Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most aztán végképp nem tudom...

Akire77 kérdése:

Most aztán végképp nem tudom mit csináljak. Válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés
26hetes terhes vagyok,eddig ugy gondoltam talán jobb lenne fogadnom lassan egy orvost.érdeklödtem jobb-e fogadni orvost vagy mindegy.ma voltam a védőnőnél akinek felvetettem ezt a dolgot és ő azt mondta több éves tapasztalattal a háta mögött,hogy nem biztos hogy jobban járok ha fogadok orvost.hiszen nem az orvosok vannak velem végig a vajúdásnál hanem a szűlésznő.és hiába fizetek én majd 100ezer ft az orvosnak ha a szűlésznő és a nővérek bunkók velem.aztán ha ugy gondolom szűlés után is adhatok pénzt ha megérdemlik.nagyon elgondolkodtam ezen mit is csináljak.jelzem nem vet fel a pénz lenne annak a pénznek más helye is.ki hogy döntene vagy esetleg döntött ilyen helyzetben.köszönöm elöre is a válaszokat
2011. jún. 7. 15:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Hát nyilván a védőnő tudja, sajnálatos, hogy nálatok ilyenek az orvosok. Egyébként ha ilyenek, akkor tényleg pénzkidobás.

Én olyan orvost kértem meg, akiről tudtam, hogy biztosan bejön szülésre, nem kell mellé szülésznő (egyöntetűen állították betegei, kollégái, védőnők- valójában kiderült szinte kivétel nélkül az összes ismerősőm nála szült).

Menő, vezető beosztású orvos, 4-szer jártam nála magánrendelésen, kórházban volt ultrahang egyéb vizsgálatok 36 hét után-sosem adtam neki egy fillért sem kórházban, tényleg ott volt a szülésnél, és olyanokat tudnék mesélni, hogy miket megtett-kicsit sem bántam meg, hogy felfogadtam. És nem volt nála tarifa, illetve én 2006-ban, 2008-ban szültem, akkor a tarifája 20-30 ezer forint volt. Tulajdonképpen az anyasági fedezte ennek az összes költségét.

2011. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed akkor szerintem is a szülésznőnek adj inkább. Megmondom őszintén, hogy amikor az első babámat szültem meg se fordult a fejemben, hogy orvost fogadjak. Anyagi okok miatt is illetve azért is mert az se biztos, hogy ő lesz ott a szülésnél, lehet, hogy valami helyettese. Ezért szerintem tök felesleges több tíz vagy százezer forintot kidobni az ablakon. Én a segédszülésznőnek adtam volna szívesen, de szülés után eltűnt, így még a 10-est se tudtam neki adni. A szülésznő bunkó volt az orvos 3-szor sem tudta beszúrni az epidurálist. Én úgy vagyok vele, hogy azt a pénzt amit az orvosnak adnék inkább a babára költöm. Januárban jön a második picikénk és ugyanez az elvem marad majd! Összefoglalva: orvost nem tanácsolok fogadni (azzal se nagyon foglalkozott aki fizetett neki), szülésznőt esetlegesen már igen (persze a szakmai tapasztalat és a szimpátia nagyon fontos). Jó egészséget mindkettőtöknek!
2011. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem volt orvosom,nem is foglalkoztak velem..A Másodiknál én a vezető főorvost fogatam meg,és majd kinyalták a seggem..Persze csak azért mert főnök...De sosa sem fogadott el pénzt mindig azt mondta az kell a babára..Szülés után is csak egy üveg wiszkit fogadott el...
2011. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Hát én is jártam olyan dokinál (1x), aki 14000-t kér egy vizsgálatért, és közölte, hogy a szülésért ennek 10x-esét szokta kapni!!!!! Pfff. Végül magándokim lett, hat hetente 10ezerért, és ő beszélt rá, hogy nem kell ő a szüléshez, ajánlott egy szülésznőt (akinek nem volt tarifája). Viszont császározni kellett, úgyhogy az ügyeletes doki műtött meg, tök rendes volt. Neki 20-at adtunk utólag, a szülésznőnek 30-at. Most én is sokat filóztam, mi legyen, de császár után muszáj dokival szülni, úgyhogy sztk-ba járok a szokásos dokimhoz ingyé, aztán majd megkérem, hogy legyen ott velem szüléskor, nem tudom mennyit fog kérni. Gondolom kb. ugyanannyi lesz a végeredmény, mint az előzőnél, csak most nem a vizsgálatokért fizetek sokat, hanem a szülésért.
2011. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.ugy látom megoszlik a vélemény,van még egy kevés idöm,aztán eldöntöm mi legyen.bár most biztosan sokan pálcát törnek felettem,de mindig ezen az átkozott pénzen van a hansúly.jelzem ha megtehetném egy percet sem gondolkodnék hogy mennyibe kerülne egy szülés,gondolom aki hasonlo cipőben jár az megérti a helyzetem.további szép napot mindenkinek.
2011. jún. 10. 05:26
 26/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem olvastam végig az összes hozzászólást ezért boccs annak aki esetleg már leírta ezt.:

Én csak annyit mondanék, hogy ha ne adj isten bármi komplikáció adódna a szülés közben akár veled akár a gyerekkel azt nem a szülésznő fogja megoldani!!!!!!!!!

Szerintem nagyon fontos, hogy egy olyan orvos álljon az ágyad mellett, akárcsak abban a pár órában vagy ha szerencsés vagy akkor pár percben, amikor beindul a baba kifelé-akiben tényleg maximálisan megbízol!!!De azért azt se felejtsük el , lehet, hogy nem fogja végig a kezed( az a férjed dolga amúgy is) de a háttérben ottvan a megbítható szaktudása!!!!!!

Nekem két gyermekem van és a pocimban a harmadik.

Mind a kettőnél volt fogadott dokim és most is hozzá járok.Végig kísérte a terhességemet és tudja, hogy milyen vagyok, mennyit bírok, hogy reagálok dolgokra.

Szerintem ez nagyon fontos.

Emelett nekem nem volt fogadott szülésznőm de hál istennek a Jánosban szuperek a szülésznők(legalábbis eddig nekem szerencsém volt velük)Két szülésemnél a két váltós ugyan az volt.Remélem így lesz majd a harmadiknál is!:)

Én ajánlom a fogadott dokit!!!!

És úgy gondolom, hogy a szülés az egyik olyan eseménye az életünknek(és nem csak a miénknek) amin nem szabad spórolni!Nagyon meghatározó élmény!!!!!Persze azért ésszerű keretek között!!!

Sok sikert és jó egészséget nektek!!!!!

2011. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!