltség ámulatbaejtő, és mégis...

Nem kaptam választ egyetlen kérdésemre sem, és fél napig várakoztam. Letoltak a lábamról, hogy nem eléggé telt a hólyagom (mivel nem mondták, hogy hasi vagy hüvelyi lenne, én elmentem előtte wc-re, mivel méhenkívüli gyanújával voltam ott, úgy tippeltem, ehhez azért a hüvelyit kellene használniuk, hogy lássanak valamit.)

A váróban olyan sokan voltunk, hogy alig lehetett lépni a folyosón, nem volt levegő. Ezt kicsit később úgy oldották meg, hogy a hátunkra nyitották az ajtót. Jól meg is fáztam, ma már elhasználtam egy 100as zsepicsomagot. :-(


Ehhez képest a magándokim : a rendelőben UH, időpontra megyek, nincsenek ezren ott egyszerre, profi, figyelmes a soki, és minden kérdésemre válaszol!

Nincs sok pénzünk, de inkább erre költöm, mint nyugtatóra, hogy kibírjam az SZTK-s rendelést!

2011. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!