Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt 1 párkapcsolatom, terhes...

Volt 1 párkapcsolatom, terhes lettem, a pasim elhagyott. Nem akarom megtartani a babát (van egy 3 éves kisfiam, akit 1-edül nevelek) viszont nincs pénzem abortuszra (dolgozni sem tudok a rosszullétek miatt), az exem-re nem számíthatok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiába futkozok akárhova, nincs segítség.Az abortuszra kedvezményt csak akkor kapok,ha jár rendkívüli,vagy átmeneti segély a részemre.Erre valószínű,jogosult is lennék,de határozatot csak a következő gyűlésen tudnak adni,ami jövő hónapban lesz.Viszont az nekem már késő!!!Nagyon el vagyok keseredve,nemtom mi lesz??
2011. aug. 10. 13:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
24%
Mindenképp kerüld ki a nőcit a hivatalban. Vannak fogadóórák (ha kell a polgármesteré is jó) és követelj egy ilyet. Én még a nyílt örökbeadást tudom súgni. Vannak alapítványok akik ezzel foglalkoznak, személyesen is ismerek olyan anyát aki évek óta vár egy nyílt örökbeadásos kislányra. Ilyenkor anyagi segítség is lehet. (Már ha úgy érzed le tudsz mondani a gyermekedről). Ez azért is jobb, mert figyelemmel tudod kísérni, a babád életét. Vagy ha akarsz akkor a részese is tudsz lenni. Van aki nem tudná így megtenni, de van aki inkább ezt mint az abortuszt. (és még egy másik családnak is örömet okoz)
2011. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
hiába beszélsz a polgival, mert a határozat a képviselő testületi ülésen születik meg, és ha ez még nem volt, és nem szavazták meg a határozatot, akkor a polgármester sem tud mit csinálni
2011. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad: zálogház, vagy provident hitel? Azt nagyon csúnya kamattal vissza kell fizetni de még mindig kevesebb mint egy gyereket felnevelni.
2011. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Ez szépen hangzik,átgondoltam ezt is,de képtelen lennék másnak adni a babát,ha már végigcsináltam az egész terhességet + megszültem!Ezenkívűl meg nekem most munkára van szükségem,dolgoznom kell,mert el kell tartanom a kisfiam,akit 1-edül nevelek.Szóval ezt az abortusz döntést hosszas átgondolás után hoztam meg,nem könnyen!Kemény-lelkileg is!
2011. aug. 10. 13:55
 15/28 A kérdező kommentje:
Zálogba sem tudok adni semmit,Providentem meg így is 3 van!Tehát az is kilőve!De itt többen azt írták hogy nyugodtan beszéljek a polgármesterrel,mert ilyen sűrgős esteben igenis ki szokták adni előbb.
2011. aug. 10. 13:58
 16/28 anonim ***** válasza:
az biztos hogy kemény volt ez a döntés. Irány a hivatal, van olyan hogy rendkívüli gyűlés, ahol elég X százalékos jelenlét (zárt körű, meg se kell hirdetni, elvileg helyben dolgoznak, stb biztos van megoldás ilyen helyzetekben). Azért majd írj. Ha sehogy sem jön össze az ab. akkor keress egy ilyen alapítványt (mondom megoldható az anyagi tám).
2011. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,nem adom fel!Majd írok,hogy mire jutottam!
2011. aug. 10. 14:00
 18/28 anonim válasza:
25%
Gondold meg az örökbeadást én 12 éve vágyok már egy gyerekre szíves támogatnálak és segítenék neked mint lelkileg mint anyagilag. Gondold meg légyszíves!!! Nyílt örökbefogadó szülők lennénk.
2011. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
100%
Az a baj az alapítványokkal, hogy mint az örökbeadók és örökbefogadókat is csak hitegetik és a támogatás nagy részét maguknak tartják meg. Sajnos ez saját tapasztalat.
2011. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Bele tudok gondolni a helyzetetbe (engem is úgy fogadtak örökbe a szüleim anno-sok évi próbálkozás után),és tudom min mentek át.De mint azt föjjebb is írtam,nem lennék képes lemondani róla,ha úgy döntök hogy megtartom.Ha megtartanám,akkor csakis magamnak-ne haragudj,ez gondolom érthető.Lelkileg végig csinálni 1 terhességet,vigyázni,óvni 9 hónapon át 1 babát,majd izgatottan várni a szülést + megélni azt.....ezek után szerintem nincs olyan igazi anya,aki le tudna mondani a gyerekéről--szerintem.Szóval nem akarlak megbántani,tényleg ne haragudj,de ezt nem hiszem hogy végig tudnám csinálni így...Viszont nektek sok sikert + erőt + kitartást kívánok!!!
2011. aug. 10. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!