Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam felesleges a...

Azt hallottam felesleges a mellszívó?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam, hogy nem feltétlenül kell a mellszívó, hiszen régen se használtak és mégis le tudták fejni a tejet. Muszáj valamin spórolnom és a mellszívó igen csak drága. Mi a véleményetek? Van olyan aki nem vesz? Vagy inkább ne ezen spóroljak?

27hkm


2011. szept. 25. 11:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha minden tökéletesen működik, nem kell. Ha gond van (koraszülött baba, mellgyulladás, tejcsatorna elzáródás, túl kevés vagy túl sok tej, beteg baba, szotatást kizáró gyógyszeres kezelés a mamánál, stb.) annál inkább.

Gagyit ne vegyél!

Kórházi mellszívót bérelhetsz is.(www.medela.hu)

2011. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek. Nem gondoltam, hogy ennyi választ kapok.

Igen tél lesz. :) Dec. 27-re vagyok kiírva.

Tényleg nagyon sok mindent összeírtam, de úgy gondolom pl. hideg sterilizáló folyadékra nincs is szükség. Kifőzni is ki tudom a cumikat meg ilyeneket.

Sokat kell még gondolkodni, van még egy kis időm. :)

2011. szept. 25. 14:28
 13/18 anonim ***** válasza:
figyu gyógyszertárban 1000-esért kapsz :)
2011. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem biztos egyáltalán, hogy kelleni fog. Ha rendben megy a szoptatás és magától szépen beáll a kereslet-kínálat akkor nem is fog kelleni egyáltalán. Nekem sajnos kellett, 9 naposan ajdnem elment a tejem mert nem pihentem és nem ittam eleget. Akkor a fejéssel lehetett visszahozni. Most 4 nap múlvára vagyok kiírva, remélem nem lesz szükség fejésre, mert nagyon utáltam csinálni kézi fejővel, de csináltam, mert kellett.

Szerintem várd ki, hogy kell-e egyáltalán, ha kell, akkor még mindig megveheted. Nekem annyi, hogy van itthon egy 2 decis előre kész újszülött tápszer, hogy ha éjszaka nem lenne egyszer csak elég tejem, akkor is lesz mit adni a babának és akkor másnap meg lehet venni a fejőt még mindig és elkezdeni fejni.

De megpróbálhatod kézzel is, a nővérek biztos el tudják mondani, hogy kell. Csak kézzel azért tényleg időigényesebb.


Most 4 nap múlvára vagyok ki

2011. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az egyik legfontosabb dolog ami kellett nekem. Áldom az eszem, hogy már a kórházi csomagba beletettem. Császáros lettem, nem számítottam rá, a gyerek fertőzést kapott, és lekerült inkubátorba. Csak nappal járhattunk le hozzá 3 óránként. Éjszaka nem. Arra ébredtem éjjel 3 -kor, hogy tiszta csomó a cicim, és borzalmasan fáj. 1,5 órát próbáltam kézzel fejni,borogattam a mellem melegvizes pelenkával, mert egy hülye nővér azt mondta, nehogy használjam a mellszívót mert beödémásodik a mellem. 2 cseppet sikerült kézzel fejni, a szó szoros értelmében. Meg voltam ijedve, hogy tejlázat kapok. A csecsemősök meg úgy megfejték az embert, hogy vérzett a melle. Oda se mertem bemenni, és hál Isten, elővettem a mellszívót , és láss csodát 20 perc alatt 20 ml-ert sikerült elsőre lefejni. Aznap du még 30-at , a szoptatásokon kívül. 1,5 hetet voltunk benn, még éjszakánként használtam, szaporítás céljából. Annyi tejem lett benn már a kórházba, hogy csak na...császárosként!!! Én azt mondom, megérte. Kézi aventes mellszívót vettem a vaterán, sterilizálóval, 4 új aventes cumisüveggel 12 db tejtároló pohárral, csomagban 7000.-ért. Most 5 hetes a kisfiam 170-eket szopizik, és érzem, hogy még egy gyereknek elég lenne a tejem. Fűz a védőnő, legyek tejleadó... A döntés a tiéd. Könnyű szülést kívánok!!!!
2011. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Azt hiszem én is körbe nézek a vaterán. :)
2011. szept. 26. 10:37
 17/18 anonim ***** válasza:

Amit felesleges még megvenned: cumi és cumisüvegek.

Cumikból úgyis kapsz egy csomó mintát, lehet, hogy a babád nem is fogja kérni. Ha lesz elég tejed és nem vagy rászorulva a cumisüvegből etetésnek, egyelőre arra se költs sokat! Nekem a mellszívóhoz volt üveg, amibe fejtem a tejet, ha kellett (ritkán) abból kapott tejcsit, amíg nem értem haza. Utána meg már pohárból ivott, de ha szopizini fog és nem lesz szükség tápszerre, nem is kell cumisüveg sem.

A sterilizálót én megvettem, nem használtam, inkább mindent kifőztem.

2011. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2011. szept. 29. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!