Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy 2és féléves kisfiam,...

Van egy 2és féléves kisfiam, és nagyon szerettem volna kistesót, és most hogy összejött boldogtalan vagyok. Élt át valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Rögtön összejött, most vagyok 6 hetes terhes. Napok óta csak sírok, nem tudom elfogadni hogy lesz még egy baba, megőrülök a gondolattól, hogy nem csak a fiam lesz, úgy érzem kezdek belerokkani. Annyira akartam, és most olyan gondolataim vannak, hogy remélem mégsem vagyok terhes, kedden megyek orvoshoz. Megőrülök hogy így érzek. Volt valaki hasonló helyzetben?
2011. szept. 4. 17:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egy picit hasonlót igen. Én sem vagyok túl boldog, pedig nagyon örülnöm kellene. 15 hetes vagyok a "nagy" 15 hónapos. Elég nehezen tudom kezelni és semmi segítségem nincs. Inkább ez ijeszt meg.Közben megőrülök a lelkiismeret furdalástól, hogy ha ő ezt érzi, nem lesz jó a kapcsolatunk. A naggyal pedig türelmetlen vagyok, állandóan idegeskedem. (most a körülmények sem a legjobbak) Próbálok szeretettel gondolni a kis magzatomra, de egyszerűen nem tudok rákoncentrálni.
2011. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És végül jól sült el a szeretet kérdés?:)meg tudtad oldalni egyszerűen?nehéz volt az eleje?(2év 2 hó, 6,5hós baba anyukája)
2011. szept. 4. 21:09
 13/19 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy idővel ezek az érzések el fognak múlni.

Nem tudom, hogy ez milyen érzés.

Van egy napokon belül 3 éves kisfiam, tavaly szeptemberben teherbe estem (nagyon vártuk), és ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok, onnantól fogva nem érdekelt az, hogy egy kis ember fejlődik a hasamban, egyszerűen nem éreztem azt a ragaszkodást, mint az első terhességnél. A 9. héten üres petezsákkal elvetéltem...

Ebben az évben májusban ismét babás lettem, és az első pillanattól fogva meg van a ragaszkodás, az izgulás, hogy minden rendben van-e, az anyai ösztönök.


Ha jól olvastam, akkor neked 2 gyerkőcöd van, és a kisebbik még nagyon kicsi. Lehet, hogy ez miatt van?

Biztos vagyok benne, hogy változni fog ez! Kitartást!

2011. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A szeretettel nincs gond, de valóban nem könnyű két pici gyermekkel egyszerre.

Kisfiam nagyon sokat segít a testvérével kapcsolatban: játszik vele, simogatja, segít fürdetni, mindenben segít, ha 3-an vagyunk együtt itthon.

De , ha apa is itthon van, akkor nehezen kezelhető a fiam, akkor elengedi magát, hisztizik sokat, ő akar a középpontban lenni mindig. Ekkor az apja van vele főként. Többször volt rá példa, hogy csak a kisfiammal megyek le a közértbe, addig csak ketten vagyunk, addig apa vigyáz a kislányunkra. Sajnos sokáig nincs el nélkülem, de ezalatt az idő alatt sokat beszélgetünk a fiammal. Vagy, ha együtt megyünk a játszótérre négyen, sokszor csak ketten a fiammal játszunk, focizunk, csak mi ketten. Vannak direkt ilyen programok.

Remélem nem lesz lelki törése. A szülés után lett napok alatt szobatiszta, alszik egyedül (addig együtt) és nem veszek rajta egyenlőre észre féltékenységet, irigységet. Folyton puszilja a hugicát:)

Fel a fejjel, legyél boldog:)))) és várd szeretettel a kistestvért.

2011. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én még a végén éreztem ezt újra, szerettem volna ha minél később jön el a pillanat, hogy még kettesben tudjak lenni a fiammal minél többet.És mikor 3 héttel hamarabb jött, napokig sírtam, hogy elvették tőlünk ezt a 3 hetet.hirtelen lett császár.
2011. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 év 2 hónap a különbség, a kicsi még nincs 1 hetes. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, nem örültem (!), mert beteg voltam, lázas, és féltem, hogy baja lesz neki is. Aztán azért féltem, mert hogy hogy boldogulok majd. Hogy tudom-e úgy szeretni. És még millió kérdés. Amikor megszületett, egyből beleszerelmesedtem!!!!

No para, majd meglátod!!

És a nagyobbik nem egyedül, gyerektársaság nélkül nő fel, szóval a lehető legjobbat teszed vele is, hogy testvért szülsz neki!!

2011. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Annyira aranyosak vagytok!köszönöm a biztatást.remélem hamar javul a helyzet.


22:04 és túl tetted már magad hogy az a 3 hét elmaradt?


utolsó:mennyire nehéz kelni éjszaka így hogy már ketten vannak?Nálad még elég frissek az élmények:)

2011. szept. 4. 23:23
 18/19 anonim ***** válasza:
A pici evett 11 előtt - igaz 1,5 órahosszáig, meg hajnalban 4-kor kelt, akkor is 1,5 órahosszáig evett, és azt hiszem, most kezd ébredezni. A nagynak 6 körül adtam tejet, de az csak 5 perc, utána ő is visszaaludt. Most ébredt nemrégen, az apukája hintáztatja :) Totál kipihentnek érzem magam. Nem is értem.... Na, csak el ne kiabáljam. Azt hittem, egy zombi leszek, némi idegroncs beütéssel. Szó sincs róla - eddig :
2011. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldtem hamarabb. Persze 1 hét alatt nem derül ki semmi, de egyelőre minden rendben. Szerintem ilyenkor mindenki rosszabbra számít, és ahhoz képest minden könnyebb. Maradjon így! Neked is hasonló jókat!! Ja, meg a kisfiamhoz képest ez a lány egy kis tündér. Alig sír, eszik-alszik... :)) Utolsó voltam.
2011. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!