Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy boldoguljak ennyiből?...

Hogy boldoguljak ennyiből? (fiatal kismama)

Figyelt kérdés

20-20 évesen vagyunk párommal.

szülők fejenként 20ezret tudnak adni, mi most tanulunk okj-s tanfolyamon. én alkalmazott grafikát, amivel lenne jövőm is, mert van ismeretségem és elég jó vagyok a szakomban(van kisebb ismeretem benne). Párom is most kezdett tanulni ő hangtechnikusnak.

Párom nem tudott eddig semmi munka helyet magának, engem pedig terhesen nem alkalmaznak. Sosem dolgozott egyikünk sem. Milyen segélyt kapnék?

kiszámoltuk, hogy 200 ezer lenne (baba, rezsi, egyéb költségekkel) a háztartás. nem tudom ezt honnan tudnám összeszedni minden hónapban?!

nem akarjuk elvetetni és örökbe adni végképp nem!!!

mit tudna nekünk biztosítani az állam? hova menjek segítségért?


2011. okt. 2. 18:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
51%

Ha jól számolom, 4 szülőtök van összesen. Ha így értetted, akkor 4×20000=80000.

Állami támogatás=38000.

Ha a párod legalább valami diákmunkát vállalna, durván=50000.

Plusz ajándékok. Mert a rokonok tuti nem bírják ki, hogy ne vegyenek a kicsinek ezt-azt, amivel ti tudtok spórolni. Legyen szó pelusról, zoknicskáról, ruhácskáról, kendőről, stb...


Szóval ez kb. 160-170000. Plusz az anyasági, de azt nem kapod havonta, csak egy alkalommal, azért nem számoltam bele. Ebből már bőségesen meg lehet élni.

2011. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
DE! Igen! Minimum a párodnak dolgoznia kell és minimum diákmunkát! Jobb, ha ezt megérteted vele, különben tényleg szűkös lesz.
2011. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Parom tanul h legyen belole valaki. En nem tudom hova mehetnek dolgozni a 3 ev elteltevel mert csak erettsegim van.
2011. okt. 3. 12:08
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
A tanulás és a munka nem zárja ki egymást. Főleg, ha "csak" OKJ-re jár.
2011. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
És főleg, hogy lesz egy gyereketek!!!!
2011. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Ehhh... De ne haragudj, akkor mire vállaljátok ezt a gyereket?


Ok, hogy a párod tanul, de iskola mellett a diákok 70-80%-a dolgozik, ezt ő is megteheti!!! Csak ezek szerint nem akarja. Engem felháborít ez a hozzáállás, hogy tanulgat, hogy legyen belőle valaki, de gyereket vállalunk a semmire, akit meg tartson el az állam...


Miért ne tudnál elhelyezkedni érettségivel? Elég sokan dolgoznak csak avval. Többek közt én is. 8 éve ugyanannál a neves szolgáltató cégnél, és nem a semmire van úton a 3. gyerekünk, senkitől nem várunk segítséget. Elég jó fizetésem van csak érettségivel is, nem kell ám mindenhez diploma. De diplomát meg tudsz szerezni munka mellett is, ha igazán akarod! (Egyébként meg az folyik a csapból is, hogy a diplomások nem tudnak elhelyezkedni... mert nincs annyi állás, hogy a tanult szakmában elhelyezkedjenek :) Szóval azzal se hidd, hogy könnyebb. )

2011. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%
És még annyi, hogy nem kell ám 3 évig otthon lenned, ezt általában az teheti meg, ahol legalább az apuka jól keres. El lehet menni dolgozni, ezért vannak a bölcsödék, és akkor nem a gyes-t kapod, hanem rendes fizetést.
2011. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Mindenhol kirohogtek mikor mondtam h dolgoznek vagy csak flegman neztek hogy mit akarok en itt?! Gyarba elmehetnek de nem birom fizikailag. Nagyon rossz es gyenge az allokepessegem. Eleg beteges vagyok. Szivesen vegeznek valami konnyu munkat ahol jol erzem magam evekig. Meg nagyon erzekeny vagyok. Regebben gyogyszerekre szorultam mert kenyervagas kozben is elsirtam magam.
2011. okt. 3. 12:51
 19/32 A kérdező kommentje:
Egyebkent edesanyja nem engedi neki hogy a sulit elhagyja. Neki mindennap reggeltol delutanig oraja van es nem tud elmenni mellette. O nagyon lusta egyebkent sajnos. De hat szeretem.
2011. okt. 3. 12:54
 20/32 anonim ***** válasza:

aham, én értem szitut.

és mennyi idő még a suli? Hány éved van már meg, amit befejeztél, és be tudod fejezni az iskolát mire megszülsz?


Egyébként ebben az esetben szinte 100 %-ban a szülőkre vagytok szorulva. Nem nagyon jár más támogatás az eddig említetteken kívül.

Olyan van még, hogy egyszeri gyermeknevelési vagy milyen támogatás, ezt 1 évben 1szer lehet igényelni az önkormányzatnál, asszem 5 ezer Ft. Meg kell indokolni, hogy miért kéred. Ha megszületik a baba, igényelheted szerintem, és szerintem meg is kapod. Megmondod, hogy nincs más jövedelmed csak a gyes, apuka sem tud dolgozni.

Van olyan is hogy egyszeri rendkívüli támogatás , ezt is 1szer lehet 1 évben kérni. Ide is indok kell, én is kértem annak idején ilyen segélyt, mikor gyeden voltam. Segítettek is a fogalmazásnál: elfogytak a tartalékaim, rendkívüli helyzetbe kerültem meg ilyenek. Ennek összege 5 éve mikor én kértem 7000 Ft volt, most egy kicsit szerintem több.

Meg ha ne adj isten korábban születik a baba (1500 grammal vagy az alatt) vagy valamilyen betegséggel, komoly ételintoleranciával, automatikusan emelt családit kaphatsz (23300 Ft), ilyenkor a doki ad egy papírt, ami az államkincstárba kell az igényléshez. Az emelt családihoz jár még a kicsinek közgyógy is (külön igényelni kell).

De tényleg ilyen ne forduljon elő, így ne jusson az ember több pénzhez, de azért írom le, mert ha mégis ilyen történik, akkor jó tudni hogy mi jár még, nem ?!


Szóval ilyen alternatív lehetőségek vannak még az egyszeri anyasági támogatáson, Gyesen és a csládin kívül.

2011. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!