Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi hányinger. Meddig...

Terhességi hányinger. Meddig tart ez az állapot? Mikor lesz vége a rosszulléteimnek?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, és kb 10 napja nagyon erős émelygéssel, hányingerrel küszködök. Minden nappal erősödnek rosszulléteim. Ma már ott tartok, hogy szinte egész nap rosszul vagyok, szédülök, és masszív hányinger kerülget. Főleg hajnalban, mint most.Persze hányok is. Nagyon megterhelő :( Semmi sem segít. Keveseket eszem többször, gyömbérteát iszom, Magneb-t szedek, semmi sem hatásos. Tényleg jobb lesz a 12. hét után? Elmúlik ez? Olyan szomorú vagyok, hogy nem tudom élvezni a kismamaságom :(

Aki hasonlóan kellemetlenül élte meg az első tremisztert mint én, segített-e bármi? Akármi ?


2011. okt. 16. 02:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Elméletileg igen...könnyebb lesz!

De én nem akarlak elszomorítani, de én az elején naponta minimum 2szer hánytam, állandóan szédültem.Ez egy idő után le ment napi 1 hányásra, aztán volt 1 hónap nyugim, és utána legalább hetente egyszer kidobtam a taccsot!Szülés előtt egy pár nappal is rosszul voltam.Nem tudtam az elején húst enni.Ha már csak rá gondoltam öklendeztem.

Volt 1 módszerem, amit mondtam is a védőnőnek, hogy már mindent kipróbáltam, de ez segít a legjobban.Erre ő csak annyit mondott, hogy nem is tudom mennyien csinálják.Na szóval, én Coca Colát ittam háztartási keksszel.Nem sokat, csak kb 2 dl, meg 4-5 db kekszet.20 percen belül semmi bajom nem volt!

Kitartást!!

2011. okt. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Szia, kezet rázhatunk, én is a 7. hétben vagyok és kivagyok teljesen:) Furcsa módon nálam nem reggel jelentkeznek az émelygések, hanem délután kezdődik, egészen a lefekvésig, ezért nem is vacsorázom, mert nem tudok ránézni a kajára, lefáraszt az émelygés és már 8-kor alszom:) reggel meg már 5-kor kukorékolok, mert kipihent vagyok és nem is alszom jól, felfordult mindent:) Te jól alszol? én is azt hallottam, hogy a 12. héttől jobb lesz minden (nagyon remélem) ezt át kell vészelnünk, kinek mi teszi jobbá, mivel tudja enyhíteni, én eddig nem találtam jó megoldást..Kitartást!
2011. okt. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is délután kezdődött a hányinger, és lefekvésig tartott. 1x, 2x szédültem is, és ugyan ennyiszer voltam rosszul. A 12. héten mintha elvágták volna. megszűnt,ahogy a nagy könyvben meg van írva. Kitartást lányok, már nem sok van!!
2011. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Én 6-13. hétig voltam rosszul, egész nap hányingerem volt. Nekem a sima sós chips vált be még leginkább (bár nem a legegészségesebb, de lehet olyat kapni, amiben csak só, krumpli és olaj van, adalék meg nincs), édes, pláne buborékos dolgokra rá sem tudtam volna nézni.
2011. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszokat! Nálam a kóla és az édes keksz ki van zárva, mert el vagyok tiltva a cukortól :( Viszont azt észrevettem, hogy a hideg szénsavas víz időnként segít.


Most is pocsékul vagyok egyébként, reggel az ébredés után is hánytam, a hányinger pedig csak 1-2 percre hagy nyugodni csak. Elég rossz arány :(


Most kisérletezem a kajákkal, ma barna rizst eszem, állitólag az gyomorbarát. Aggódóm a sav miatt is, ami végigmarja a nyelőcsövemet, plusz azért is, hogy kihányom a vitaminokat, és a kicsihez nem jutnak el a fontos tápanyagok :( Gondolkoztam azon is, hogy gyorsan felszívódó vitamindús kaja kellene a hányós kismamának, nem ? Ilyenek pl a babáknk is adható tejpépek. Ezek táplálóak, vitamindúsak, gyorsan felszívódnak. De a fene sem tudja. Nagyon tanácstalan vagyok.


Semmit sem kívánok, a hústól én is korán megundorodtam.


A 7. hetes sorstárs válaszolónak: az éjszakáim is borzalmasak, éjszaka is hányingerem van, és ha alszom is, rémálmaim vannak. Ahogy felkelek, futok hányni.


