Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt soha nem értettem? Kinek...

Ezt soha nem értettem? Kinek mi köze van ahhoz, hogy másnak mennyi pénze van a terhességére, gyerekére?

Figyelt kérdés
Nemrég volt az első uh-on. Akkor voltam 5 hetes. Ismerős anyuka, meg elkezdte előtte mondani,hogy miért megyünk még ilyenkor, miért nem spórolunk, bőven elég lenne a 7. héten is menni, minek fizetni ezért az uh-ért is! Azért, mert van rá pénzem és engem megnyugtat. Ha nekem úgy jó, akkor hetente járok! Olyan sokszor találkozom azzal,hogy jaj minek sok pénzért magán orvos, miért nem jó a sztk-s. Mert ha megtehetem és én úgy érzem, jobb nekem magán dokinál, akkor miért ne!
2011. ápr. 23. 09:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ha bármi "komolyabb" bajom van,magánorvoshoz fordulok én is,a férjem is.(szerencsére nem vagyunk betegesek,háziorvoshoz is csak "fizetni" "járunk",jogsi,munkaügyi alkalmassági,stb.)

Szóval mikor kiderült,hogy állapotos vagyok bennem fel sem merült,hogy sztk-s rendelésre járjak.(plusz a helyi kórház,ahová tartozom nem éppen jó hírű)

Minket is volt,aki megszólt érte,és volt aki szerint ez a jó döntés...Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie,te meg annyit tehetsz,hogy egyik füleden be, a másikon meg ki a rosszalló megjegyzéseket...

Felesleges magyarázkodni szerintem bárkinek is, a két álláspontot képviselő emberek soha nem fognak "megbékélni"egymással,mert mindegyik szentül hisz az igazában....Ja,és a kérdésedre válaszolva,senkinek semmi köze hozzá,de mindenki szereti önmagát és a véleményét a legfontosabbnak hinni:)

2011. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ez mindennel így van ha jobban megfigyeled, Úton-útfélen kéretlen tanácsokat kap az ember. Akkor is elmondják sokan a véleményüket,amikor senki nem kérdezi. És ez oda-vissza így van. Kibeszélés,firtatás,kritizálás a köbön. Erről szól az élet:) Ezért is remek a mai társadalmunkban élni. Minden a pénzről szól. Akinek van azért,akinek nincs meg azért. Nincs általánosságban elfogadott és követendő példa semmilyen téren. Mindenki megy a saját feje után,öntörvényűsködik,okoskodik. Minden elfogadott,de mégsem. Mert mindenki a saját maga által elfogadott dolgokat szajkózza.
2011. ápr. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezek szerint, más is szeret magándokihoz járni!:)

Tényleg nem szabad foglalkozni ezzel! Egyébként az illető anyukának az a baja, hogy nekünk jól megy. Anno, amikor vállalták a gyereket, anyuka 23 éves volt. Neki munkahelye előtt szinte nem is volt, jó nagy lakáshitel, apukának kb. 100 ezer. Mindenki kérte (szüleik), várjanak a gyerekkel, fiatalok még. Nem, nekik kellett. Most meg persze alig van pénz, ha nincsenek a szülők nem tudom mi lenne velük. Én 28 éves vagyok, és még csak most jöhetett baba. Be kellett indítanom a vállalkozásom, férjemet ki kellett,hogy nevezzék stb. Pedig szerencsések vagyunk, saját házunk van, hitel nélkül! Nem gondolom,hogy el lennék késve! Szerettem volna úgy szülni, hogy pl. ilyen dolgokat,mint magándoki, megengedhessek magamnak!

2011. ápr. 24. 07:45
 24/28 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Kedves Kérdező! Azért Te se szóld le azokat, akik kevésbé jó körülmények közé vállalnak babát. :-)

Nem mindenki fog az idő múlásával jobban keresni, nem lesz mindekiből vezető. Persze, ne szólogasson be Neked, amiért jobban megy. De Te se Neki. :-))

2011. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Epilepsziás vagyok elvetéltem 5évvel ezelőtt ikrekkel elmentem sztk-ba ideggyogyóhoz hogy gyógyszert válthassak mert valószinű amiatt vetéltem el,azt mondta ne is álmodjak gyerekről és különben is szabályozzam magamnak a gyógyszert,kár hogy csak orvos irhatja fel...Miközben terhes voltam a tesztek pozitivak voltak de uh-n semmi azt mondta az sztk-s nőgyógyász menjek le vegyek egy terhestesztet ha pozitiv meghalok ha negativ rákos vagyok....kedves nem?

2éves egészséges kisfiam van és 32hetes terhes vagyok magándokik mellett!

2011. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
ja még valami!Előző vagyok! pár hete elmentem sztk-ba mert a nőgyógyim lágyéksérvre gyanakodott bazi nagy fájdalmaim voltak a sebész sztk-s ugy megvizsgált hogy nem birtam abbahagyni a bőgést ugy fájt azt mondta nem sérv hanem csonthártyagyulladás és köldöksérv!NEm nyugodtam meg irány magánsebész és az eredmény:egyértelmű lágyéksérv!
2011. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
53%

azért ez az utolsó válaszod nagyon ellenszenvessé tett, nem is kicsit vagy sznob, ugye tudod?

És hát most lenézően nyilatkozol másról, de ugyanezt rólad is megtehetné egy nálad gazdagabb, mert nem kétséges van ilyen és felelőtlennek tartana, hogy ilyen körülmények közé vállalsz gyereket. Ez nem egy jellemes tulajdonság. Pláne, hogy neked sincs semmi közöd más pénztárcájához, miért kotorászol benne? Én sem értettem ezt az emberekben. Válaszolhatnál is a saját kérdésedre, mi ebben a jó? Ez tesz boldoggá, hogy más életében kutakodsz? Furcsa szokás, különösen az ilyen a tipikus más szemében a szálkát, a sajátjában a gerendát sem eset.

2011. ápr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Szó sem volt arról,hogy én lenézem! Az a bajom,hogy olyan ember irigykedik másra, akinek ugyanúgy meg volt a lehetősége várni egy kicsivel jobb körülményre.

Mi is nagyon akartunk már babát két évvel ezelőtt is. Nem is egyszer sírva fakadtam, ha megláttam egy terhes ismerősömet. Sajnos el kellett fogadnom,hogy várnom kell. Neki a saját döntése volt,hogy nem vár. Ezzel nincs gond, de akkor ne irigykedjen olyanra, aki meg kivárta, hogy kicsivel jobb körülményei legyenek!

2011. ápr. 26. 08:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!