Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magánorvoshoz járok ami...

Magánorvoshoz járok ami alkalmanként 8000-ft, de megfogadni nem tudom mert az édesapa elhagyott minket, és nekem nem lesz rá pénzem. Hogy mondjam meg az orvosnak? Még nem beszéltem vele arról sem hogy nála szülnék, de szerintem ő úgy vette,

Figyelt kérdés
ha már hozzá járok.Olyan kellemetlennek tartom ezt de nem tehetek róla.Kb 80000 lenne nála a szülés mert fix áras,de én 20000et sem tudnék kifizetni neki.Nagyon rendes orvos egyépként,szerintem meg is értené de olyan rossz nekem ez!!!
2009. máj. 28. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nem ciki ha nincs pénzed de az igen ha nem beszéled meg vele. Én elmondanám neki mi a szitu és valszeg azt mondja semmi probléma, ellenkező estben váltanék orvost. Szerintem az égő ha tudod mennyiért dolgozik és a szülés után nem annyit adsz. Persze tudom h lehurrognak h nem kell adni semmit meg adj amennyit tudsz meg ilyenek. De ez Magyarország és a dolgok itt így működnek. Nekem a pofám leégne ha nem beszélnék vele erről előre.
2009. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szeretnék vele beszélni erről,csak kellemetlen.Az apa mindig jött velem a rendelésre miért nem mondja meg ő hogy: kedves doktorúr elhagytam a feleségem nem lesz pénze szülésre, mindent egyedül nagyon nehéz,ezért kérdezem hogy mit is mondjak az orvosnak.És nekem igy is lesül a bőr a képemről,mert én nagyon szívesen megfogadtam volna!!!!
2009. máj. 28. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Szia! A pofátlan mindenit! :) Fővárosi vagy? Komolyan megmondta hogy 80eért kiveszi belőled a gyereket, különben bent marad? És mit csinál ha csak 30e adsz? Csúnyán néz majd a folyosón? Elképesztő hogy kihasználják a kismamákat! Szerintem beszélj vele, így is úgy is másik dokit kell keresned, ha csak meg nem lágyul a szíve és ki nem veszi belőled a gyereket 30ér:) Anyám!!!

14 hetes + 18 hós

2009. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

SZia!

Mindenképpen beszélj vele, mond meg, hogy elhagyott a férjed, és nem állsz úgy hogy ezt fizetni tudd. Lehet, hogy megsajnál, és azt mondja, ne fizess, vagy csak annyit amennyit tudsz. (bár ezt kétlem)

Én is úgy voltam, hogy a vizsgálatokra mindig a magándokihoz jártam, és a szülést az ügyeletes vezette le. Nagyon rendes volt, nem éreztem hogy várna bármit is, rendesen végezte a dolgát.

2009. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Elsőnek: szia! a dolgok nem így működnek, csak néhány orvos ilyen pénzéhes, én akárhány kismamával beszéltem még egyik sem adott fix tarifát a dokinak, azok meg örültek a feketén kapott pénznek ennyinek-annyinak, sok kismamájuk van!

Kérdezőnek: beszélj a dokiddal, vagy járj sztkba terhesgondozásra hozzá és az így "megspórolt" manit neki adhatod szülés után ha akarod! Mindenképp beszélj vele a félelmeidről!

2009. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg az édesapa nem segítene ki téged? Mégis csak az ő gyereke. Még ha a viszony meg is romlott, akkor is adhatna valamennyi pénzt, hogy nyugodtan megszülessen a közös babátok.
2009. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia... az én dokim még soha egyetlen egyszer sem kért pénzt, igaz, hogy régi ismerős, a férjem iskolatársa volt. Azért ez pofátlanság. Abszolúte megértem, hogy a dokikat alulfizetik, de mért egy kiszolgáltatott helyzetben lévő kismama kerüljön emiatt hátrányos helyzetbe másokhoz képest? Elképesztő igazságtalanságnak tartom.


Megmondom őszintén, teljesen megértelek, bár nálunk itthon a férjemmel minden rendben, nagyon rosszul állunk most anyagilag. Ugyan nagyon szépen élünk, jó munkánk van, de felment a hitelünk. Ebben a hónapban megjöttek a különbözeti szlák és egy fél éves díj, a t-home-ot nem fogom tudni időre kifizetni és már kettőnknek van össz-vissz annyija, hogy kajával kihúzzuk. Még a magánt sem tudnám kifizetni! Ugyanakkor a fizetésem magas és havi iszonyat pénzeket elvon az állam pl. ilyen ellátás jogcímén, évek óta először vissza is kapok belőle.


Szerintem ez igenis nem szégyen, ez a mai szerencsétlen helyzet olyan, hogy bárki még az állását is elveszíti egyik napról a másikra!


Ne félj elmondani az orvosnak, ha ennek ellenére nem vállal, lehet, hogy jobban jársz, sztem ez nem egyszerűen megélhetési kérdés, hanem gátlástalanság már ilyen szinten. Nyugodtan keress másikat, pl. olyat, mint az enyém. Ő ugyanis nem csak az ismeretségre tekintettel, de közvéleménykutatásom és netes böngészéseim alapján sem ragaszkodott ilyesmihez. Nyilván, ha adtak, elvette, de olvastam olyat, hogy nem. Mint ahogyan nálunk sem!


Rendkívül hálás vagyok ezért, mindenképp viszonozni fogjuk ezt a szívességet (bár a férjem ezt enélkül is megtette, még mielőtt terhes lettem volna, szimpla baráti alapon). Ugyan nem tudom még hogyan, de kitaláljuk, mivel okozhatunk majd igazán örömet neki.

2009. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!