Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam? Nagyon rossz...

Megtartsam? Nagyon rossz helyzetbe keveredtem ti mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés

Nem azt kérem,hogy helyettem döntsetek hanem ha ti hasonló helyzetbe kerülnétek hogyan cselekednétek ...


Szóval van egy jólműködő kapcsolatom(2,5éve) és 8hónapja lakunk eggyütt teherbe estem most lehetek olyan 6-8hetes.

A szüleim viszont ellenzik ezt az egészet... nem vagyunk házasok és szerintük ez nagyon nagy bűn ahogy ők fogalmaznak "megestem", dehát 26vagyok nemhinném hogy akkora baj de édesanyám megfenyegetett, hogy ha a család hírnevét bemocskolom akkor rá semmiben ne számítsak azt mondta vetessem el amíg nemkéső.Ráérek még szülni meg, hogy a friss és biztos állásomat ne hagyjam el a szaros pelenkákért a párom ragaszkodik ahhoz hogy tartsuk meg ,de a szüleim is fontosak nagyon összezavarodtam ti mit tennétek a helyemben??:( SEGÍTSETEK!!! köszönöm )


2011. ápr. 29. 20:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

[link]

Gratulálok a döntésedhez!

2011. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Nekem a barátnőm említett kritikus időszakot amikor könnyen elmehet a baba azon én már átestem?
2011. ápr. 29. 20:40
 23/38 anonim ***** válasza:

[link]

Sok boldogságot kívánok!

2011. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 sumergo ***** válasza:

Ha a szüleim így állnának hozzá, rövid úton küldeném őket a p.csába, hogy mondhatnak ilyet????? Képesek lennének megöletni az unokájukat. Gusztustalan. Na a nagy sznobságnak, ha megtudnák az ismerősök, hogy el akarták vetetni.....

Jól döntöttél. A pici sokkal fontosabb, mint a szülők, szerintem.

A kritikus időszak az első 12 hét (az utolsó mensitől számítva). Utána már nagymértékben csökken a vetélés veszélye.

Sok boldogságot.

2011. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

20.24-es vagyok. Holnap valószínűleg lesz egy 0. ultrahang, ahol megnézik a babód pontosan mennyi idős és hogy dobog a szíve, majd elvileg adnak egy igazolást, hogy élő magzatod van és ezzel kell először elmenned a védőnőhöz. Ott kiállítják a terhes kis könyvet, amit végig vezetnek majd a terhesség során.Majd a 12 heti genetika ultrahangon még pontosabban meghatározzák a baba pontos korát és belövik a szülés körübelüli időpontját. Nyaki redőt mérnek, stb. Amúgy adok egy weblap címet, itt mindent leírnak a terhességről, még videót is nézhetsz, hogyan fejlődik a babád és azt is leírják milyen vizsgálatokra számíthatsz. Gratulálok a döntésedhez, szerintem okos felnőtt emberhez méltó, anyád meg majd megbékél;)

[link]

[link]

2011. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

ismét én vagyok 20.24-es, a munkahelyeden a 12. hétig nem muszály megmondanod, sőt, amúgy meg nem rúghatnak ki, mert törvény védi a kismamát, itt egy oldal erről.

[link]

2011. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ez a probléma, én nem vetetném el. Csak ha a párom, vagy én nem szeretném megtartani. A szüleid elég konzervatívak, és ahogy lenni szokott ilyen esetben, az unoka születése után le sem lehet majd őket robbantani a babáról. Ez amiket ők érvként felsoroltak, semmiségek. A pároddal jól megvagytok, ő szeretné megtartani, gondolom akkor fel is szeretné nevelni, a munkahelyeden védett vagy, nem küldhetnek el, az meg hogy a szüleid szerint a családi hírnév forog kockán, egy cseppet se zavarjon. Aztán gondolni kéne arra is, hogy most elveteted, aztán mondjuk öt év múlva, már házasként szeretnétek babát...és nem jön össze. Ha megvannak a feltételek, anyagi háttér, és még szeretnétek is megtartani...senkinek semmi köze hozzá, még a szüleidnek sem, nem nekik szülöd, hanem ez a ti közös gyereketek a pároddal. :)
2011. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy megtartod.

Én először elmentem nőgyógyászhoz.Csinált egy hüvelyi ultrahangot,rákszürést,megvizsgált,igy megállapitotta terhességet.

Utána felkerestem a védőnőt és megkaptam a terhes kiskönyvemet.Aztán voltam ekg n,fogászaton,belgyógyászati vizsgálaton és vérvételen.A 12 héten és a 18.héten van a genetikai ultrahang ahol alaposan megnézik,hogy nincs e valami fejlődési rendellenesége a babának.

A 16 héten nézik az Afp t ez is egy vérvétel lesz.

Én havonta járok nőgyógyászhoz is bár ő magán ha sztk ba mész ott nem tudom hányszor kell menni.

A 24.héten van a terheléses vércukor vizsgálat itt is vérvétel lesz meg nézik hogy nincs e terhességi cukorbetegséged.Mivel magán dokihoz járok ő minden alkalommal csinál Uh-t az Sztk ban azt hiszen 4 ultrahang vizsgálatot végeznek összesen.

A 36.héttől Ctg vizsgálat ahol a fájásokat és a baba szivhangját nézik.

Ezen a héten még lesz egy vérvétel is.

Remélem nem hagytam ki semmit és hogy tudtam segiteni.

Boldog babavárást.

2011. ápr. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy baj van az anyukáddal! Eszedbe se jusson elvetetni!!! El sem hiszem, hogy egy "anya" ilyenre képes!!! Nekem is van az életemben egy érdekes szitu..., és akkor az én anyukám RÁKÉRDEZETT, hogy hogy döntöttem, és végleges-e már a döntésem, most meg azért sír, mert ezt akkor megkérdezte... csak maga a kérdése így kiborítja, most hogy kívülről már ő is érzi, ahogy rugdos a picink...
2011. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Ma voltam vizsgálaton hála égnek kevesen voltak hamar sorrakerültem.

Az orvos átküldött a gyógyszertárba egy gyors tesztért aztán megvizsgált csináltak uh-t és el kellett mennem rákszűrésre Mikor megláttam az uh képet onnantól kedve aztmondtam ha felakasztanának se vetetném el Na aztán kiderült hogy kb 10hetes lehetek kaptam kiskönyvet és hétfőn reggel egyenesen mennem kell a védőnénihez .

Szerdán pedig megyünk bejelentkezni a polgármesteri hivatalba gyorsan megesküszünk szűk családi körben templomivan nem fárasztom magam ráér a baba születése után is :)

Ma délután megyünk a párom szüleihez bejelenteni a nagy hírt :D

2011. ápr. 30. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!