Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy nem lehet ezt észrevenni?

Hogy nem lehet ezt észrevenni?

Figyelt kérdés
Tegnap történt az eset, egy lány ismerősöm, aki 19 éves, tegnap szült, de úgy, hogy nem tudta, hogy terhes. Már többen gyanakodtak rá, hogy mitől nő a hasa, de mindig talált valami kifogást, és állítólag mindig is meg is jött neki. Tegnap este amikor elment WC-re azt vette észre hogy vérzik, azt hitte, hogy megjött neki, de egyre erősebb fájdalmai voltak, és mire kiért a segítség a baba már félig kint volt. Annyira nem ismerem ezt a lányt, de nem is ez a lényeg, csak egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy nem lehet észrevenni azt, hogy terhes?? Vagy csak nem merte beismerni magának? Mellesleg a lány még tanul(t), a szülei nem is tudják az egészet.
2011. júl. 25. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik ilyen. Nekem anyósom mesélte, hogy amikor ő szült, vele volt a kórházban egy másik nő, akinek szintén akor indult meg a szülés... Nem tudta, hogy terhes, teljesen meg volt lepve ő is. Felnőtt ember volt, férj, minden meg volt, szóval nem bánták a dolgot. :)
2011. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Van ilyen, nekem is volt ismerösöm, egyészségügyi dolgozó: végig megvolt a menzesze, jóformán nem hizott (kb 5 kg-ot), a baba nem túl sokat mozgott, igy nem volt feltünö, és csak egyetlen egyszer feküdt le valakivel direkt a menzesz után, amikor "hivatalosan" nem eshetett volna teherbe.

Ami még érdekesebb, hogy a munkatársak sem vették észre, még az orvosok sem, akikkel naponta együtt dolgozott.

2011. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elképzelni ,hogy nem veszik észre valakin hogy terhes.....Számomra hihetetlen.Olyanról már hallottam hogy annyira "kövér" volt hogy alig látszott rajta,de hogy senki nem veszi észre.....

Főleg hogy az nem veszi észre aki terhes....Nem csak az hogy nő a hasa..De az elején a reggeli hányinger,aztán amikor már mozog...Szerintem ő is meg a családja is jól tudták csak szégyellték....


21 hetes kismama és egy 2,5 éves kislány anyukája

2011. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem semmi.

Szerintem tuti tudta, csak nem merte bevállalni, hogy elmondja, inkább kifogásokkal elhessegette a kérdezősködőket. Csak hát ugye ez nem mehetett a végtelenségig.

Arról nem is beszélve, hogy egy normális családban észrevették volna akkor is, ha nem jelenti be, döbbenetes, hogy ennyire nem figyeltek rá.

A terhességnek meg a vérzés kimaradásán kívül is rengeteg tünete van, ami neki is, és a családnak is feltűnhetett volna.

2011. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Ezek a történetek számomra mindig furcsák, mert én képtelen lettem volna nem észrevenni a terhességemet, pedig nem volt sok tünetem. De akkor is.

Viszont ha valaki képes beképzelni, hogy terhes, és akár terhestüneteket is produkálni, úgy el tudom képzelni épp az ellenkezőjét is. Vagyis elnyomja magában a dolgot. Azt gondolom ilyenkor jelen van némi mentális probléma!

2011. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig azt kérdezem, hogy hogy nem veszi észre egy nő magán hogy terhes?, de azért kivételek akadnak. Pl. a tv-ben beszélt egy nő arról (értelmesebb, nem "gyagya"), hogy elvileg spirállal védekeztek, és egészen a 6. hónapig teljesen meg volt róla győződve, hogy neki gyomorpanaszai vannak. Elment a dokihoz, aki azt felelte, hogy ez elég komoly, kb. 2 kilós gyomorpanasz....-És egyébként voltak már gyerekei, ez a vicc.

De ettől függetlenül sztem igen is észreveszi egy nő magán, még akkor is ha sosem volt terhes, hogy vmi nem stimmel.

2011. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem az ilyen történeteket. Régebben én is kérdezgettem a várandós ismerőseimet, hogy mi erről a véleményük és ők sem értették, hisz legkésőbb, mikor megmozdul a baba...


Aztán mióta én is várandós vagyok, még inkább nem értem az ilyen sztorikat. Nem voltam hányós-rosszullevős se az elején, sem most. Cicifeszülés volt, de már az is elmúlt. De a hasam nő, érzem, ahogy a babám mozog, szóval ne mondja nekem senki, hogy valaki önmagán nem veszi észre a saját terhességét!!!

2011. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Fura. Lehet egy terhesség tünetmentes, nekem sem voltak rosszulléteim, sőt a második babámnál, ha nem csinálok tesztet (miután terveztük a babát így csináltam) akkor csak később tudtam volna meg hogy babát várok. A menzim amúgy is össze-vissza jött meg az első szülés óta... na de amikor már elég erősen mozog, kinyomja magát, hááát, nem hiszem hogy ne tűnne fel neki. Lehet hogy a túlsúlyos embereknél nem is nagyon látszik a pocak, így egy külső szemlélő nem veszi észre, de hogy a kismama nem érzi a baba rugdosását...azért kicsit más mint amikor a belek mozognak.


2 éves nagylány és 5 hónapos baba anyukája

2011. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindenkinek ad terhességi jeleket a teste!!!!!!

Nekem például az első 3 hónapban "megvolt", soha nem hánytam, nem volt hányingerem, soha nem kívántam meg a szokásos uborkát meg semmit sem.Nem voltam fáradékony. Dolgoztam reggeltől estig, hétfőtől szombatig. Vékony vagyok,mégsem látszott semmi.Nagyon vágytunk már babára és mikor elmentem a dokihoz, mert kevesebb volt a vérzésem, közölte, hogy van egy pici méhszájsebem amit jó lett volna a SZÜLÉS előtt kikezelni!!! Válaszom erre : Tessék? Szülés?

Annyira örültem, hogy nevettem közben potyogtak a könnyeim, alig tudtam odafigyelni miket mond és kérdez a dokim!


Szóval nem mindenki veszi észre az elején (!!!), de hogy utána sem mikor mocorog, rugdos, nő a pocak azt kétlem. Mondjuk hallottam már olyanról, hogy hátrahajló a méhe és ezért eltud bújni a kicsi!

2011. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ami engem jobban zavar ennél, az az, hogy ennek a babának se ruhája, még talán az apukája is kérdéses, sőt a lány a szüleinél lakik, így még az is kérdés, hogy egyáltalán haza mehet-e. Na, a lány jövőjéről ne is beszéljünk. Nem tudom, hogy lehet valaki ennyire felelőtlen.
2011. júl. 25. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!