Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes kismama vagyok, mit...

34 hetes kismama vagyok, mit lehet tenni a vizesedés csökkentése érdekében?

Figyelt kérdés
A lábaimon és az ujjaimon vettem észre, hogy már nagyon felpüffedtek (már szinte fájó módon).
2008. márc. 10. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne megmutatni védőnőnek vagy dokinak, nehogy ödéma legyen, mert az nem jó.

Amúgy csak annyit tudnék mondani, hogy próbáld mozgatni maszírozni, és felpolcolni.A doki-védőnő bizti tud jobban mondani:-)

(hallottam, hogy a kígyóuborka hajtja a vizet, de a védőnőm meg azt mondta, egyáltalán ne egyek uborkát...kérdezz rá!)

2008. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem amennyira tudod csökkentsd a sóbevitelt, mert az nagyon megköti a vizet! Kérdezz rá a védőnőtől, vagy az orvostól, mit lehetne még tenni.
2008. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kérdezd meg a dokidat szerintem is. nem ritka eset.

nekem a 36. héten teljesen levitte a vizet egy kis termálozás hévizen, bár nem ezért mentünk, csak pihenni. Szerintem a Lukácsban is olyan termál van ami hajtja a vizet :) viszont a 34. héten, hogy lehet-e még úsznoda, azt a dokitól kell megkérdezned.

2008. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Járok kismama tornára, ott azt mondták, hogy jót tesz ilyenkor, ha naponta a bokád és a csuklód is forgatod,szépen óvatosan, szóval kis köröket írsz le vele. Pl. lefekszel hanyatt,felhúzod kicsit mindkét lábad,talpad lazán a talajnon,az egyik lábad keresztbe teszed a másikon,és szépen kis köröket írsz le. Én is csinálgatom, jót tesz a vénáknak is. Remélem neked is bejön.
2008. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kamilla tea fogyasztása vált be, mert az vízhajtó hatású, de nem káros sem Neked, sem a Babának.

Naponat 2 liter hatásos, ja és a védőnőm azt ajánlotta, hogy tartsak gyümölcsnapot: délig csak alma, utána csak fehérje, pl: natúr joghurt túróval, este egy kis főtthús.

Pihenés közben polcold fel párnákkal a lábaid! Ne ülj sokat, inkább sétálj és feküdj!!!

2008. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

fűszer, só kilőve, kevesebb folyadékbevitel! Mozgás (napi egy óra séta)

Boldog babavárást!

2008. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!