Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cica tartás terhesen?

Cica tartás terhesen?

Figyelt kérdés

Van olyan kismami itt aki cicát tart?Leht olvasni hogy nem szabad egyáltalán mert a cica ürülék toxoplazmát tartalmaz,ami vetéléshez vezet stb stb!Aztán azt írják hogy nyugodtan lehet tartani csak terhesen nem szabad az alomtálcába nyúlkálni,végezze ezt a teendőt a férj!

Na akkor öntetek ti tiszta vizet a pohárba!Aki tart cicát milyen feltételek mellett tartja,hogyan zajlik a cica gazdi érintkezés várandósan!

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 9. 21:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az én macskám be sértődött amikor megszültem, mert nem volt időm vele foglalkozni.Hála az égnek a mai napig el kerüli a gyereket.De egyébként, nagyon okos, mindig ki küldtem a szobából (nem volt jó érzés), és nappal nem is jön be.Este meg be zárkózunk, ablak, erkély nyitva van neki, úgy, hogy tud nézelődni, jól érzi magát.Én így oldottam meg.Gyereket meg bárhova lerakom előtte porszívózok.Így ennyi...
2011. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt is csináltam szülés előtt, hogy sokkal hamarabb összeraktuk a kiságyat, megvettünk minden olyasmit, ami érdekelheti a macskát, pl csörgő, lógó játék. Mindent megnézhetett közelről, érdekelte is persze, de olyan, mint egy kisgyerek, csak az újdonság jó. :) Utána mindent kimostam, és már nem érdekelte. Több meló cicával, de mi vállaltuk.
2011. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Két cicánk van igaz kint az udvaron de szoktam őket néha simogatni. Azért nem kell megszabadulni a macskáktól legfeljebb az almot más takarítsa ahol bent vannak a lakásba.
2011. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 17 hetes vagyok, de a cica mizérián én is átestem. Világ életemben macskáztam, sajnos a toxo szűrésem mégis negatív lett (az első vévételnél kértem a beutalót rá).

Az almot a párom takarítja és talán kicsit megritkultak a simik, mióta terhes vagyok, plusz nem puszilgatom egyáltalán. Viszont velünk alszik.

Azt azért nem árt tisztázni, hogy egy cica élete során szintén csak egyszer kaphatja el ezt a fertőzést, ami után mindössze 10 napig üríti a parazitákat. A paraziták nem fertőznek, csak ha 2-3 napig állnak a talajon, vagy az alomban. Ezek alapján annak az esélye, hogy a te kizárólag benti macskád, pont ez alatt a 9 hónap alatt fertőződjön meg (nem is tud honnan/mitől megfertőződni) és ráadásul még te is elkapd, háááát, szerintem kb. 0,0001 százalék...

A nyers hússal, zöldséggel, gyümölccsel (különös tekintettel a saláta félékre és eperre) viszont vigyázni kell. Ezeket hiába mossuk 100%-osan, nem biztos, hogy el tudunk távolítani minden nem oda illő dolgot.

Egyébként én megkérdeztem a védőnőt, hány toxoplazmás esettel találkozott. A 15 éves pályafutása alatt 2 volt, mindkét kismamát kezelték és mindkét baba egészséges. És én azért kíváncsi lennék, hogy láttak-e egyáltalán a várandósságuk során ezek az anyukák cicát??? Gyanítom, hogy nem feltétlenül macskától szedték össze...

Boldog babavárást!

2011. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!