Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedhetek Cifran nevű antibiot...

Szedhetek Cifran nevű antibiotikumot a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok, a rutin vizeletvizsgálatnál baktériumot találtak. A háziorvos Cifrant írt fel, de a betegtájékoztatóban az szerepel hogy terhesek nem szedhetik. Mitévő legyek?
2009. aug. 31. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol a háziorvosodban, akkor hívd fel a nőgyógyászod vagy a védőnőd és tőle kérdezd meg. Mi itt nem vagyunk orvosok hogy megmondjuk szedjed-e és felelőtlenség is lenne tőlünk. De ha nem kezeled, baj lehet belőle.

Jobbulást kívánok!

2009. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a választ, holnap mindenképpen körbe telefonálok. Mindenesetre ha valakinek már volt hasonló kétsége és körbe járta a témát akkor szívesen veszem a válaszát.
2009. aug. 31. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
nem!Én úgy tudom, hogy nem! Ezügyben hívd fel a nődokit! A háziorvos lutri...vagy képben van, vagy nem..
2009. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ezt szetem, a 32 hetes kenet vételen volt bacim, és ezt írta fel rá NŐDOKIM! Kiváltottam, és akkor olvastam, hogy nem ajánlott. Felhívtam a házidokit, és ő azt mondta, hogy szedjem be, a nődoki csak tudja mit ír fel, azért orvos, meg hogy nem találni olyan gyógyszert, főleg antibiotikumot, amire az van írva, hogy persze kismamáknak még ajánlott is. :) Szóval én beszedtem. Most 37 hetes vagyok.
2009. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Trimeszterenként változik, hogy mit szedhetünk...

Én 10 hetes voltam a felfázáskor, Cifrán helyett valami penicillint kaptam...

2009. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült elérnem a nőgyógyászomat és helyette inkább mást fog felírni nekem, valami penicillint. Azt mondta hogy ezt egészen nyugodtan lehet szedni 15 hetesen. Köszönöm a válaszokat mindenkinek, örülök hogy vártam vele egy napot és nem kezdtem el szedni.
2009. szept. 1. 16:59
 7/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen, a penicillin arany tabi a kismamáknak, mert mindig szedhető... :) Örülök, hogy jól döntöttél!
2009. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!