Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szoktatok beszélgetni a...

Ti szoktatok beszélgetni a babátokkal terhesség alatt? Hangosan? És mit mondtok neki? Én 22 hetes terhes vagyok és valahogy nem jön ez a beszélgetős dolog.

Figyelt kérdés
Amikor mocorog, akkor megsimogatom, akkor viszont már nem is mocorog. Miért nem? Ez a beszélgetős dolog meg valahogy olyan erőltetettnek tűnik nekem. Más nincs ezzel így? vagy csak én vagyok ilyen "két balkezes" anya és nekem "nem megy"? Fog valamikor? és akkor mikor?
2012. febr. 3. 18:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Annyit had kérdezzek nem a pontozás miatt csak úgy érdekel.Aki azt írta hogy nem számít ha egy pocakhoz nem beszélsz annak 100% van,én meg azt írtam hogy beszéltem a kislányomnak nekem meg 22%?Ezek szerint akik beszélnek a babájuknak azok le vannak pontozva?Mert nem a pocakhoz beszél valaki hanem a babához!
2012. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, én nem pontoztalak le, én eddig még mindenkit csk "fel" pontoztam... Sajnálom.
2012. febr. 3. 23:24
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha a babát érdekelné, amit magyarázunk neki odakintről, akkor a kicsi lányom nem "szórakozott" volna velem majdnem egy teljes napig, miután az összes magzatvize elfolyt, de ő csak nem akart kijönni.

Persze szoktam én is most a kistesóval is kommunikálni, pl megsimogatom, ha kitolja a kis fenekét, vagy ha már egy ideje nem jelentkezett, akkor kicsit "zaklatom", hogy adjon vmi életjelet. De azt tényleg erőltetettnek tartom, hogy "akkor most beszélgetünk a babával meg zenét hallgattatunk vele és a többi".

2012. febr. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Babi0906 ***** válasza:
Sziasztok! Ezzel a kérdéssel én is hadilábon állok. Próbálok én beszélgetni vele, de olyan "bénának" érzem a dolgot (már mint nem az a béna aki beszélget vele, ha nem én érzem annak magam). Amikor nem nagyon mocorog akkor megkérem rá, de nem ez alapján szokott rugdosni :D Ha mozog akkor megsimogatom a hasam főleg, ha jó nagyokat rúg, ettől nem szokta abbahagyni. De már mondtam apának is hogy próbálkozzon a beszélgetéssel hát ha neki jobban megy, de neki se jön össze :) Nem hinném, hogy ettől rossz anya leszek, de bánt a dolog.
2012. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
6. vagyok és ma 27 hetes.
2012. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Az hogy beszélünk neki egy dolog.De nem úgy működik hogy megkérem hogy drága babám holnap légyszi bújjál ki és 2óra alatt szülessél meg.
2012. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem sem jön a beszélgetés, és a Páromnak sem. Imádjuk simogatni, meg mostmár erősebben kitolja magát itt-ott, és nagyon élvezzük. De a beszélgetés erőltetettnek tűnik. Néha, ritkán mondom Neki, hogy most akkor porszívózunk vagy megyünk ide-oda, meg Apa is mondja neki, hogy szemünk fénye, nagyon várunk, és simogatja, ad puszit.

Múltkor is fura helyzet adódott. Ugye mondják, hogy a babáknak jót tesz a klasszikus zene, de mi nem szoktunk azt hallgatni. Inkább rádiót, vagy mulatósat. Párom tesója és a felesége kedveskedni akart, és adni akartak nekünk CD-t. Megfogtam, látom, hogy jazz, és vissza is adtuk rögtön, hogy aranyosak meg minden, de mi nem hallgatunk ilyet. Szerintünk azt kellene megszoknia, ami egyébként is várja kint. Van, amit én élvezek, és ő is élvezi, felélénkül.

34h kismama

2012. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik. Nekem is mondják, hogy halgassak Mozartot mert attól megnyugszik a gyerek. De kérdem én, hogy a viharba nyugszik meg az a gyerek, ha anyunak szaladgál a hideg a gerincoszlopa mentén :)? Na de én azt remélem, hogy talán korai elvárás még a részemről magunktól az egymásra hangolódás, és talán a későbbiekben jobban "összeszokunk"... Vagy ez nem így működik...?
2012. febr. 4. 19:33
 19/22 anonim ***** válasza:
Néha néha beszélgettem, amikor olyanom volt. Az majd jön magától Neked is, amikor már szép kerek lesz a pocid és lerúgja a vesédet és nyomja a gyomrodat :) Viccet félretéve: minden este hallgattuk a pici szívhangját és ez nagggggyon jó érzés volt.... Te is fogsz beszélgetni Vele, ne aggódj. Simizd meg a pocid, azt nagyon szeretik a kis Drágák. Jó egészséget Nektek!
2012. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy. Mibe, hogy első baba? :)

Elárulom hogy még akkor is olyan furi lesz az egész, amikor megszületett. Olyan kicsi, gyámoltalan, nyávog meg minden. Persze aranyos, de idő kell, hogy egymáshoz csiszolódjatok.

Emlékszem, amikor pár hetes volt a kisfiunk, hogy álltunk tehetetlenül felette a férjemmel, hogy már mindent megtettünk, etettük, tisztába tettük, ringattuk, akkor miért sír még mindig? És hogy mi vagyunk a világ legbénább szülői, hogy nem jövünk rá, mi a baja. Most már hamarosan kétéves, szerintem azért beszél még mindig alig, mert minden egyes halandzsáját értjük, és mindig tudjuk értelmes magyar szavak nélkül is, mit akar. Sikerült az egymáshoz csiszolódás.

Nem ezen múlik, nyugi. :)

2012. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!