Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam? Nagyon rossz...

Megtartsam? Nagyon rossz helyzetbe keveredtem ti mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés

Nem azt kérem,hogy helyettem döntsetek hanem ha ti hasonló helyzetbe kerülnétek hogyan cselekednétek ...


Szóval van egy jólműködő kapcsolatom(2,5éve) és 8hónapja lakunk eggyütt teherbe estem most lehetek olyan 6-8hetes.

A szüleim viszont ellenzik ezt az egészet... nem vagyunk házasok és szerintük ez nagyon nagy bűn ahogy ők fogalmaznak "megestem", dehát 26vagyok nemhinném hogy akkora baj de édesanyám megfenyegetett, hogy ha a család hírnevét bemocskolom akkor rá semmiben ne számítsak azt mondta vetessem el amíg nemkéső.Ráérek még szülni meg, hogy a friss és biztos állásomat ne hagyjam el a szaros pelenkákért a párom ragaszkodik ahhoz hogy tartsuk meg ,de a szüleim is fontosak nagyon összezavarodtam ti mit tennétek a helyemben??:( SEGÍTSETEK!!! köszönöm )


2011. ápr. 29. 20:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vetetném el a helyedben. Ha annyira meg akarsz nekik felelni házasodjatok össze. Ahogy nő a pocakod úgy fognak megbékélni ők is.
2011. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Jaaj nagyon rendesek vagytok,hogy megerősítetettétek az elhatározásomat amúgy már jegyben járunk 8hónapja az összeköltözésünk óta És az egyik válaszolónak aki írta ,hogy akkor engem miért nem vetetett el ...ez egy igazán jókérdés lehet felteszem neki...

mostmár eldöntöttem MEGTARTOM senki nemszólhat bele az én életem az én gyerekem nem 13éves fruska vagyok akinek becsúszott...

Mostmár így valaki elmagyarázná nekem ez az egész mivel jár? Milyen vizsgálatok a terhesség kezdetétől egészen a szülésig ...kösznöm és Névajánlatokat is várok ha fiú ha lány :)

2011. ápr. 29. 20:20
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
szia. fél év után semmi össze költözés 19 évesen lettem terhes.apuék egyenesen megtiltották.mire én azt mondtam,hogy előbb akasztom fel magam mint,hogy ne szüljem meg.az elején nem is tartottuk a kapcsolatot.egy táska ruhával mentünk el hazulról.semmink nem volt csak én és a párom.most 25 vagyok 5 éves a kislányom már múlt van még egy 2 éves is.6 éve házasok vagyunk.és a szülők is most már belátták.életem legjobb döntése volt,hogy megtartottam.
2011. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szerintem , ne az anyukád döntse el. 26 éves felnőtt ember már nyugodtan megtarthatja a babát ha szeretné. Dolgozni a terhesség alatt is tudsz ha olyan a munkakör. A párod is szeretné a babát, biztos az alap akkor miért ne tartanád meg? Ez bocsánat olyan szülői sznobság vagy vallásosak? Ha vallásosak akkor elvetetni ugyanolyan bűn szerintem. A másik mi van ha az abortusz miatt később nem lehet majd gyermeked mert esetleg összetapad a petevezetőd vagy megsérül a méhfalad? Miért kell mindenképp 30 felett szülni ha van rá lehetőséged, hogy előbb megtedd?, mondom ezt úgy, hogy 35 vagyok és küzdök azért, hogy összejöjjön a kisbaba. Már nem vagy tini, és a 21. században az hogy nem házasságban születik a gyerek egyáltalán nem bűn. Nem értem anyádat. Amúgy ha akar a párod még most is elvehet, bár ne ezért tegye. Ha ő támogat az a fontos, édesanyád meg majd megbékül ha az unoka megszületik. Szóval gondold végig te mit szeretnél szívből. Fiatal édesanya akarsz lenni, boldog családban élni, avagy édesanyád "parancsára" elvetetni a babát, karriert építeni és esetleg később lombikra járni, miközben ha nem is lesz ez a végkimenetele azért az abortusz döntése ha anyád akarata teljesül szét rombolhatja a pároddal való kapcsolatodat. A döntés a tiéd, remélem jól döntesz és jól jössz ki ebből:) Majd írd meg mi lett a végeredmény, csak kíváncsi vagyok,légy boldog akárhogy is döntesz ezt kívánom:)
2011. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Megtartom ez egészen biztos anyámék csak sznobok simán vallás hagyjukmáár... a vallásos én lennék nagymamám tanított az isten szeretetére és ezért is nem szeretném elvetetni.

Végzettségem megvan majd találok másik munkát ha elbocsájtanának nemizgat most csak a gyerekkel akarok foglalkozni holnap megyek is az orvoshoz de azért valaki tényleg leírhatná részletesen hogyan folyik egy terhesség egészen a születésig :D

2011. ápr. 29. 20:28
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nos a vizsgálatok városonként eltérőek lehetnek. Van ahol már az első vérvétel, belgyógyászat, fogászat, ekg-t lezavarják a 12. hét előtt, de van olyan hely is (pl ahova én járok) hogy a 16. héten vannak a legelső vizsgálatok. A 12. héten van egy genetikai ultrahang itt a nyaki redőt mérik a picin. Majd a 18-19. héten szintén van egy genetikai ultrahang. Én most itt tartok :))))

Azt tudom hogy most következik majd vérvétel azt hiszem a 24. hét körül ahol a vércukrot ellenőrzik.

Nagyon gratulálok a Picihez! Boldog babavárást!!!!


20 hetes km

2011. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!! :)
2011. ápr. 29. 20:35
 18/38 anonim ***** válasza:
Ja azt el is felejtettem hogy védőnőhöz is járni kell havonta, ahol a vizeletet vizsgálják, súlyt mérnek és vérnyomást is, és havonta orvos is megnéz, méhszájat vizsgál.
2011. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm háát holnap úgyis megtudok mindent

csak azért kérdeztem nagyjából mire számíthatok :D

2011. ápr. 29. 20:37
 20/38 anonim ***** válasza:
Hát lesz program az biztos :) De én komolyan a vizsgálatokat is élvezem :))))) Jó tudni hogy minden rendben van Picúrral
2011. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!