Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 0.98 lett az AFP értékem,...

0.98 lett az AFP értékem, amire azt mondta a doki, hogy rossz, mert 1alatt van, és mivel 35vagyok menjek amniocentézisre? Én ezt nem értem!?

Figyelt kérdés
A 12heti UH-m jó lett, kombinált véreredmény eredménye szintén jó lett! Minden negatív! NEM ÉRTEM, komolyan, miért kell ezt csinálni a kismamákkal???
2011. szept. 19. 19:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat- kicsit pontosítok! Egyébként abban egyetértünk mindenkivel ahogy látom, hogy a 0.98-as AFP eredmény NEM rossz!!

Szóval mivel 35vagyok a dokim mondta, hogy menjek genetikai tanácsadásra, ami majd egy beszélgetés lesz- és amit egy válaszoló leírt, hogy előzmények, leletek alapján mondanak valamit.

Elmentem a genetikára, ott végignézték a leleteimet, ami mind jó, mind negatív, UH-k is, tarkóredő is, orrcsont is, minden oké. Azt mondta, hogy akkor majd az AFP-vel menjek vissza hozzá 3hét mulva, és ha az is jó, akkor elköszönünk egymástól. Tegnap mentem vissza a genetikára az AFP eredményemmel, meglátta, nem is nézte, hogy mi volt előtte, hogy minden oké volt- csak közölte, hogy 35vagyok az AFP rossz, jövö héten magzatvízvétel, csütörtökön jelentkezzek kórházi felvételre!!!

Persze meg sem tudtam szólalni először, de végül mondtam, hogy elmennék még a saját dokimhoz is megbeszélni a dolgokat, de végül úgy döntöttem, hogy Hajdú Krisztinához megyek, és hétfőre bekönyörögtem magam hozzá. Ha ő nem fogja ajánlani a szúrást a vizsgálat és leleteim alapján, akkor kedden lemondom az egészet. EGyébként sem tartom indokoltnak. Főleg egy ilyen dokitól aki másodszorra lát életében, alig nézte meg a papírjaimat, csak leszarozta a JÓ véreredményemet, és már küldene is a szúrásra.

Csak dühít ez a doki- hogy ilyen félvállról veszi a dolgokat, és még rá mondják, hogy milyen alapos és hogy aggódik, azért küld ilyen vizsgálatra!!!ÁÁÁ

Mindenkinek köszi a választ!!

2011. szept. 20. 10:28
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem 0.60 lett az AFP kombinált tesztem és integrált tesztem is jó 16 hetes UH jó.De azért elmentem genetikai Uh ahol minden ok volt azt mondta a doktornő ott,hogy az alacsony AFP és a korom 37 voltam nyáron nem indokolja az aminocentezist.Rá kérdeztem azt mondta,hogy szerinte nem kell megcsinálni,de ha ragaszkodom hozzá megcsinálja.Nem csináltattam meg és most 27 hetes vagyok és a 4d Uh is minden oké volt.Szerintem csináltasd meg az Integrált tesztet is igaz 15ezer,de ha van egészségbiztosítód vissza fizetik.Bármi kérdésed van írj
2011. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak:integrált tesztet már nem tud csináltatni,mivel már elmúlt 16 hetes is.Quartett tesztet azonban még lehet.Én úgy gondolom a Hajdú Krisztina doktornő többet ér.Kérdező:szerintem a doktornő meg fog nyugtatni(és az AFP eredményed miatt nem fogja javasolni az amniot).Hihetetlenül profi,és nagy tudású!
2011. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem az integrált tesztet 20 hetesen csinálták meg mivel 16 hetesen van az AFP akkor még nem tudják,hogy milyen az eredmény .az én dokim azt mondta 20 hetesen kell megcsinálni.
2011. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%

Én csak azt nem értem az egészben, az egyik embernek jó a 0,98-as AFP a másiknak meg nem. Szerintem ez az orvos akkor is elküldött volna amnióra ha 1 fölött van az eredményed az életkorod miatt. Nekem is van olyan ismerősöm akinek jó lett az AFP-je de mivel 35 automatikusan küldik amnióra, ő nem ment. Az orvos lecseszte, hogy akkor szüljön beteg gyereket, ha ilyen felelőtlen, de mégsem lett beteg a baba makk egészséges.

De miért is lett volna beteg mikor minden érték jó volt, az orvos meg csak a kötelező protokollt követve frászt hozott a kismamára.

2011. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Fehér Mónikának:akkor a dokid valamit nagyon benézett,vagy félre informált.Az integrált teszthez az első vérvétel a 12. héten van,a második a 16. héten(ami tulajdonképpen az AFP).Ilyenkor már csak a Quartett teszt van.
2011. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Belinkelem Neked:Az Integrált-teszt (Teszt) a Down-kór kiszurésének leghatékonyabb módszere. A Teszt két vizsgálati fázisból áll. Az első fázisban, a várandósság első trimeszterében (optimálisan a 12. héten) az anyai vérben és ultrahanggal vizsgálandó jelzők kerülnek számbavételre. A második fázisban, a második trimeszterben (optimálisan a 15. vagy a 16. héten), az anyai vérben további jelzőket megvizsgálva, a két fázis összevont értékelése történik. Az Integrált-teszt keretében az első és második trimeszterben értékelhető jelzők integrálásával adja meg a rendellenesség előfordulásának kockázatát.
2011. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2011. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!