Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz hogy az Elevit magzatvédő...

Igaz hogy az Elevit magzatvédő vitamintól túl nagyra nőnek a babák?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy igaz-e, én azt szedem.Még nem tudok róla,hogy terhes lennék, de már elkezdtem, mert rajta vagyunk az ügyön...és ezt hallottam!
2011. jún. 27. 15:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40+3 napon 3200g,és végig szedtem!
2011. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Még nem szültem, tehát nem tudom, hogy mekkora lesz a baba, de a dokim azt mondta, hogy végig szedjem, hát szedem. A védőnőm is azt mondta, h ez hülyeség, nem lesz ettől nagyobb a gyerek.

Egyébként szerintem sokkal fontosabb, hogy ne legyen nyitott gerince, ezért fontos szedni.

2011. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez a tévhit már régen megdőlt,volt egy idő amikor a sajtó is és az orvosok is sőt még a védőnők is ezzel voltak elfoglalva folyton,annyira felkapott téma lett.


Személyes tapasztalat:


Első babámnál már a tervezéskor elkezdtem szedni,heti 2-3 alkalommal szedtem be. A 4. hónapban jött őssze a baba, az első 12 hétben minden másnap szedtem,utána pedig heti 1-3 alkalommal.

Nekem jó nagy étvágyat csinált,és ettem is elég sokat (híztam is elég sokat),és székrekedésem is lett tőle.

De a kislányom 2860 grammal született makk egészségesen!

2011. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő.

Látod Kedves Kérdező, itt is a társaság egyik csoportja azt mondja attól lett nagy babája, a másik csoport szerint nem így van.

Én garvidát szedtem a 24. hétig, orvosi javaslatra álltam le róla. Én inkább neki hiszek, mint a gyk-ra alapozzak. Helyette kaptam d3 vitamint, hetente 3-at kell szednem belőle.

Ha újra kezdhetném nem szedném, inkább a zöldségeket enném, mint a bogyókat.

2011. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen megoszló vélemények :)köszönöm a válaszokat...minden jót nektek!
2011. jún. 28. 12:34
 16/20 anonim ***** válasza:

Én vagyok az élő példa hogy ez hülyeség..

Az első baba 2990 grammal született a 39+6hétre..

A második 3160 grammal született a 38+0 hétre..

Mindkettőnél végig szedtem az Elevitet ,a másodiknál még cukros is voltam mégsem lettek óriás bébik...

Most várom a harmadikat és most is végig szedni fogom...

2011. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyénfüggő. De nekem alapból eszem ágában sincs szedni semmi ilyesmit. Helyette eszem a napi több kiló zöldséget, gyümölcsöt, soványhúst stb!
2011. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedtem a 7. héttől a 35.-ig hétig, és 3100 g-os kislányom lett. Szerintem ez a genetikától függ, nem attól, hogy szedsz e terhesvitamint vagy sem.
2011. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom. A nézetem a következő: adott egy elevites 3000g súlyú baba, és adott egy elevit nélküli 2600g súlyú baba. Mit választanál? Jó igaz a négy kilós babák szembetúnők, de inkább a több mint a kevesebb nem? :)

Egyébként azt hallottam hogy Amerikában például ha a kismama nem szedi ezt a készítményt azt orvosi műhibaként kezelik. Ezt pl. a védődőm mondta, mert hozzá én is ezzel a kérdéssel fordultam.

2011. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

06-27 15:46 vagyok!

Megint szült most hétfőn egy másik ismerősünk épp össze futottunk az egyik látogatójával és ő mondta hogy Elevitet szedett a csaj és 4 és fél kilós 60 centis kisfiút hozott a világra!Császárral(ember legyen a talpán aki természetes úton szül ekkora babát)szült!

Szóval nem értem miért hülyeség mint ahogy írják itt egy páran!Valószínűleg (sokkal) kevesebb azoknak a száma akiknél az Elevit miatt nagyobb a baba de ettől nem hülyeség...!

2011. júl. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!