Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35+2 hetes vagyok. Ma voltam...

35+2 hetes vagyok. Ma voltam a védőnőnél és totál kiakadtam! Jelenleg 7,5 kg hízásnál tartok és úgy elkezdett nekem magyarázni, hogy ez milyen rengeteg és nem fogo tudni leadni. Ez tényleg ennyire rengeteg lenne? Ki hogy állt ilyenkor a kilókkal?

Figyelt kérdés

Pontosan idézem: Kedves Kismama, hogyan fogjuk így ezt a rengeteg kilót leadni a szülés után? Szigorúan vegyem a diétát, mert ez sehogyse lesz így jó. Még kórház is lehet a vége.

Erre én közöltem vele, hogy mi sehogy nem fogjuk leadni a kilókat, mert maximum én fogom, ha zavar. Meg amúgy se hiszem, hogy ez annyira sok lenne, hogy ez miatt kelljen aggódnom, főleg hogy minden eredményem jó. Nincs magas vérnyomásom, nem vizesedek, jó a vérképem, a baba tökéletes állapotban van.

Ő csak annyit tudott mondani, hogy az én érdekeimet nézi, mert neki már sok éves tapasztalata van és azért mondja nekem, mert tudja hogy rosszul fogom magam érezni a szülés után, ha ennyire sok kiló marad rajtam.


2009. ápr. 15. 18:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én 16 kilót híztam. Szülés után 6 hónappal 2 kiló plusz volt rajtam. Most még (mert már nem szoptatok) ráhíztam 3-at, de így sem érzem rosszul magam. Majd lemegy. /Legalábbis remélem/
2009. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Az én védőnőm is ilyen "kedves" volt, állandóan megjegyezte, hogy "Vigyázzon kismama, nehogy sokat hízzon!!!" Ha véletlenül felszedtem 2 kg-t egy hónap alatt, már rögtön sziszegett. A terhességem alatt összesen 9 kg-t híztam, de mondanom sem kell, hogy nem volt velem elégedett.

Szerintem az ilyenek önmagukkal nincsenek megelégedve és azon élik ki magukat, hogy másokat szekálnak.

Ne foglalkozz vele!!! NAgyon ügyes vagy, hogy így tudsz vigyázni magadra. Azokkal meg ne foglalkozz, akik azt mondják, hogy "majd az utolsó hetekben fogsz rengeteget hízni", mert ez nem feltétlenül igaz! Nálam is az utolsó három hónapban összesen 3 kg jött fel, pedig nem diétáztam, nem tornáztam stb.

A rosszindulatú megjegyzéseit engedd el a füled mellett. Ha úgy jársz, mint én, akkor megúszod 3 látogatással az első 9 hónapot :))))!

Boldog babavárást és könnyű szülést!

2009. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Na az ilyen "kedves" vedonoktol tudok falra maszni!

En most a 29 heten vagyok 6 kg-val tobb(babo a meretei szerint masfel hettel nagyobb) es atlagos testalkatu vagyok.

Az en dokim a 10 kg megszallottja,azt mondta annal tobbet nem hizhatok.

En neki is megmondtam h most a baba fontosabb mint a sajat alakom,majd raerek utana foglalkozni a kiloimmal.

Persze nem tetszett neki!

De 35 heten az a 7,5 kg az nagyon profi,akarhogy is csinaltad,legyel buszke magadra.

Es kulonben tenyleg igaz h az utolso hetekbe mar nem igazan hizik az ember lanya ugy h ne aggodj!

Szep babavarast neked!

2009. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne is törődj vele. Bár én híztam volna csak ennyit. Pár nap múlva szülök és 20 kg van rajtam. Ennek ellenére az én védőnőm nem cseszegetett érte. Mindig mérte a vérnyomásom és tudja, hogy ez a 20 kg nagyrészt vizesedés eredménye is.

Szóval újra mondom, ne törődj vele, a hízásod abszolút tökéletes!

2009. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én 29 hetes vagyok, és eddig 12 kg jött fel. Kb. úgy nézek ki, mint aki 5 kg-ot szedett fel. Úgy tudom. hogy 15 kg körük van a normális a 40 hétig. Nem tudom miről beszélt a védőnőd, de ne foglalkozz vele. Szülésnél legalább 7 kg lemegy, mert ugye a baba súlya meg a magzatvíz, meg ilyenek. Alig marad rajtad valami ha megszületik a babód.

Sok boldogságot hozzá!

2009. ápr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én a 35.hétre 11kg-ot hiztam. Akkor volt nálunk védönő váltás. Az egyik azt mondta, hogy ez rengeteg a másik meg, hogy fogok még többet is! Szerintem testalkat kérdése.
2009. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!