Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy nem lehet ezt észrevenni?

Hogy nem lehet ezt észrevenni?

Figyelt kérdés
Tegnap történt az eset, egy lány ismerősöm, aki 19 éves, tegnap szült, de úgy, hogy nem tudta, hogy terhes. Már többen gyanakodtak rá, hogy mitől nő a hasa, de mindig talált valami kifogást, és állítólag mindig is meg is jött neki. Tegnap este amikor elment WC-re azt vette észre hogy vérzik, azt hitte, hogy megjött neki, de egyre erősebb fájdalmai voltak, és mire kiért a segítség a baba már félig kint volt. Annyira nem ismerem ezt a lányt, de nem is ez a lényeg, csak egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy nem lehet észrevenni azt, hogy terhes?? Vagy csak nem merte beismerni magának? Mellesleg a lány még tanul(t), a szülei nem is tudják az egészet.
2011. júl. 25. 13:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez vicc,nehogy nem vegye észre ,hogy babát vár.Nálam amikor mozog a pici van úgy,hogy az egész hasam félre áll úgy kidugja a popsit.
2011. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a baba mozgását nehogy már ne vegye észre valaki!!! Nekem néha akkorákat rúg, hogy csak lesek. Van, hogy olyan helyen talál el, hogy össze is görnyedek :P
2011. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
meg a jósló fájások? azok pláne nem hasonlítanak bélmozgásokhoz...haskeményedés is lehet már félidőn túl bármikor....
2011. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem jóslóm sem volt!!!
2011. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem négy gyerekem van, de a harmadiknál jóformán észre sem vettem, hogy terhes vagyok.

Egész idö alatt egyetlen egyszer sem voltam rosszul, nem kellett hánynom, nem voltam kivánós, nem feszült a mellem, a terhesség végére 6 kg-mal voltam nehezebb, mint elötte (és inkább vékony voltam mindig is), a hasam a szüléskor a megszokott 68 helyett 80 cm volt (állitólag befelé volt valahogy elhelyezkedve).

A baba nagyon kevesett mozgott (kimondottan lustán), és akkor is csak picit ide-oda, a legtöbbször csak akkor vettem észre, ha komondottan figyeltem rá.

Jósló fájásaim nemcsak ennél a babánál, hanem egyiknél sem volt, amikor megindult a szülés ennél a terhességnél, akkor viszont hirtelen erös görcseim lettek, amit ha elsö gyerek lett volna, inkább erös gyomorrontásnak gondoltam volna, mint szülési fájdalmaknak - az elözö két szülés ellenére.

És ehhez még hozzátenném, hogy én tudtam, hogy terhes vagyok, mégis alig észleltem belöle valamit, ha nem tartottam volna valószinünek, akkor esetleg tényleg nem jut eszembe ez a magyarázat. (De nekem a menzeszem kimaradt, tehát ez az EGY tünetem megvolt.)

2011. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én sem gondolom, hogy ne lehetne észrevenni. Van egy barátnőm, aki 18 hetes terhesen azért ment el az orvoshoz, mert hirtelen elkezdett hízni. Semmi más tünete nem volt, nem volt kívánós, nem volt reggeli rosszullét, egyszóval semmi. Aztán a doki közölte, hogy van egy 18 hetes magzat a pocakban. Volt a nagy megdöbbenés. Végig volt menzesze, csak a hízás tűnt fel. DE! Nem hiszem, hogy ha már mocorog a baba, akkor azt figyelmen kívül lehet hagyni. Nekem is van, hogy úgy kinyomja magát, hogy meg kell állnom, vagy össze is görnyedek, ha hirtelen jön a dolog, tud kellemetlen lenni. 32 hetes kismama
2011. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!