Nem voltam ám felkészülve ilyen szintű rosszullétre, főleg, hogy az összes barátnőm vigyorogva élte meg a 9 hónapot, egyiküknek sem volt soha semmi baja.

Hát én megjártam :)


Kitartást kívánok én is minden hasonló sorstársamnak, és hajrá 12. hét :)

2011. okt. 16. 11:15
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
szia! nem elkeserítésként de én a 6-7 héttől a 22. ig folyamatosan hánytam és rosszul voltam a nap bármely szakában! láttam írtad colát nem ihatsz, nekem még a natur citrom segített! nyalogattam az elején majd most már szó szerint azt eszem mindennap 1-et! kicsit szétmarta a számat de kívánom! és legalább nincs hányinger! :)
2011. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Igen, már lélekben készítgetem magam, hogy lehet tovább tart ez a szörnyű állapot a 12. hétnél :( Imádkozom azért, hogy ne így legyen, vagy legalábbis kissé enyhűljön majd.

A citromot kipróbálom!


Nemrég ittam egy pohár hideg tejet, megkívántam (soha nem iszom tejet), és nagyon jól esett. Sem a teát sem a vizet nem kívánom.


Azért az ásványvízbe majd belefacsarok egy nagy adag citromot, hátha !

Köszönöm a tippeket!

2011. okt. 16. 13:45
 8/28 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Én 10 hetes vagyok, és olyan 5. héttől vannak ilyen masszív hányingeres tüneteim. Egy- két napja mintha jobban lennék, már nem hányok reggel, és egy picit kellemesebbek a napok, de persze nem az igazi. Remélem nincs semmi baja a babának, és nem azért jobb a helyzet... mert azt mondják, minél több tüneted van, annál stabilabb a terhességed. Kitartás!!!
2011. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Szia, biztosan nincs semmi baja a babádnak, nyugi! Gondolj bele, sok mázlistának az egész terhessége alatt semmi baja, és nem érez semmi különöset! A barátnőim például. Mindannyiuknak egészséges, édes babájuk született.

Igen sokan mondják, hogy a rosszullét jó, én is ebbe a tudatba kapaszkodom csak !

Csupán élvezni szeretném a terhességem, hiszen nagyon szerettem volna kismama lenni már :) Az vagyok, boldog is vagyok, csak a hormonjaim sztrájkolnak, és túl kell éni ezeket a heteket .

2011. okt. 16. 14:05
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen együtt tudok veled érezni kismama! Én a 20. hétig folyamatosan hánytam, hányingerem volt és ami a legrosszabb, semmit nem tudtam enni, mert olyan étvágytalan voltam. Mintha gombóc lett volna bennem. Ezmiatt nagyon gyenge voltam és álmatlan is. Korházba is voltam infúzión, csak az segített, de csak arra a pár napra. Sokat sírtam, azt hittem soha nem lesz már vége, és irigyeltem azokat akik tudják élvezni a terhességet. Mindenki azzal bíztatott, hogy a 12. hét után jobb lesz. Nem lett. Aztán azzal, hogy mikor megmozdul, majd akkor, hát 17 hetesen megmozdult, de nem lett jobb. Aztán 20 hetesen lettem jobban. Minden nap egy örökkévalóságnak tűnt. De szerencsére már tudom élvezni a terhességet, most más problémák vannak, de ez elviselhető, konkrétan a szorulásra gondolok. De arra van egy két praktikám. A hányingerre sajna nekem az ég világon semmi nem vált be. A deadelon se. Amúgy van egy homeós bogyesz, Cocculine a neve, nekem ez se vált be, ez kimondottan terhességi hányingerre ajánlják. Hátha ettől jobb lesz. Próbálj meg mindig keveset enni, egy kis joghurt műzlivel, sok gyümölcs, nekem még úgy ahogy a sárgadinnye le szokott csúszni. Mindig attól féltem én is, hogy csak nehogy a babának baja legyen, de a doki megnyugtatott,hogy elveszi ami neki kell, de a sok folyadék nagyon fontos! Szóval sok sok víz! Mert a víz a legeslegjobb! A vitamint pedig akkor vedd be, amikor a legkevésbé van hányingered, ha benned van 1-2 órát, akkor már legalább a nagyja felszívódott.Kitartást kívánok neked, és remélem neked tényleg enyhülni fog a rosszulléted hamarosan. 26hkm
2011. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!