Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden Apuka ilyen? Mi a...

Nickie kérdése:

Minden Apuka ilyen? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Párom napi 12 órát dolgozik, fél 7re hazaér, félóra babázás, 7kor megfürdetjük kislányunkat, utána vacsi és altatás. Ha szerencsénk van, rögtön elalszik, ha nincs, akkor fenn van 8-fél 9ig. Aztán ha hulla, akkor elalszik bárhol, ha nem, akkor TV. Nuku duma, házimunka, összebújás. Hétvégén hazarohan, apja rákos. Mi a megoldás, hogy több időt töltsön Velem, kislányunkkal? Nincs családi programunk, nyakunkon Nyár. :-(((
2011. aug. 8. 11:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ha szereti a gyerekét, és téged - és szeret, mert miért ne szeretne titeket -, akkor valószínű neki is elég megterhelő lelkileg, hogy nem lehet sokat veletek, plusz még a beteg apuka... Csak lehet, hogy neki ideje sincs ezt kimutatni, ezért nem tudsz róla.
2011. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem piacol hajnalba megy délután átlagosan 2 körül jön de mindennap ezt csinálja még vasárnap is és amikor hazajön fél órán belül alszik estig nem kel fel ha felkel eszik fürdik és fekszik le megint. Hát én se tudok mit csinálni ez van és sokszor elhanyagoltnak magányosnak érzem magam.De attól nagyon nagyon szeretem majd csak vége lesz a rohanásának egyszer.
2011. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Éreztesd vele, hogy szereted, hogy látod, hogy ezt értetek is teszi, és tudod, mennyire fáradt, stb., stb.

Valamelyik este lepd meg a kedvencével vacsorára, megspékelve estleg egy-két gyertya meggyújtásával. Ha megkérdezi, miért, akkor mond meg neki, hogy azért, mert nagyon szereted és tiszteled azért, hogy olyan amilyen.

Csodát tud művelni, ha a másik is tudja, hogy a napi robot mellett/ellenére nagyon szereted.

2011. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem 2. napja reggel 9-22-ig oda van, s holnap is megy, sőt ebben a hónapban lesz olyan, hogy egymás után 6 napot dolgozik így, de lehet éjszakázni is behívják. Média Marktban dolgozik. Éjszakára most kivételesen hívják be, mert átépítés van, de a munkarendje mindig ilyen :(

Mi is alig vagyunk együtt. Ha hazajön, leül játszik a gépen, ha felkel a kicsi, szokott segíteni.

De egyásra nem sok időnk jut. Gyerek előtt másodállást Ő is akart vállalni, de nem vették fel ilyen beosztás mellett a tescóba. Most meg úgy néz ki, hétfőn megy állásinterjúra, haverja szólt neki erről. Megírta az önéletrajzot, s már aznap 1-2 óra elteltével hívták is, hogy mikor menjen, ha összejön akkor 8-15-ig dolgozna. Na de most meg hallani se akar a másodállásról. Inkább pihenni akar itthon. Én gyest kapok csak, ő meg épphogy megkapja a 100-at, de a másik helyen se kapna többet.

Apóstól meg el akarunk költözni, de nem tesz érte semmit.

6 hós kisfiú anyukája.

2011. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Addig amíg nem kétes, hírtelen lemondható ügyek miatt van távol, addig örülj.

Két kicsivel vagyok itthon egyedül, mára hatalmasat balhéztunk, elment, majd egy óra után hazajött, hogy minden mai programját lemondott...

És lefeküdt... Haverok, vmi szülinapozás. És egész héten be volt zsongva, hogy mehet...

Nálunk is a munka az ok, hogy miért nincs itthon, meg szegény, mert 8órát dolgozik, meg meg meg, és csak ha már üvöltök foglalkozik a gyerekeivel...

2011. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kittip válasza:
Az én férjem kőműves, 10-12 órát dolgozik, mindegy hogy 40 vagy -15 °C-ban. Megy és helyt áll, de mire hazaér, hulla fáradt. Fürdés, vacsora és mire a kisfiam alszik, általában már ő is szunyókál... És most jön a második baba... Én is sokszor érzem magam magányosnak, hogy nincs kivel megbeszélni a dolgokat, de belátom, hogy mindezt értünk teszi. Ha nem szeretne nem tenné. És ha mi nem lennénk neki, gondja sem lenne "semmire"... Így viszont el kell tartson minket, és meg is teszi... Ezért tisztelem őt nagyon!
2011. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szerintem a kitartás nem megoldás. Tudom, hogy rettentő nehéz. Gondoljátok át, hogy mennyire kell az a pénz és mire? Ha kevesebb munkával is van mit ennetek és a picinek sem származik baja belőle, akkor beszéljen a főnökével! Kérje meg, először valami enyhébb beosztásra, pl hogy legyen a napi max 10 óra. Biztos, hogy ezért nem rúgja ki. De a biztonság kedvéért rögzítse a beszélgetést. Manapság már olyan jó mobilok vannak.

Esetleg, te és a pici hétköznap elutazhatnál az apukájához, hogy segíts neki. így neki csak minden második hétvégén kellene menni, hogy azért lássa időnként. Talán még jót is tenne a papának a kislányotok mosolya. Ajánld fel neki, hogy segítesz gondoskodni apukájáról.


Amúgy én is voltam ilyen helyzetben és a mai napig nem jöttem rá, hogy azért nem volt szex mert nem kívánt vagy mert tényleg olyan fáradt volt :(

Könyörögtem neki, hogy ne dolgozzon annyit, de mindig mondta, hogy kell a pénz. Szerintem, annyira azért nem kellett. A kapcsolatunk fontosabb lett volna, nekem.

Sok sikert!

2011. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólásban van némi igazság. Csak ezzel szerintem az a baj, hogy a férfiak ezt egészen másképp élik meg. Ha kell a pénz, márpedig kell, és ők a családfenntartók, akkor szégyen lenne számukra, ha bármit (hangsúlyozom: bármi, akár luxuscikk, akár a napi kenyér vagy tej, tojás, akármi), amit meg szeretnétek venni, nem lehetne. Valamilyen szinten meg is értem azokat a pasikat, akik így gondolkoznak.
2011. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!