Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem érdekli az orvosokat...

Miért nem érdekli az orvosokat az otthon mért vérnyomás?

Figyelt kérdés
Már általános iskolás korom óta magas a vérnyomásom orvosnál. Emiatt persze úgy kezelnek, mint magas vérnyomásos beteget. Itthon, nyugodt körülmények között normális a vérnyomásom, többnyire még alatta is van az ideális 120/80-nak. A vérnyomásmérőm legalább 4 alkalommal össze lett vetve az orvosi higanyos mérővel a rendelőben, a sajátom nagyon hasonló (emelkedett) értéket mért, mint a higanyos, szóval jól mér. Viszont akármikor említem ezt orvosnál, mintha a falnak beszélnék, abszolút nem érdekli őket. Nem vagyok még terhes, de hamarosan szeretnénk babát és úgy tudom, hogy nagyon figyelik a vérnyomást és gyógyszert is adnak, ha magas. Attól félek, hogy akkor sem fognak konstruktívan hozzállni a problémámhoz. De ha kapok vérnyomáscsökkentőt, vészesen alacsony lesz a vérnyomásom normál körülmények között. Nem arról van szó, hogy nem akarok gyógyszert szedni, én vagyok az első, aki orvoshoz rohan, ha baj van, és szó nélkül követem az utasításokat, de a vérnyomás kapcsán nagyon zavar, hogy figyelmen kívül hagyják a "háttérinformációkat". Másnak is van esetleg ilyen gondja?
2009. máj. 7. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Igen, én pont ezzel küszködök.Terhes vagyok, és eleinte nem is volt magas a vérnyomásom, de kb. a 16. héttől a tanácsadáson mindig annyira izgultam hogy magasat mértek.Ekkor elvégezték nálam a 24 órás mérést, és azon pedig normál eredményt kaptam.Mondta is a belgyógyász hogy kerüljem az orvosokat, mert csak akkor volt magas mikor ott voltam.Ugye ez a fehérköpeny szindróma.Nagyon kellemetlen, nálam ez csak most jött elő, bár sajnos sok nehézség volt az elmúlt években(vetélések)és szerintem ezért.Szóval most már kétszer nekem elfogadták az otthonit, sőt nézegetnem is kell.Azért remélem le tudjuk küzdeni, de nálam semmi nem vált be, ha tudom hogy mérik akkor kész, elkezdek izgulni, és akkor persze hogy magas lesz, meg ilyenkor a pulzusom is az egekben.Utána visszaáll minden.Roppant kellemetlen.Kívánom neked a legjobbakat!Ezt meg majd a nőgyógyászod, meg a védőnő fogja eldönteni hogy mit vesznek alapul.Majd nálad is lesz biztos ez a 24 órás vérnyomásmérés.Sok sikert.
2009. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Már volt 24 órás vérnyomásmérésem, teljesen kész voltam tőle, ugyan olyan feszült voltam, mint orvosnál, csak itt 24 óráig szinte folyamatosan. Emiatt az ugyanúgy magasat mért, mintha orvosnál lennék. Szóval nem csak az számít, hogy hol vagyok, hanem hogy van-e "tétje" a mérésnek. :-(((( Éjszaka aludni se tudtam tőle, elbóbiskoltam, aztán felriasztott, nagyon szuper vérnyomásértékek jöttek akkor... :-PPP Amikor mélyebben aludtam és TÉNLYEG nem érzékeltem a mérést, akkor persze tökéletes lett. Dehát kit érdekel ez a sok magas érték mellett. :-( Hát, csak reménykedni tudok, hogy meg tudjuk majd beszélni az orvosokkal.
2009. máj. 7. 09:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Vagy ha nem, akkor pedig max. írnak gyógyszert, és kipróbálod hogy azzal milyen.Sok kismama szed erre gyógyszert.Én is szedtem volna ha azt mondják, de szerencsére nem kellett.Remélem így is marad, csak ez árnyékokja be a terhességem, tudom hogy milyne veszélyei vannak ennek a fránya magas vérnyomásnak.És ha megpróbálnál valami szakemberhez fordulni ezzel, hátha megnyugtatnának.Amíg nem esel teherbe.Minden jót.
2009. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!