Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki antibiotikumot...

Szedett valaki antibiotikumot terhesség alatt?

Figyelt kérdés
9 hetes kismama vagyok, és összeszedtem vmi nyavalyát. Ezt írta fel a doki. Remélem nem lesz semmi baj. Amúhy Curam a neve a gyógyszernek.
2010. márc. 22. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Még nem tudtam, hogy babát várok, így kaptam. A babámnak nem lett semmi baja tőle. Még ennyi idősen nincs közvetlen kapcsolat közted és a pici között,mert a lepény még nincs kialakulva. Egyébként, gondolom,mondtad, hogy babát vársz, így az orvos mérlegelte, hogy mit adhat.... Inkább az antibiotikum, mint valami szövődmény, ami esetleg tényleg árthat...
2010. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én szedtem, sajnos.Azt mondta a doktornő, hogy amit felír, az nincs semmilyen rossz hatással a babára.Amoxycillint szedtem.Egyszer felfázás miatt,még az elején.Kellett, mert ha felterjednek a kórokozók, sokkal nagyobb bajt okoznak.Meg most is kellett szednem, mert nagyon csúnya volt a torkom.Úgy voltam vele, hogy így legalább meggyógyultam pár nap alatt, nem alakult ki szövődmény, és nem lázasodtam be.Az orvos és a gyógyszerész is megnyugtatott, hogy ezt lehet terhesen szedni.De amit neked kell, azt nem ismerem.Soha nem hallottam róla.De ha a doki írta fel, biztos szedheted.
2010. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szedtem hugyhólyag fertőzés miatt, méghozzá 4 hétig! 2 hét suprax, az utolsó 3 napján mellé kellett szednem az augmentnin 625 és még 2 hétig (3x1)!
2010. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mind a négy terhességem alatt szedtem, nem is egyszer (streptococcus fertőzés a hüvelyben + betegség miatt). Egyik gyereknek se lett baja tőle! A nőgyógyász tudja, mit lehet szedned terhesen (a Curam is ilyen)!
2010. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam fogászati műtétem volt 28. hetesen. A kisfiam is elkapta a gyulladást és ezért születése után 5 napig antibiotikumot kapott vénásan, de szerencsére semmi baja nem lett.
2010. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!