Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bűn-e a dohányzás terhesség...

Bűn-e a dohányzás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm 29 hetes kismama.Terhessége előtt (ami "véletlenül sikerült")kb. napi 1 doboz cigit szívott el.Mióta tudja,h gyereke lesz, azóta napi 1-2 szálat.Már többször próbáltam neki mondani, hogy ha már lemondott a napi több szálról,akkor ez már igazán nem lenne nagy dolog.Mindig azzal jön, hogy az ő anyja is cigizett, mégsem lett baja,az utcáról is beszív minden mérgezőt,és az orvos is azt mondta, hogy ennyitől nem lesz baja.Miért ilyen önzők és gyerekesek az emberek?Felelősséggel tartozik egy pici életért,akit már most mérgez!!!!És velem kiabál, hogy hagyjam békén.Gondolom fáj az igazság,csak nincs akaratereje.Miért nem tud lemondani róla?
2010. szept. 23. 13:37
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
93%

Én dohányzom, de eszméletlenül haragszom azokra, akik terhesen cigiznek, ill. kisgyermek, terhes nő közelében.

De: én is hallottam már, hogyha nem tud letenni róla, akkor inkább szívjon el néha egyet, minthogy a sok idegeskedéssel ártson a babának (persze szerintem a napi 1-2 az sok).

Sajnos nem tudod meggyőzni, ha őneki magától nincs annyi esze.

2010. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%
Törvény szerint nem bűn. Amúgy meg elég nagy hülye, aki ezt teszi a leendő gyerekével.
2010. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
75%
igen bün nagyonis
2010. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Én 21 évesen voltam terhes, napi 1 doboz cigit szívtam előtte. Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, dokim mondta, hogy azon nyomban csökkentsem le legalább napi 1-3 szálra. Ő is ugyanezt mondta nekem, mint a barátnőd neked, hogy nem szabad azonnal terhesen abbahagyni, ha függő vagy, mert az elvonási tünetek jobban károsíthatják a baba fejlődését. Így én is még egy pár hétig napi max 3 szálat elszívtam, mire teljesen letettem. Hála a jó égnek nem lett a gyermekemnek semmi baja. 2. terhességemnél, már mikor készültem rá, felhagytam a cigizéssel.
2010. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
86%
Én is sok olyat ismerek akik dohányoztak terhesség alatt és mégis egészséges lett a gyerekük.Pl én dohányzom,de már most félek, h. mi lesz ha teherbe esek és még dohányzom.Én terhesség előtt le akarom tenni a cigit,mert nem akarom h. baja legyen a gyereknek, de tény h. van olyan orvos aki azt állítja h. egy kismamát és a babát sokkal jobban megterheli ha egyből abbahagyja az anya a dohányzást és emiatt idegesebb lesz.
2010. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
89%

AZ én anyám amikor velem terhes volt végig dohányozta a 9 hónapot,sőt az elmondása szerint mielőtt szülni ment volna,még elszívott egy utolsó cigit..

Az eredmény: Halláskárosult vagyok..Apám évekig vitt kezelésekre,és mindig megkérdezte az orvosoktól,hogy elképzelhetőnek tartják,hogy a születési "hibám" köszönhető-e a dohányzásnak..A válasz mindig ugyanaz volt: Elképzelhető,hogy a cigaretta miatt volt,de az is lehet,hogy nem..Nem tudják meg mondani,csak azt,hogy nem tesz jót a babáknak...

Én is dohányoztam.Amikor megtudtam,hogy terhes vagyok,egyből eldobtam a cigit,és azóta sem gyújtottam rá..Én nem akartam,hogy a fiam valami betegséggel szülessen..Az ördög nem alszik ahogy mondják..

Bár személy szerint nekem ronda látvány egy cigiző kismama...

2010. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
87%
Szomszédasszonyom ugyancsak cigizet a terhessége alatt, lett is egy asztmás kislánya. Még nem érzi a következményei sulyát, amíg nem szüli meg a gyermekét, aztán meg egy életen keresztül jajgathat, ha a gyereke asztmás lesz és rohangálnia kell vele az orvoshoz, legrosszabb esetben befulladhat a gyermek. Ha nem tudod lebeszélni róla vesssen magára, de a gyermeket nagyon sajnálom. Nem igaz, hogy ennyi esze legyen egy kismamának.
2010. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
87%
Én ezt már végigcsináltam, akár én is írhattam volna e sorokat, mert szó szerint megeggyezik az én történetemmel. Hiába mondtam, semmit sem ért, aztán meg született egy alig két és fél kilós (2250g) baba és az egész család csak fújta a füstöt tovább. Az emberek önzők, egyesek nem törődnek, csak saját magukkal. Én azt a választ kaptam, hogy inkább jobb egy nyugodt, de dohányzó anyuka, mint egy stresszes nem dohányzó. Pedig csak szeretnie kéne az a kis lényt. Csak lesajnálni tudom az ilyen akaratgyengéket.....
2010. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
90%

A dohányzás ellen nem véletlenül kampányolnak. Rettentő nehéz róla leszokni, ugyanis szenvedéllyé válik.

Mindazonáltal a dohányost még idegesíteni is, sokkal többet árt, mint használ.

Inkább nagyon is erős, hogy napi 1-2 szálnál megáll.

Az idegeskedés pedig mindennél rosszabb.

Esetleg lehetne még szűrőt venni a cigihez, nem letüdőzni, ilyen apró trükköket tenni.

De sajnos a pszichés függés is nagyon jelen van, ha arra gondol, hogy soha többé nem gyújthat rá, attól végképp kitöri a frász.


Ne molesztáljátok szegényt.

2010. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
79%
hát már az is nagy akaraterő sztem, hoghy csak napi 1-2 szálat szví az egy doboz helyett. mondom ezt úgy, hogy én is helytelenítem, és soha nem cigiztem, nem tudom, milyen érzés lehet, ha le kell mondani róla. bűn, ha erkölcsi kategóriákban gondolkodunk, akkor az. de azért egy bűnnek mindig van háttérélete. pl. jelen esetben pont az, hogy a napi 1 doboz helyett szív csak 1-2-t- azt nem tudom, ez mennyi kárt okoz, valamennyit biztosan ez is. az apám új felesége épp most szült nemrégiben 2x is, tavalyelőtt meg tavaly, és ő mindkét terhességét végigcigizte. a babáknak ránézésre nincs semmi bajuk, azt nem tudom, hogy szellemileg mi van, nem gyagyás egyik sem, vagy ilyesmi, a mozgásfejlődésük is rendben volt, hogy mennyire intelligensek azt nem tudom megmondani, mert ritkán látjuk egymást.
2010. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!