Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi tévő legyek? Van a férjemne...

Mi tévő legyek? Van a férjemnek az 1-sö házasságából,21-éves lánya, akinek van 2-éves kisfia. Sajnos az anyukát gyámság alá kellett helyezni, mivel, nem önnáló, hív. ügy. Gyerm. Gond.

Figyelt kérdés

Van a férjem 1-ső házasságából 21-éves lánya,aki 19-évesen szült:1 fiút.A lány kisegítő isibe járt mivel nagyon nehéz a felfogása,önállóan hivatalos ügyeket intézni nem tud.Gyámságom alatt van!

Az orvoshoz fog.tabl.ment íratni,és csak vízsg.volt,és kiderült,hogy terhes!A mesire mikor rá kérdeztem azt mondta,hogy most van,a tampont a wc.-be dobta.!

Most sajnos megint terhes,"GRAV.M.V.-érdekelne hogy amit az orv.-leírt az mit jelent?

A kis fiú is az én gyámságom alatt van:hallássérült.

A gyám ügy azt javasolta,hogy adjuk örökbe!!Ezt a férjem és én sem szeretném,mert mind 2-nek volt intézetbe része!


És most a testvérek el lennének választva? Soha nem is ismernék meg egymást:(((( 56-éves vagyok a férjem 46-éves.

Mi Őt is gyámságunk alá vennénk!

Szerintetek is feltudnánk nevelni 2 gyermeket????

Őszinte választ várok!

Lelki erőt kérek,hogy sikerül!

Az anyuka okoz inkább gondot!!


2011. aug. 14. 14:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Én igaz még csak 23 vagyok, de én a húgaimat nevelem. A procedúrában tudok segíteni, ha kell.


A férjemmel 1 éve fogadtuk családba őket (az néhány hivatali papír volt, plusz környezettanulmány), most lesz a nyílt örökbefogadás (a szüleink alkoholisták). Mi egyetem és munka mellett neveljük őket. A nyílt örökbefogadás viszont bonyolult procedúra: tanfolyam stb., de mi vállaljuk azt is.


Nem tudom ez segített-e.


D.

2011. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Gratuálok még egyszer Kérdező!! Nagyon szuper ember(ek) vagytok! :) Sok sikert kívánok!
2011. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk u.h.-on,szerettem volna az orvossal beszélni,mondtam,hogy a lány gyámság alatt van/,megkérdezte hány éves,21.-és erre az orvos azt mondta,hogy nem mehetek be!? A lány nem tudott semmit mondani,hogy az DR.-Úr mit mondott,csak annyit jegyzett meg,hogy val.-kis fiú!Én annyira ledöbbentem,hogy a mai napig nem "térek magamhoz".Már a DR-i viselkedésén.


Ennyi idősen még el lehet vetetni?-vagy most már mindegy megszületik.Atz sem tudom,hogy hova fordulhatok,a lekötés céljából,talán már azt is most kellene elkezdeni intézni:

Nagyon szívesen várom a válaszotokat:

Puszi:fabatka

2011. aug. 17. 17:36
 14/20 A kérdező kommentje:

Annyi BIZTOS,HOGY /A 2 PICIT/felneveljük-még örökbe is fogadnánk,csak azt nem tudom,hogy milyen feltételnek kell megfelelni-esetleg még tanfolyamra is kell járni?HA valaki tudna biztosat mondani,hogy kell-e esetleg tanfolyam,vagy csak igy simán is lehet örökbe fogadást csinálni/az Anyuka/önként lemondana mind 2 piciröl:

Puszi:fabatka

2011. aug. 17. 18:11
 15/20 anonim ***** válasza:
Elkottetesrol: egy normalis nogyogyaszhoz elmentek es rakerdeztek.Szerintem a szules utan megcsinaljak.Csaszar eseten a mutet soran.
2011. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép és jó és sok erőt hozzá, de: ez a lány ne szüljön több gyermeket! Ez a legfontosabb, a másik kettőt becsülettel felnevelni, ameddig lehetséges de több gyermeket ne szüljön!!!!!! Ez nagyon fontos!!!!
2011. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek be a legközelebbi tegyesz-hez és ott érdeklődjetek. Ők jártasak örökbefogadásban is meg szerintem a kismama dolgaiban is. Így "családon belül" nem tudom, hogy kihez lenne a legérdemesebb fordulni, de szerintem hozzájuk.
2011. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Akár a gólyahír egyesölet is segithet a nyilt örökbefogadásban. Nagyszerű amit tesztek a lányért. :)
2011. aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Le a kalappal az ilyen emberek előtt, mint Ti!
2011. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Az orvos valószínűleg azért nem engedett be az uh vizsgálatra, mert a lány "csak" gyámság, és nem "a cselekvőképességet kizáró gondnokság" alatt áll. Ez a kettő, nem ugyanaz a kategória.

A művi meddővé tétel elvégzésének lehetőségéről, esetleg a gondozást végző egészségügyi intézmény betegjogi képviselőjénél kellene tájékozódnotok. Neki pontosan tudnia kell, hogyan tudjátok ezt megoldani, lehetőleg úgy, hogy a szüléssel egy időben elvégezhessék.

2011. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!