Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most aztán végképp nem tudom...

Akire77 kérdése:

Most aztán végképp nem tudom mit csináljak. Válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés
26hetes terhes vagyok,eddig ugy gondoltam talán jobb lenne fogadnom lassan egy orvost.érdeklödtem jobb-e fogadni orvost vagy mindegy.ma voltam a védőnőnél akinek felvetettem ezt a dolgot és ő azt mondta több éves tapasztalattal a háta mögött,hogy nem biztos hogy jobban járok ha fogadok orvost.hiszen nem az orvosok vannak velem végig a vajúdásnál hanem a szűlésznő.és hiába fizetek én majd 100ezer ft az orvosnak ha a szűlésznő és a nővérek bunkók velem.aztán ha ugy gondolom szűlés után is adhatok pénzt ha megérdemlik.nagyon elgondolkodtam ezen mit is csináljak.jelzem nem vet fel a pénz lenne annak a pénznek más helye is.ki hogy döntene vagy esetleg döntött ilyen helyzetben.köszönöm elöre is a válaszokat
2011. jún. 7. 15:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18:57-es vagyok! Hát nálunk ez sajnos így működik...aki épp bent van doki az néz meg!
2011. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

én még csak tájékozódom (és nagyon vágyakozok)---még fog. gátlót szedek

ugye azt 3 havonta kell felírtani...és az sztk-ban ( 9. ker.) mondta az orvos h mindig hozzá menjek, ekkor és ekkor rendel, amikor előszőr mentem hozzá a tabletta miatt, már akkor elmondta, h mit meddig hogyan, és ha tervezzük a gyerekvállalést akkor megbezséljük hogyan tovább....ezért furcsa nekem, h mindig más is lehetne benn...

2011. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok....

a kérdésedre válaszolva, sztem már jársz annyi ideje rendelésre, hogy tudd nálatok hogyan működnek ezek a dolgok (mindig egy orvoshoz mész-e stb) és eszerint mérlegelj, ha nekem így maradna,majd egyszer mint a 3 hónapos kontroloknál, akkor nem fogadnék dokit, pénzkidobás, vennék egy jobb babakocsit mint terveztem vagy akármit belőle, uyganógy a babóra költeném...

2011. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Második babát várjuk és kicsit elbizonytalanodtam én is. Elsőnél nem volt se fogadott dokink, de fogadott szülésznőnk, de az ügyeletessel annyira meg voltunk elégedve, hogy utólag fizettünk neki. Először el se akarták fogadni, de a zsebükbe nyomtuk a pénzt, tényleg nagyon rendesek voltak. Most viszont azon dillemmázunk, hogy felfogadjuk-e ezt a dokit (és/vagy szülésznőt) vagy bízzuk magunkat megint a szerencsére, hogy épp őket fogjuk ki, vagy egy másik rendes dokit? Egyébként most mindig hozzá járok, de az Sztk-ba (tehát nem fizetek érte). Ismerem majdnem mind, mert régen mindegy volt kihez megyek, és tényleg ő a legrendesebb, leglelkiismeretesebb. Úgyhogy én sem tudom mit tegyek! :-)
2011. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
...se fogadott szülésznőnk...
2011. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Bogyo110 ***** válasza:
Nekem fogadott dokim és szülésznőm is volt és máskor se csinálnám máshogyan amugy nemtudom mi a fenéért kellene 100000 ezreket adogatni a dokinak én hozzá jártam minden hónapban magán rendelésre az 8000.-ft volt és a szülésnél ami császáros volt tehát volt része a dokinak benne és ott is volt már a vajudás részénél is mert nem császárral indultunk csak 16 óra után lett császár szoval utánna mi még 30000.-ft adtunk neki a szülésznőnek meg 15000.-ft nincs megszabva szerintem semilyen tarifa!
2011. jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szia! Első terhességemnél szülésznőt fogadtunk, nagyon jól tettük, végig ott volt, 2 év után is gyakran gondolok rá hálával! Most orvost fogadtunk, mert nem problémamentes a terhességem, és az sztk-ban 1 voltam a sok közül, nem foglalkoznak velem érdemben. De már az előző terhességem végén is adódtak problémák, de hát akkor már hova orvost fogadni? Szóval azt tudom tanácsolni, h ha nem vagy toxémia gyanús, nincsenek más problémák sem, akkor szülésznő! Ha bármi gond van, akkor meg inkább doki! Ja, és most a doki kísérget mindenféle vizsgálatra, így nem kell órákat tölteni a klinikán, miközben a másik gyerek otthon van apukával. Azért ez is sokat számít.
2011. jún. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Szia,második lányomnál is felfogadtam azt a dokit,akinél az elsőt szültem.Megnyugtatott a jelenléte és akkor máj. 1-én szültem,a dokim Debrecenből ugrott fel miattunk.Szóval nagyon bíztam benne.Odahordtam minden hónapba a rengeteg pénzt a magánrendelőbe,aztán augusztusi szülés miatt épp nyaralt és nem jött haza miattam.Sőt,mivel már másodszor szültem és elment a nyákdugó szülés előtti nap,ill. kezdtem táguló vérezni,hívtam ezerrel előző nap,nem vette fel,vissza se hívott,a szülés napján sem,átadott egy dokinak,aki rám se nézett,végül az ügyeletesnél szültem.Rohadt pipa voltam akkor,mert utána se hívott fel.Eldőlt a pénz kérdés,senki semmit nem kapott,csak a szülésznő.A kitolásnál rohant a szülésznő dokit keresni,mert annak,akinek átadtak,az nem került elő,az ügyeletes,meg azt mondta,hogy van fogadott dokim,így ő sem volt ott.Szóval akkor én nagyot csalódtam a dokimban.Csak a szülésznőnek adtunk pénzt.Ha jön a harmadik baba,akkor már nem fogadok orvost.Minek?
2011. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

08:19-esnek: a havi 8000 Ft az már majdnem 80000 plusz a 30000 = 110000Ft!!!

És nálunk kijelentette a doki, hogy mennyit kér a szülésért és több helyről is hallottam, szóval nincs szerinted nincs tarifa

2011. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg, ha fogadsz orvost, aki esetleg mégsem megy be valami miatt a szülésedre, akkor az ügyeletes még annyira sem foglalkozik veled, mint amúgy, mert ugye "van fogadott orvosa".
2011. jún. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!