Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg csökkenteni kell a...

Tényleg csökkenteni kell a folyadékbevitelt vizesedés esetén?

Figyelt kérdés

Eléggé vizesedik a bokám és a lábfejem, az orvos azt mondta, hogy fogjam vissza a folyadékbevitelt. Nektek is ezt tanácsolta az orvosotok? Mert én eddig pont az ellenkezőjét hallottam.


36 hetes kismama


2011. aug. 22. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos erről kétféle nézet van- a régebbi, ami szerint csökkenteni kell a folyadékot, az újabb, ami szerint sokat kell inni (3-4 liter/nap), mert az segít csökkenteni a vizesedést.

Ha keveset iszol, akkor a szervezeted még jobban visszatartja a vizet (a kiszáradást elkerülendő) és még csúnyább lesz az ödémád.

Kérdezd meg a védőnőd is, ha ő fiatalabb, talán már az új nézet szerint ad tanácsot, a doki véleményével ellentétben is!

Ha ő is azt mondja, amit a dokid, akkor döntsd el kinek hiszel, hisz írtad, hogy már hallottad a másik verziót is!

Én a sok folyadékbevitel mellett foglalok állást (főleg így kánikulában)!

Szakmabeli

2011. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A sószegény és fűszerszegény étrend, és a láb felpolcolása fontos.

Esetleg gyümölcsnapot tarthatsz, 1 héten 1 napon át csak gyümölcsöket és folyadékot fogyassz, ez is segít a szervezetednek.

2011. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig első-második vagyok. A cukros dolgokat is kerüld mindenképp.

Én egyébként nem vizesedtem soha várandósan, mert terhességi cukrom volt és szigorú diétán voltam -ez megelőzte.

Amúgy ilyen kánikulában (máskor is) a folyadékmegszorítás koraszüléshez vezethet, igaz, hogy jövő héttől már nem lesz korababa, de jó lenne benn maradnia még egy pár hétig!

2011. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igyál minél többet. Hidd el ez a jobb megoldás. Főleg ebben a melegben. Szerintem nem hiányzik egy kiszáradás.
2011. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Éppen ellenkezőleg,igyál sokat,és próbáld minél többször felpolcolni a lábad.
2011. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, egyél meg napi 4-5 almát.A végén már undorod lesz tőle, de kihajtja a vizet a szervezetedből.Hidd el, barátnőm egy hétig csinálta, és 5 kilóval mutatott kevesebbet a mérleg, mikor a védőnő megmérte.Persze mellette ugyanúgy egyél amit akarsz, csak ne legyen fűszeres, sós, és még jobb, ha párolt a dolog.De inni ihatsz amennyit akarsz:)

14 hós kisfiú és egy 7 hetes pocaklakó anyuja

2011. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. aug. 22. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!