Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen lehet hasizom...

5 hetes terhesen lehet hasizom erősítő tornára járni?

Figyelt kérdés

Még akkor kezdtem el mikor nem tudtam,h terhes vagyok.

Nagyon gyenge a hasfalam.

A tornától nem fog elmenni a baba?


2011. aug. 22. 13:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig nem tudtam, hogy terhes vagyok, mert menstruáltam. Mióta az eszemet tudom sportolok valamit, az utóbbi időben pedig kondiztam - elég keményen - a terhességem elején is. A babám egészséges, rendesen növöget, fejlődik, semmi baja. De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy szabad ilyet. Hasprést, felülést egyáltalán nem! Kismamatornát szabad, abban is vannak hasra koncentráló gyakorlatok.
2011. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha valóban most kezdted el akkor inkább ne,ha mindig is sportoltál akkor kismamatornát igen,de azt is óvatosan az elsö trimeszterben.

Mindenhol azt hallani,hogy nem terhesség alatt kell elkzdeni sportolni.

Én ZUMBÁZNI kezdtem mikor még nem tudtam,aztán mikor már biztos voltam benne abba hagytam mert begörcsölt mindig a hasam!

2011. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A 12. hét után javasolják kezdeni a kismama tornát is pont azért, hogy a kismama jó fizikumban maradjon, legyen erőnléte. De ezek nem olyan terhelő, inkább átmozgató gyakorlatok. No persze ebben is elfárad egy óra után az ember, de ennél nincs igazán veszély, viszont itt is mindig hangsúlyozzák, ha fárad a kismama, valami már nem kellemes, ne csinálja. Én a 20 héttől végig jártam és nagyon jó is volt, most is járni fogok ( egy 20 hónapos kisfiúval nehéz a program szervezés) de a torna tényleg jó, csak nem mindegy milyen és mikor. De kérd ki az orvosod véleményét is természetesen. Mi csak a tapasztalatainkat mondjuk el, de itt a Te babádról van szó, aki fontosabb a kilóknál, lapos hasnál - mindennél!

Boldog babavárást!

16 hetes kismami

2011. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!