Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplasma gondii Igm pozitív,...

Toxoplasma gondii Igm pozitív, Igg negatív eredményű, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Már a terhesség megszakítását is hallottam ilyen eredménynél, valóban ennyire súlyos?
2011. júl. 13. 14:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

meg még ezek is hasznosak lehetnek: [link]

[link]

2011. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14.55-ös írja jól. Minél nagyobb a magzat, annál veszélyesebb. Az ismerősömnek a terhesség végén állapították meg és mégsem lett baj. És igen van rá gyógyszer, de többet én sem tudok sajnos, h mi, merre, hány méter.
2011. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, a holnapi ismételt vizsgálatnak pénteken vagy hétfőn lesz eredménye akkor majd jelentkezek.
2011. júl. 13. 15:19
 14/23 anonim ***** válasza:

Van rá gyógyszer, nincs semmi probléma!

Szűrik, felismerik idejében, adnak gyógyszert, nem lesz a babának semmi baja.

2011. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Jó a cikk, de a kérdezőnél pont fordítva van, az ig m poz, az ig g neg.

Szal friss fertőzésről van szó sajnos.

2011. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok egészen tisztában azzal, hogy mit is jelent ez az eredmény.

Viszont én az egyik válaszolóval ellentétben úgy tudom, hogy minél kisebb a megzat, annál nagyobb a veszély.

Azt tudom, hogy antibiotikummal (végig kell szedni a terhesség alatt) kezelik és íg elkerülhető a baj. Egyik ismerősömnél is megállapították még a terhessége eljén a friss fertőzést és el akarták venni a babát. Szerencsére nem hagyta magát és addig ment, amíg olyan orvost nem talált, aki rendesen foglalkozott volna vele. Kezelték és most egy makk egészséges kislány anyukája.

Annak idején a védőnőtől érdeklődtem a toxoplazmáról, ő két esetről hallott, az egyik a már említett kislány, a másik egy kisfiú aki szintén makk egészségesen született.

Szóval én azt javaslom, egy orvos véleményénél ne állj meg! Remélem egy picit sikerült megnyugtatni, ne aggódj, kezelhető a friss fertőzés is!

2011. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi mindenkinek. Ma péntek van de sajna nincs eredmény...
2011. júl. 15. 11:51
 18/23 anonim ***** válasza:
Továbbra is szorítunk! :)
2011. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

most hívott a dokim, hogy a második vizsgálat negatív lett.:))))))

De ennek ellenére, mi van ha most nem mértek valmit jól? Tudom hülyeség ezen gondolkodni, de bennem maradt ez a "szállka".

2011. júl. 18. 13:30
 20/23 anonim ***** válasza:
Sztem ez is ingadozhat úgy a szervezetben, mint bármi más. Ha nem kerültél kontaktusba macska ürülékével, akkor nem kell félned.
2011. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!