Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismamák mit...

Diabéteszes kismamák mit gondoltok?

Figyelt kérdés

7.6 lett a cukorterhelésem eredménye a 12. héten. Előző terhességemnél diabéteszes voltam, 160g-os diétát kellett tartanom. Most 175g-os diétára fogtak. Nem túlzás? Igaza van a dokimnak?

60kg vagyok, 1kg-t híztam eddig.

Tapasztalatokat várok, nektek milyen eredményre hány grammos diétát írtak elő? Köszönöm!


2011. okt. 15. 23:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

már bocsánat, de ki mondta, hogy nem tartom a diétát???

csupán úgy érzem, kicsit túlzás már ilyenkor 175g-os diétára fogni. előző terhességemnél is mindent pontosan mértem, az időt is figyeltem, 100%-ig betartottam mindent. utána persze azt mondták, hogy nem muszáj ennyire véresen komolyan vennem, mert mint már írtam, alacsony volt a cukrom...

nem támadásokat kértem, hanem tapasztalatokat: kinek milyen eredményre hány grammos diétát írtak elő...

2011. okt. 16. 19:44
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

""Engem 9-nél fogtak 180 g-osra, és megmondom őszintén, hogy nem tartottam be. "


Ja bocsánat, neked szólt, hogy gáz, amiért nem tartottad be!

"


BOCSÁNAT, az előbb helyesbítettem, NEM neked szólt!!! Te se támadj már légy oly kedves, mert így senkinek nem lesz kedve válaszolni a kérdésedre...!

2011. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

tudom, hogy ezzel az első válaszolót véleményezted...

viszont az alábbi nekem szólt, vagy tévedek?

"Ha magas a cukrod, az viszont nagyon rossz a babára nézve, nagyon nagyon gáz. Tehát a diétát komolyan kell venni, nem magad miatt, hanem a baba miatt, ha nem akarsz neki károsodást. Ezt nagyon komolyan mondom, bizonyára nem tájékoztattak kellőképpen a témában, mert akkor nem fordult volna meg a fejedben, hogy nem tartod a diétát...."

szó sem volt arról, hogy nem tartom a diétát, te mégis ítélkeztél - jogtalanul.

2011. okt. 17. 00:27
 14/21 anonim ***** válasza:

Harmadszor is leírom: az első válaszolónak szólT!!! Hadd ne írjam le kérlek még egyszer.


A kérdésedre a válasz: én tartanám ilyen értékekkel a diétát, mert valószínűleg romlani fog, én így jártam.

2011. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

hát ha te mondod, akkor biztos úgy van! :D

de nyugodtan írd le negyedszer is, engem abszolút nem zavar! :D

amúgy jó egészséget mindenkinek!

2011. okt. 17. 13:08
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit ingerult vagy es ahhoz kepest arrogans is, hogy te kerdeztel, tehat neked van szukseged jelen pillanatban segitsegre es nem a valaszoloknak.

Nagyon szivesen egyebkent.

2011. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

köszi! :) immáron negyedszer! :D

szerencsére nem csak támadó válaszok érkeztek! szép napot mindenkinek!

2011. okt. 17. 14:19
 18/21 anonim ***** válasza:
Támadó válasz??? Eszem megáll komolyan...!
2011. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha már most ennyi a cukrod,talán megelőzésképpen kaptál ilyen diétát,nehogy még több legyen késöbb.Hisz minden terheesség más,nem hasonlithatod össze az előzővel.
2011. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én is terhességi cukros voltam, én a végén inzulinos.

A pontos adatokra már nem emlékszem, hogy hányadik héten vették is észre először. Tán a 18-on, s akkor 200 grammossal kezdtem, és 11-es körül volt a cukrom a cukros löttyre.

De ezek az adatok nem olyan érdekesek az én nézetem szerint, mert a benyomásom nekem abszolút az volt, hogy a nőgyógyászok nem értenek annyira ehhez a belgyógyászati problémához. Én sok orvosnál jártam. Nagyon jó szülészorvosom volt. Közel két hónapig feküdtem kórházban az utolsó hónapokban a cukor miatt. Halkan megjegyzem, nagyjából feleslegesen, de itt ez most nem fontos. A cukros diétát beállítani, inzulint adagolni, stb., mind-mind belgyógyászati kérdés volt, és a szülészek érdemben nem is nyilatkoztak erről. Az alapokat persze tudják, de egyik ennyi grammos diétát javasolt, a másik meg annyit, változó volt. Aztán elmentem a belgyógyászhoz és az meg mondott egy harmadikat. Sőt, inzulint javasolt. Mondjuk, az is egy vicc volt, mert a terhesség előrehaladtával folyton változik a cukorhelyzet is, és sosem tudták tökéletesen beállítani az inzulin mennyiségét.

Mindezzel csak azt szeretném elmondani neked, hogy szerintem egyél picit többet, de figyelgesd magad közben. Mérd a cukrodat, vagy méresd meg a védőnővel időnként, hogy biztos legyél benne, hogy rendben vagy.


A baba pedig olyan könnyedén azért nem károsodik. Attól nem kell megijedni. komoly és tartós cukorprobléma mellett lehetnek problémái.

2011. okt. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!