Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor lehet hinni ezeknek...

Most akkor lehet hinni ezeknek a fiú vagy lány teszteknek az eredményében, vagy nem?

Figyelt kérdés

Közvélemény-kutatást végzek:már hallottam róla jó és rossz dolgokat is.Konkrétan azok írjanak,akik rendelkeznek tapasztalatokkal....Köszi.

Vajon merjek rendelni egy ilyen tesztet?


2011. júl. 15. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Én nem költenék ilyenre. Inkább elmentek kb. 16. hét után egy 4D-s uh-ra. Az nagyobb élmény és valószínűleg megmondják a nemét. Ha bírtok még várakozni akkor 18. hét körül. De van akinek már a 12 hetes uh-n is látták. Vannak olyan helyek, ahol ha nem látják akkor később ingyenesen megismétlik. Szerintem ezek a tesztek sem olcsóbbak.
2011. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

A kedves előttem hozzászólónak tökéletesen igaza van! A 4D-s ultrahangon részletesebben is látják a babát így a nemét is könnyebb megállapítani + még meg is nyugtatnak (a részletességnek köszönhetően), hogy minden rendben!

Szerintem hagyd ezt a tesztet, mert én azt hallottam, hogy nagyon drága és csak 50% pontos eredményt tud adni. Ezzel az erővel azt mondom, hogy kisfiú lesz aztán vagy bejön vagy nem!

Boldog babavárást!

2011. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló,te konkrétan hallottad,hogy valakinek ez nem jött be?Mert írtad,hogy 50%,a gyártó azt írja erről a tesztről,hogy 98%-os megbízhatóságú.Ezzel én nem azt mondom,hogy a gyártónak hiszek,de ha az ellenkezőjére tud valaki konkrét példát,akkor inkább a jóakaratú kismamáknak hiszek,mint a gyártónak!
2011. júl. 15. 10:02
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem lányt mutatott, azóta biztosra tudjuk, hogy lány.

És ez konkrét tapasztalat, nem okoskodás.

2011. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Az első vagyok és egyet értek a második hozzászólóval!

Hány hetes vagy? Az uh. hidd el nagyobb élmény, mint egy elszíneződő tesztre várni! Még képes bizonyítékot is kaphatsz róla. Nekünk a 17. héten egyértelmű képet adtak a kiskukacról! :)

2011. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kulfoldon hordtam ki mindket gyermekemet es ott ez mar elegge elterjedt volt 2-3 eve. Megmondom neked oszinten, hog en nem probaltam ki es nem az ara miatt, hanem azert, mert a csalodastol feltem.

Ket ismerosom kiprobalta, egyiknek bejott, lanyt mutatott es lany lett, a masiknak is lanyt mutatott 14 hetesen es 20 hetes uh-n mar mondtak, hogy fiu, az is lett.

En amiatt nem akartam kiprobalni, mert nem akartam 10-12 hetesen fiu/lany illuzioba ringatni magunkat a teszt miatt, majd radobbenni arra, hogy ez tevedes volt.

En 15 hetesen es par naposan mentem 4D-re, ott fixre megmondtak a baba nemet. Az elso gyereket mar 14 hetesen sima uh-n is mondta a doki.

Szoval en ugy gondoltam, hogy ugysem hinnek teljesen ennek a tesztnek, ugyanugy bizonytalan maradnek azutan, hog megcsinaltam, ezert nem lattam ertelmet.

2011. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én konzultáltam orvossal erről a témáról, kórházban dolgozom és persze a nőgyógyászommal is. Bevizsgálták ezeket a teszteket laboratóriumi körülmények között és így jött ki az 50%-ék. Nem ismerek olyat aki használt volna erre a célra készült tesztet. Én nem szeretnélek rábeszélni vagy lebeszélni a tesztről csupán ahogy írtad jóindulatú vagyok. Akkor inkább a 4D-s ultrahang. Amúgy ha én lennék a gyártó én is ráírnám hogy 98% biztos eredményt mutat ellenkező esetben a kutya se venné meg. Egyébként akkor visszaadják az árát, ha mondjuk lányt jósol és fiú lesz nyilván nem?! Akkor kidobtunk egy csomó pénzt az ablakon egy olyan dologért ami ráadásul téves eredményt mutatott. Én is majd megveszek, hogy biztosra tudjam a babám nemét (bár mindegy, hogy fiú lesz vagy lány), de kivárom azt, hogy a 4D-en pontos eredményt tudjanak adni, tehát mondjuk a 15. hetet. Jobb is lesz így legalább alaposan átnézik, mivel precízebb, mint a 2D-s! Remélem tudtam segíteni!

A gyönyörű 2 éves és a majdnem 14 hetes magzat anyukája

2011. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Aranyosak vagytok!Tehát egyértelmű,hogy nem lehet hinni ebben a dologban!Választ is kaptam a kételyeimre:)Nagyjából sejtettem,csak megerősítésre vártam.Mindenképp elmennék alapos UH-os és 4D-s vizsgálatra is,csak majd megöl a kíváncsiság és mint a kedves utolsó válaszoló én is 14 hetesen még nem tudom,hogy fiam lesz vagy lányom:)
2011. júl. 15. 13:44
 9/13 anonim ***** válasza:

en vettem. meg nem jott meg, de nyilvan nem az ultrahangot helyettesiti, hanem azert van hogy korai szakaszban (10.het) is meg tudja mondani


viszont hormonokbol allapitja meg, ami neha valtozhat, semmi sem 100%os, pozitiv terhessegi teszt is mutatott mar negativat es forditva, megis hasznaljuk :)

2011. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Bevizsgálták ezeket a teszteket laboratóriumi körülmények között és így jött ki az 50%-ék."


Ez nyilvánvaló hazugság, ha így lenne fogyasztóvédők már rég betiltották volna ezeket a teszteket.

A gyártót is már igen komoly pénzekre büntették volna bármely országban, ha nem lenne igaz a hirdetett 98%-os pontosság.

Még nem elterjedt, ezért páran nem hiszik el, hogy van ilyen. 10 év múlva tök természetes lesz a használatuk.

Ettől függetlenül nem kötelező, ez csak egy lehetőség amivel élni lehet.

2011. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!