Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek megkérdezi az...

Mindenkinek megkérdezi az orvosa hogy megtartja e a babát? Nekem ez nagyon furcsa, és zavar is.

Figyelt kérdés
Eleinte a terhesgondozáson,rákérdezett az orvosom hogy meg fogom e tartani a gyereket. Ez így szokás,vagy csak az enyém ilyen?
2011. máj. 27. 13:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

nálam is mindhárom terhességemnél megkérdezte.

nekem nem volt furcsa.

2011. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
szóról szóra ugyanaz,mint az első válaszolónak.Csak nem egy dokihoz járunk?
2011. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Amikor először mentem, az orvos Nekem azt mondta, hogy gondolja nem tartom meg a babát.... Miután meglett a véreredményem, boldogan mentem vissza ugyanehhez a dokihoz, aki az ultrahang után, kifejezéstelen arccal mondta: hát, méhen belül....

Én azt hittem, hogy az orvosoknak sem mindegy a születésszám, és inkább a megtartás mellett kardoskodnak..Ezek szerint nem..

Mindezek ellenére boldog babavárást mindenkinek:):):)

2011. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Fülig érő szájjal mentem az uh laborba, föld fölött 3 cm-rel. Ez volt az első kérdés. Onnantól csakis magánrendelésre mentem, miután kiderítettem, hogy az uh lelet szempontjából teljesen mindegy, csak a nő volt kíváncsi. Én nem feltételezném egy mosolygó nőről, hogy abortuszra készül.

Hasonlóan jártam a területi terhesgondozó orvossal. Ő azt mondta, több károm lesz ebből a terhességből, mint hasznom, mivel diabéteszes vagyok. Pedig nem az első "cukros babám", és a doki is tudta, hogy már a tervezés időszakában konzultáltam a diabetológussal, aki zöld utat adott.

Szerencsére a saját dokimnak ilyen hülyeség eszébe sem jutna.

2011. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
nálam is úgy volt, mint az első válaszolónál.
2011. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nem kérdezte meg, mert tudta hogy szerettem volna a babát, az inszeminációmat is ő csinálta.
2011. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Az orvosom régóta kezel, ráadásul nálunk tervezett baba volt, így kérdés sem merült fel.

Egyébként sem vállal abortuszt, ha sztk rendel akkor az asszisztensnő kérdezi meg, de hogy hogyan nem tudom. Az biztos, hogy utána azokkal a nőkkel az ő rendelésénél (akár sztk akár magán) soha többet nem találkozni.

2011. máj. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem kell így felfújni a dolgot. Ha nem kérdezné meg, akkor meg az lenne a baj...azok lennének felháborodva, akik abortuszt akarnak, és az orvos csak mondja a magáét a terhesgondozással kapcsolatban...főleg h mostanában elég sok abortusz van. A nőgyógyász nem pszichológus, hogy kötelessége legyen észrevenni, hogy ki akarja megtartani a babát és ki nem...ezért kénytelen megkérdezni, valószínű nem szeretne senki lelkébe gázolni! Ez csupán egy egyszerű kérdés, amire válaszolunk és el kell felejteni, majd azzal foglalkozni, h mi milyen boldogok vagyunk...Azt is megkérdezik tőlünk, amikor kiderül, h terhesek vagyunk, h volt-e valaha abortuszunk...és azon sem akad fenn senki, h hát persze, h nem volt, hogy kérdezhet ilyet...mert ezt meg kell kérdezniük, egyszerű formalitás...üdv és boldog babavárást! :)
2011. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Én szerintem nem fújtam fel a dolgot! Csak egy egyszerű kérdést tettem fel. Mivel még most először vagyok terhes,és hála az istennek soha nem volt abortuszom,ezért váratlanul ért. Ennyi.

Meglepődtem a kérdésen,és pár másodpercig rosszul esett.

2011. máj. 27. 21:55
 30/32 anonim ***** válasza:
Bocsi, ki kellett volna hangsúlyoznom hogy nem neked szántam a "felfújós" dolgot...Tudom, h csak kérdezted...Hanem annak, aki írta, h szakmáját szerető orvos nem kérdezne ilyet, meg a hasonló hozzászólásokra...és nem akartalak megbántani, csak ez olyan dolog amivel nem kell foglalkozni szerintem! üdv
2011. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!