Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy boldoguljak ennyiből?...

Hogy boldoguljak ennyiből? (fiatal kismama)

Figyelt kérdés

20-20 évesen vagyunk párommal.

szülők fejenként 20ezret tudnak adni, mi most tanulunk okj-s tanfolyamon. én alkalmazott grafikát, amivel lenne jövőm is, mert van ismeretségem és elég jó vagyok a szakomban(van kisebb ismeretem benne). Párom is most kezdett tanulni ő hangtechnikusnak.

Párom nem tudott eddig semmi munka helyet magának, engem pedig terhesen nem alkalmaznak. Sosem dolgozott egyikünk sem. Milyen segélyt kapnék?

kiszámoltuk, hogy 200 ezer lenne (baba, rezsi, egyéb költségekkel) a háztartás. nem tudom ezt honnan tudnám összeszedni minden hónapban?!

nem akarjuk elvetetni és örökbe adni végképp nem!!!

mit tudna nekünk biztosítani az állam? hova menjek segítségért?


2011. okt. 2. 18:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem kell dolgoznod! Neked szülnöd kell és vigyáznod a benned lévő gyerekre.


A drága barátodnak kell elmennie dolgozni. Akár lusta, akár nem. Akár szereted, akár nem. Ne haragudj, de ha ennyire nem képes, igaza van sok hozzászólónak: mi a fészkes fenének nektek gyerek????? Havi 100-110000-ből, amit összekunyeráltok nem fogtok megélni hárman. És nem is hiszem, hogy ez lenne az álmotok, hogy másokra legyetek utalva 100%-osan. Nagyon is sokat számítana az a plusz 60-70000, amit a barátod akár diákmelóval, akár részmunkaidős melóval hozna a házhoz. Még ha csak ketten lennétek, akkor is sokat számítana, de hárman vagytok/lesztek!!!! Küldjed elfele dolgozni. Az iskola nem kifogás. Nem kell otthagyni, nem is szabad. Csak egy szimpla OKJ-s képzésen van, ha jól emlékszek az írásodra. Hiába van reggeltől délutánig suliba, ott van az egész délután, este, éjszaka. A felnőtt diákok 90%-a magának finanszírozza a tanulást, akár az egyetemet is - ami egy OKJ-s dologhoz képest ezerszer nehezebb, ráadásul ezerszer drágább is. Lustaságnak nincs helye, ha az embernek hamarosan gyereke születik. Jobb, ha ezt felfogjátok, különben nagyon nehezen fogtok boldogulni.

2011. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Gyes családi pótlék ezek biztos járnak, akkor az egyszeri anyasági támogatás is. A párod próbálkozzon tovább a munka kereséssel te pedig figyelj a babára és ne idegeskedj. Nem kell olyan sok pénz lehet olcsón is baba holmikat venni és a rezsin is lehet pótolni. Kicsit összébb húzzátok a nadrág szíjat amíg nem lesz könnyebb.
2011. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Parom nem all mellettem. Azt mondta nem akar gyereket es nem akar ezzel foglalkozni most... Mondtam akkor most egyedul hagysz? Hatha megtartod akkor igen. Tehat nem is szeret engem ha ilyet mond:( egyedul hogy oldjam meg? Fizetnem kell: rezsit, berletidijat meg a megelhetest:( segitsetek kerlek! Mit tennetek a helyemben? Egyebkent 2-re erettsegiztem mindenbol es csak okj-re tudtam jonni. Tovabb kepezni magam nem tudom.
2011. okt. 3. 18:19
 24/32 anonim ***** válasza:

Ezt eddig miért nem mondtad?!

Így viszont, mivel nem fogtok együtt élni, gyerektartást kell fizetnie. Hiába tanul, meg kell oldania, ha nem neki, a szüleinek. És amint lesz saját munkája, neki.

2011. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
70%

mennyi idős a terhességed? Szomorú,h a párod így áll a dologhoz.

Hát, ilyenkor fordul meg az ember fejében a megszakítás...

2011. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

szia, en is grafikus vagyok, itthonrol dolgozom 2 eves baba mellett, ilyen havi par orat (erre van idom), webboltban adom el a dolgaim, igy szinte passziv jovedelemmel osszejon havi 100-200 ezer forint (sajnos nagyon szelsoseges (a max felmillio volt, orultem is :))


a masik amit lehet csinalni (en nem csinalom, mert gyerek mellett veszelyeztett terhesen nem tudom sajnos (fekudnom kell), hogy veszel-eladsz (pl ebayen/dhgaten egy kis babaharisnya 150 ft, es ha a vateran csk 500ert adod el (olcsó, ahhoz kepest milyen jók, és uj is), akkor is szert tehetsz egy kis mellekesre


en ezeket csinalnam/csinalom

2011. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
En 1honapja tanulom ezt. Es ezt se tokeletesen mint az erettsegit. Nem tudok tanulni a lelki bajok miatt. Gyenge vagyok mindenhez. Ez a baba talan javit a helyzeten. Mert eddig a suicid hajlamom miatt voltak gondjaim es remenykedem ez elmulik ha lesz egy babam.
2011. okt. 4. 06:53
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyre biztosabb vagyok abban, hogy a te/ti kezetekbe nem való gyerek. Ezen elgondolkoztál már?
2011. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy baba nem fog kirántani a rossz helyzetből. ha ilyen depresszióra hajlamos vagy, az szülés után csak még jobban el fog uralkodni rajtad. Szerintem így egyedül, 0 segítséggel, lelki problémákkal el kellene gondolkozni a megszakításon, ha még nem késő...


Mert majd találsz egy tisztességes férfit, aki melletted áll, és te is felnősz, és akkor tudsz felelősséget vállalni majd egy gyerekért.

2011. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
MENNYI IDŐS terhes vagy?
2011. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!